Interiérový dizajn

Farbenie malých miestností: správna farba steny a nábytok

Farbenie malých miestností spálňa-biela-mäta-zelená-svetlé-drevo

Malé miestnosti môžu byť skutočnou výzvou, pokiaľ ide o zariadenie a dizajn: príliš tmavé, príliš málo priestoru, príliš malý priestor na implementáciu kreatívnych nápadov. Ale so správnymi farbami stien a nábytku sa aj tá najmenšia obývačka môže stať klenotom domu.

Dokonca aj v malých miestnostiach s nízkymi stropmi a malým denným svetlom môžete s trochou vkusu a správnych farieb veľa vyťažiť. Je dôležité, aby ste pri zariaďovaní a navrhovaní miestnosti dbali na správnu kombináciu farieb. Predtým, ako začnete s redizajnom, v príslušnej miestnosti by ste mali skontrolovať architektonické prvky. Ktoré pasáže by ste mali obzvlášť zdôrazniť? Ktoré prvky by ste najradšej skryli? Prednosti miestnosti, ako je výška stropu alebo dopad svetla, je možné obzvlášť dobre zdôrazniť iba farbou steny.

Vyberte si správnu farbu steny pre malé miestnosti

Farbenie malých miestností žltá stena farba-spálňa-šatník-závesy

Je všeobecne známe, že tmavé farby, ako je hnedá alebo výrazná bordová, pôsobia v miestnosti obzvlášť útulne. Súčasne však môžu tiež pôsobiť, že miestnosť vyzerá oveľa menšia, ako už je. Svetlé, pastelové alebo studené farby, ako je jemná modrá alebo zelená, naopak poskytujú ďalší priestor a otvorenosť v miestnosti – to isté platí samozrejme pre úplne biele steny. V Návrh malých priestorov steny by mali byť pokiaľ možno natreté jednou farbou, vďaka čomu bude miestnosť pôsobiť o niečo väčšia. Nápadné vzory alebo viac farieb na stenách komprimujú miestnosť a pôsobia opticky zmenšene. Ak je pre vás jednofarebný kabát príliš nudný, môžete stenu ozdobiť veľkým obrázkom. Napríklad na Whitewall.de existujú obrázky na nákup, ktoré sú tiež držané vo svetlých a jemných pastelových tónoch. Pokiaľ ide o farbu, vybraný obrázok by mal samozrejme zodpovedať farbe steny, ako aj zvyšku interiéru.

Pri výbere nábytku do malých miestností dávajte pozor na farby

malé miestnosti-farebný dizajn-spálne-vysoký lesk-biela-béžová-tapeta-tehlový vzhľad

Mnoho ľudí má tendenciu dať si viac kusov nábytku, ako v skutočnosti môže použiť. Najmä malé miestnosti v dôsledku toho prichádzajú o veľa priestoru – a v dôsledku toho dochádza k strate mnohých možností dizajnu. Malé miestnosti by preto mali byť vybavené iba nábytkom, ktorý má skutočne využitie. Príliš veľa volánov robí miestnosť ešte menšou. Aby v miestnosti nebol príliš farebný, všetky farebné tóny nábytku by mali pochádzať z rovnakého farebného rozsahu – pokiaľ možno čo najľahšieho. Jednofarebný čalúnený nábytok a záclony pôsobia na oko oveľa pokojnejšie než vzor. Ak závesy úplne visia až k podlahe, miestnosť sa natiahne do výšky. Vďaka zariadeniu vo svetlých a harmonických tónoch bude miestnosť pôsobiť celkovo oveľa harmonickejšie a pozýva aj nečakaných návštevníkov na dlhšie zdržanie..

Farbenie malých miestností obývačky-bielo-sivé-výklenky-sadrokartónové-led-pásy

malé miestnosti-farebný dizajn-sivá-biela-kuchyňa-priečka-tv

color-design-small-rooms-grey-blue-wall-paint-light-wood

malé miestnosti-farebný dizajn-spálňa-vstavaná skriňa-biela-vysoký-lesk-fronty

malé miestnosti-farebný dizajn-obývacia izba-biele steny-taupe-pohovka-žlté akcenty

malá izbová farba na stenu-pastelovo-modrá-aqua-tapeta-pruh-vzor-farebná

© Flickr A. S. Création – ESPRIT Letná láska obrázky na tapety CC BY 2.0