Interiérový dizajn

Dokonalé osvetlenie v kuchyni – na čo by ste si mali dať pozor?

osvetlenie v kuchyni svetlé nápady inovatívne nižšie

 Niekoľko užitočných rád, ako získať perfektný Osvetlenie v kuchyni na prípravu jedál a tým navodenie vhodnej atmosféry. nechajte sa inšpirovať!

Uistite sa, že máte v kuchyni správne osvetlenie

osvetlenie v kuchyni elegantný minimalistický červený prízvuk

1. Zabudnite na sieť downlightov. Používajte svetlo iba tam, kde ho potrebujete. Pracovné plochy vyžadujú dokonalé osvetlenie, či už ide o dolné alebo závesné svetlá. Niektoré zo závesných svetiel, ktoré sú umiestnené v rade nad kuchynským ostrovom, majú tiež veľký vizuálny dojem. To tiež vizuálne oddeľuje jedálenský kút od kuchyne.

2. Osvetlenie nástennej skrinky je zvyčajne najlepší spôsob osvetlenia pracovných plôch, pretože je dobre skrytý a zabraňuje tomu, aby váš tieň zasahoval do vašej práce. Najnovšie LED žiarovky vyžarujú menej tepla, čo na jednej strane šetrí energiou a na druhej strane nenechá skrinku a jedlo príliš zohriať. Dlhé LED pásy alebo individuálne zariadenie s výkonom 2 watty sú jednoduché možnosti, ktoré sú praktické, efektívne a dokonalé Osvetlenie do kuchyne dosiahnuť.

3. Buďte kreatívni pri rozhodovaní, kam umiestniť osvetlenie. Napríklad pri inštalácii svetelného zdroja pod kuchynský ostrov sa bude zdať, že sa vznáša. Ak má vaša kuchyňa vysoký strop, skúste do skriniek doplniť svietidlá. Celkovo poskytujú v miestnosti viac svetla, takže potrebujete menej závesných žiaroviek.

Nápady na vhodné osvetlenie v kuchyni

osvetlenie v kuchyni nápady moderného elegantného štýlu

4. Vytvárajte efekty. Doteraz bolo spomenuté iba také osvetlenie, ktoré dáva svetlo miestnosti ako celku a pracovným plochám. Mali by ste však tiež nastaviť niekoľko akcentov a vytvoriť určité prostredie so svetlom. Použitím niekoľkých rôznych svetelných zdrojov vytvoríte trojrozmerný efekt a môžete vytvoriť akúkoľvek náladu. Každý svetelný zdroj by mal byť zapnutý jednotlivo, aby ste si mohli nastaviť jasné svetlo, napríklad denné, ale aj útulnejšie a intímnejšie, vhodné na večeru..

5. Najnovší vývoj v oblasti LED svetiel ponúka dolné svetlá s iba 8 alebo 10 wattmi, čo je samozrejme lepšie ako 50 wattov. Veľkú kuchyňu so 14 dolnými svetlami a osvetlením nástennej jednotky je teraz možné úplne osvetliť iba 200 wattov. Pri kúpe svetla dávajte pozor na teplotu farby, ktorá by sa mala pohybovať okolo 2700 Kelvinov, a na index podania farieb. Malo by to byť viac ako 90. Môžete si teda byť istí, že máte atraktívne, teplé a dokonalé svetlo Osvetlenie v kuchyni získať.

6. Ak máte malú kuchyňu, môžete ju opticky zväčšiť pomocou priamych bodových svetiel, ktoré namierite na kuchynské skrinky a steny. Svetlo sa odráža späť a osvetľuje miestnosť ešte lepšie ako žiarovky, ktoré svietia zhora nadol.

Osvetlenie v kuchyni – dôležitá súčasť zariadenia

osvetlenie v kuchyni moderné vybavenie nápady jednoduché

7. Skúste zaistiť, aby svetlá v blízkosti kachlí boli v jednej rovine so stenou alebo stropom, aby sa dali ľahšie čistiť. Najlepšie je použiť zariadenie, ktoré je pokryté sklom.

8. Pri inštalácii zapustených bodových svetiel si uvedomte, že musíte svetlo nasmerovať tak, aby vám nesvietilo priamo do očí. Takéto svetlá sú často umiestnené uprostred kuchyne, pričom centrálny ostrov je jeden perfektné osvetlenie prijíma, ale tí, ktorí sedia na jednej strane, sú buď v tieni, alebo v žiarivom svetle.

9. Bodové svetlá by mali byť umiestnené tam, kde potrebujete svetlo. Výber niečoho, čo je možné upraviť, vám poskytne väčšiu flexibilitu. Svetlá na pracovnú plochu sú napríklad najlepšie pripevnené k rohom skriniek, ale šikmé, aby žiarili krížom a neoslňovali. Ako poskytnúť a perfektné osvetlenie.

10. Najlepšie je osvetliť vitríny zvnútra. To vytvára rovnaký efekt ako pri nástennom osvetlení. Vopred sa teda uistite, že nemáte problém s tým, aby bol obsah skrine viditeľný.

osvetlenie v kuchyni nápady moderného zariadenia

osvetlenie v kuchyni tradičný vzhľad útulné prostredie maľovanie

osvetlenie v kuchyni zaujímavý dizajnový elegantný nábytok      osvetlenie v kuchyni zaujímavé nápady na dizajn  osvetlenie v kuchyni vstavané svetlá závesné svetlá efektívne kombinujú možnosti

osvetlenie v kuchyni v súčasnosti vedené osvetlenie neónové modré