Domy snov

Moderný strešný byt v Istanbule od spoločnosti Ofist

moderný strešný byt obývacia izba priemyselný dizajn

Turecká dizajnérska spoločnosť Ofist má týchto rozprávkových bakalárov- Penthouse apartmán v Istanbule navrhnuté. Nikto to nemôže poprieť, urobili to veľmi úspešne! Tento podkrovný byt sa nachádza v centre mesta Istanbul a má rozlohu takmer 180 m². Tu vidíme špeciálne architektonické prvky, použité materiály boli vybrané obzvlášť starostlivo, aby optimálne zodpovedali zamýšľaným funkciám. V skutočnosti dizajnéri chceli, aby tu všetko výslovne zodpovedalo potrebám a želaniam majiteľa. Keďže je bakalár, celý dizajn interiéru je vyrobený špeciálne pre neho v jednom štýle. Dizajnéri cítili, že nie sú potrebné múry ani hranice súkromia, a tak sa rozhodli pre veľkú otvorenú plochu bez stien. Ako sme už spomenuli, byt má veľmi výhodnú polohu. Nachádza sa v historickom centre Istanbulu, neďaleko obchodných centier, umeleckých centier, rôznych nákupných príležitostí a zaujímavých reštaurácií. Ich dizajn prichádza ako fúzia týchto miestnych podmienok a samotného majiteľa, ktorého láska k prírode viedla k tomuto výberu materiálov a otvoreného bývania.

Moderný strešný byt v priemyselnom dizajne

moderný podkrovný byt priemyselná vstavaná skriňa-drevená chodba

Vchod vás víta bohatou paletou kamenných dlaždíc pod nohami, odhalenými oceľovými rúrkami nad vašimi hlavami a umeleckými dielami, ktoré môžete obdivovať a skúmať hĺbky dizajnu a jeho dokonalosti.!

Moderný podkrovný byt na dvoch úrovniach

moderný podkrovný byt obývačka-farby-sivá-biela-drevo

Obývacia izba je dvojpodlažná a predĺžená sedlovou strechou; je vizuálne vylepšené použitím sklopnej steny okien na spodnej úrovni a druhého radu okien s výhľadom na povalu v hornom poschodí. Drevo obložené stenami a stropom dopĺňa zemitý kameň a železné náprotivky a je celé nasiaknuté slnečným žiarením.

Steny a strop pokrýva drevo

moderný-strešný byt-obývačka-sivá-teplé drevo

Pri navrhovaní domu sa neprihliadalo na oddelenie miestností – koniec koncov je vyrobené pre jednu osobu. Ofist využil to na vytvorenie úplne otvoreného vnútorného priestoru. Interiér vám umožní oceniť všetky jeho architektonické prvky z každého pohľadu v tomto byte, napríklad z vysokej strechy, z drevom obložených stien – vždy to vyzerá pôsobivo! Na druhej úrovni tohto podkrovného bytu nájdete regály s bohatými zbierkami kníh a ďalších bakalárskych predmetov. Zo štítového stropu visí veľký krb a spája hornú a dolnú úroveň, až kým sa nestane nádherným stredobodom domu..

veľký krb je srdcom bytu

obývačka-kruh-otvorený-krb-jedálenský kút

Krb v skutočnosti slúži ako ohnisko obývačky, kuchyne a horného poschodia. V súlade s „otvorenou“ filozofiou sú otvorené police plné vecí, ktoré nechcete skrývať.

Kuchyňa s jedálenským kútom

kuchynský nábytok-priemyselný-dizajn-kov-plávajúce-schody

Podľa svojho návrhu môže byť gurmánska kuchyňa splneným snom každého kuchára. Nájdete tu množstvo odkladacích priestorov, plynový sporák a všetky kuchárske potreby, ktoré máte vždy na dosah a na dosah. Potom vidíte schody, ktoré vedú do druhej životnej úrovne. Je navrhnutý v industriálnom štýle a predstavuje ďalší pútavý pohľad v miestnosti!

Spací priestor

moderný podkrovný byt loft spálňa priemyselná

Na úrovni podkrovia je priestor na spanie navrhnutý s podstavcom a doslova všetkými druhmi doplnkov! Úžasné pre jeden životný štýl!

pohľad zhora

Moderný strešný apartmán s obývacou izbou-obloženie v šedých tónoch-drevené obloženie

Pohľad dolu odhaľuje celý obraz obývačky rozloženej čiernymi kamennými dlaždicami na podlahe od steny k stene. Vidíme moderný minimalistický nábytok so špeciálnym umeleckým nádychom a závesnú pec, ktorá tento chladný interiér okamžite zahreje. Závesné svetlá osvetľujú miestnosť na rôznych úrovniach a vnášajú do atmosféry ich osobitý nádych.

Kúpeľňa so sklenenými stenami a dverami

dizajn kúpeľne-priemyselný štýl-farba-steny-betónu-vzhľad

A konečne kúpeľňa! Dvere z matného skla vedú zo spálne priamo do kúpeľne, ktorú delí priehľadná sklenená stena na dve časti. Páči sa ti to?

kúpeľňa-dizajn-priemyselná-sklenená-stena-spálňa

Tento moderný podkrovný byt v Istanbule je dôkazom toho, aký nádherný a nádherný môže byť otvorený plán v praxi.

Dúfame, že sa vám páči aj táto filozofia dizajnu!