fitness

Najlepších 10 najlepších kardio strojov na účinný vytrvalostný tréning v posilňovni!

 Každá telocvičňa má špecifickú oblasť vyhradenú iba pre kardio tréning. Mnoho ľudí považuje kardio za dosť nudné. Buďme úprimní – je tu viac zaujímavých činností, ako stráviť 30 až 40 minút na bežiacom páse alebo rotopede. Vytrvalostný tréning je však základnou súčasťou každého cvičebného programu. Zvlášť tí, ktorí by chceli zhodiť pár kíl, sa kardio jednotke jednoducho nevyhnú. Kardio tréning nie je v žiadnom prípade vhodný iba na chudnutie – má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a zlepšuje našu vytrvalosť. V tomto článku vám predstavíme 10 najlepších a najefektívnejších kardio strojov, ktoré by ste mohli zaradiť do svojho tréningového plánu.

Kardio zariadenia Posilňovňa Vytrvalostný tréning Výhody pri chudnutí

Podľa odborníkov by ste sa mali snažiť o vytrvalostný tréning v trvaní najmenej 30 minút 3 až 4 krát týždenne – bez ohľadu na to, či schudnete alebo len zostanete fit. Aj keď je výber kardio strojov v posilňovni obrovský, nie všetky sú si rovné. Niektoré spaľujú viac kalórií, zatiaľ čo iné, napríklad rotoped, sú ľahké pre naše kolená a kĺby. Cyklistika, lezenie po schodoch alebo lezenie zaistia počas tréningu trochu spestrenia: Vyskúšajte rôzne stroje – nemusí to byť vždy starý dobrý bežecký pás! Mali by ste však pamätať na to, že dobré výsledky vždy prichádzajú s vyváženou a zdravou stravou.

Kardio vybavenie: Veslovací trenažér je najúčinnejší zo všetkých

Najlepšie kardio vybavenie na veslovacie trenažéry

Vytrvalostný a silový tréning v jednom – nie nadarmo je „všestranný“ veslovací trenažér považovaný za najúčinnejší kardio stroj vo fitness štúdiu. Poskytuje príjemnú zmenu a je ideálny pre namáhavý HIIT tréning s vysokou intenzitou, ktorý ešte viac stimuluje spaľovanie tukov. Intenzívne pohyby napínajú rôzne svalové skupiny vrátane rúk, ramien, chrbta, brušných svalov, stehien a nôh. Za 1 hodinu veslovania dokážete spáliť až 800 kalórií a asi 55 gramov tuku za hodinu. Ďalšou výhodou je, že veslársky trenažér je extrémne ľahký na kĺby a je preto dobrou voľbou pre ľudí s nadváhou. Aby ste dosiahli dobré výsledky, je nevyhnutné dbať na starostlivé a správne vykonávanie. Ak ste začiatočník, je vhodné najskôr sa poradiť s trénerom, ktorý vám ukáže, ako zariadenie správne používať.

Indoorové lyžovanie s novým kardio strojom SkiErg

Kondičný tréning kardio stroj Versaclimber na chudnutie

Máte radi lyžovanie? Čo teda keď vám povieme, že už na to nemusíte jazdiť do Álp? SkiErg je úplne nový trend vo svete fitness, ktorý napodobňuje sled pohybov bežkovania. Bol vyvinutý bývalými špičkovými lyžiarmi na zvýšenie výkonu a vytrvalosti v zimných športoch. Zatiaľ čo väčšina kardio zariadení používa hlavne spodnú časť tela, SkiErg zapája predovšetkým svaly brucha a hornej časti tela.

StairMaster pre štíhle a pevné nohy

Najlepší stabilizátor kardio zariadení pre vytrvalostný tréning na chudnutie

Či už v telocvični alebo v každodennom živote – lezenie po schodoch je nepochybne jednou z najúčinnejších metód na stimuláciu spaľovania tukov a tonizáciu nôh a zadku. Stairmaster, známy tiež ako Stepmill, je kardio stroj, ktorý je porovnateľný s eskalátorom a simuluje lezenie po schodoch. Pretože sú precvičené všetky svalové skupiny spodnej časti tela, je tento stroj obzvlášť obľúbený u žien. Tréning na Stairmaster zvyšuje srdcový tep, ktorý stimuluje metabolizmus a podľa toho, ako je intenzívny, dokážete spáliť až 600 kalórií za hodinu. Zmenou pohybových sekvencií používate rôzne svaly a prinášate malú rozmanitosť. Tu je niekoľko možností:

  • Vynechanie kroku je rovnaké ako na bežných schodoch, ak sa ponáhľate a urobíte dva kroky naraz.
  • Lezenie po schodoch nabok – Na to by ste sa mali postaviť bokom pred kardio stroj a mierne sa skrížiť, aby ste mali na schodoch dostatok miesta na nohy..
  • Spätné prúdy namáhajú zadok – vystrite pritom nohu, ktorá sa hojdá rovno dozadu. Ak ste začiatočník, odporúčame začať pomalým tempom, aby ste si na pohyb zvykli.

AirBike – Fitness zariadenie pre začiatočníkov i profesionálov

Airbike kardio stroj fitness štúdium kardio strojov efektívne

AirBike vizuálne pripomína kombináciu rotopedu a crossového trenažéra a je jedným z najlepších kardio strojov, ktoré namáhajú celé telo naraz. To vám umožní spáliť 400 až 600 kalórií za hodinu. Je vybavený robustnými, pohyblivými držadlami ramien, ktoré sú spojené s ventilátorom. Otáčaním kolies vzniká vzduch a odpor úplne závisí od vašej vlastnej intenzity. Čím rýchlejšie sa budete otáčať, tým bude cvičenie namáhavejšie a efektívnejšie. Ak naopak jazdíte pomalšie, odpor je logicky nižší. AirBike sa automaticky prispôsobí vašej sile a pohybom, a preto je ideálny pre začiatočníkov i vrcholových športovcov.

Bežecký pás – klasika par excellence

Kardio zariadenie na chudnutie na bežiacom páse

Jednoduché použitie a nepochybne veľmi účinný – nemalo by byť prekvapením, že dobrý bežecký pás je jedným z najlepších kardio strojov. Zvlášť milovníci joggingu, ktorí sa v zime nechcú zaobísť bez behania, si prídu na bežiacom páse. Kardio stroj nielenže prispieva k chudnutiu, ale zlepšuje aj našu vytrvalosť, koordináciu a kardiovaskulárne zdravie. Nové modely navyše ponúkajú rôzne nastavenia, aby ste si uhol sklonu a rýchlosť určili sami. Takýmto spôsobom môžete optimálne využiť rôzne svalové skupiny a zaistiť, aby tu nebola nuda. Bežecký pás je obzvlášť vhodný na malé zahriatie pred silovým tréningom. V závislosti od telesnej hmotnosti a intenzity môžete spáliť až 800 kalórií a približne 60 gramov tuku.

Bicyklový ergometer je jedným z najobľúbenejších kardio prístrojov pre domácnosť

Kardio zariadenia na chudnutie Domov Čistič Vytrvalostné školenia Výhody

Aj keď to veľa ľudí v posilňovni prehliada, stacionárny bicykel je takmer taký účinný ako bežecký pás alebo eliptický stroj a ponúka veľa výhod. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia funguje mnoho svalových skupín vrátane nôh, zadku, stehien a rúk. S vysokou intenzitou sa spotrebuje až 600 kalórií za hodinu. V porovnaní s väčšinou kardio prístrojov väčšinu času pri tréningu sedíte, čo je zase ľahké pre kĺby. Preto je rotoped mimoriadne dobrou voľbou pre ľudí s nadváhou alebo ľudí so zdravotnými obmedzeniami. Výška sedla a uhol riadidiel sú nastaviteľné. Odpor a sklony je možné nastaviť aj individuálne. Každý, kto by radšej trénoval doma, je s bicyklovým ergometrom v dobrých rukách – nestojí veľa a je aj nenáročný na miesto.

SkillMill – bežecký pás s rozdielom

zakrivený bežecký pás skillmill kardio stroj vytrvalostný tréning chudnutie

Ďalším skvelým kardio strojom, ktorý vám môže pomôcť efektívne schudnúť, je SkillMill. Jedná sa o akýsi zakrivený bežecký pás, ktorý však funguje úplne bez motora a ovláda sa iba z vašich vlastných fyzických síl. Keďže všetku prácu robíte sami a na zvýšenie alebo zníženie rýchlosti nemusíte stlačiť žiadne tlačidlo, vyžaduje si to oveľa viac koncentrácie ako klasický bežecký pás. Najnovšie štúdie ukazujú, že priemerná spotreba kalórií na SkillMill je o 30-40% vyššia.

Rozpustite tuk pomocou rotačného bicykla

Spinning bike prináša výhody kardio vybavenia pre domácnosť

Kurzy spinningu, známe tiež ako indoor cycling, sú stále obľúbenejšie a v súčasnosti sú ponúkané takmer vo všetkých fitnes štúdiách. Jedná sa o hodinovú jazdu na stacionárnom bicykli bez prestávky, väčšinou pri rytmickej a motivujúcej hudbe. Mnoho ľudí si myslí, že spinningový bicykel nie je nič iné ako klasický bicyklový ergometer. Nemohli sa však viac mýliť. Na rozdiel od rotopedu, rotoped nemá brzdenie ani voľnobeh. Inými slovami – na pedále sa šliape počas celého tréningu a s rôznym stupňom intenzity. Pri dobrej rotácii môžete za hodinu stratiť až 1 000 kalórií a približne 65 gramov tuku, čo je veľmi pôsobivé. Odpor kardio stroja je zvyčajne individuálne prispôsobený, takže je ideálny pre začiatočníkov aj pre ľudí s problémami s kolenami, bokmi alebo chrbtom.

Oblúkový trenažér na precvičenie celého tela

Kardio stroj Arc Trainer pre výhody tréningu domácej vytrvalosti

Arc Trainer je ďalší pomerne nový a skvelý kardio stroj, ktorý kombinuje bežecký pás, eliptický a schodiskový majster v jednom. Pokiaľ ide o určenie najefektívnejšieho zariadenia, ktoré je ľahké pre naše kolená a kĺby, je Arc Trainer nepochybne v popredí. Na rozdiel od behu, pohyblivé páky s viacúčelovými tyčami precvičujú nielen nohy a zadok, ale aj celú hornú časť tela..

VersaClimber je skutočný univerzál

Posilňovňa kardio vybavenia Kardio stroj Versaclimber

VersaClimber bol už na konci 80. rokov totálnym hitom a tento rok oslavuje veľký návrat. Napodobňuje lezenie po skalnej stene a čoraz viac profesionálnych trénerov a hollywoodskych hviezd prisahá na výhody kardio stroja. VersaClimber je jedným z najlepších kardio strojov na intenzívne cvičenie celého tela, do ktorého sa aktívne zapájajú všetky dôležité svalové skupiny vrátane ramien, paží, chrbta, stehien a zadku. 20-minútové cvičenie na posilňovacom stroji je ekvivalentom asi 1 hodiny behu miernym tempom na bežiacom páse.

Veslovací trenažér na efektívne chudnutie vytrvalostný tréning najlepší kardio stroj