Domy snov

Malý moderný záhradný domček postavený na oddych a relaxáciu

moderný dvorný dom drevený obklad veľké okná plechová strecha

Aj oddaný manžel a otec musia každú chvíľu utiecť. Našťastie pre Erica Fiera nemusí ísť príliš ďaleko. Psychologička z Atlanty má malú, moderný dvorný dom vybudoval vlastnú verziu „jaskyne“, kde sa môže stiahnuť za svoj rodinný dom v Toco Hills. Ale vďaka svojej pozoruhodnej architektúre, klenutým stropom a veľkým oknám je dom všetko iné ako jaskyňa. Miesto, ktoré vyzerá moderne a je prepojené s prírodou. Záhradný prístrešok navrhol architekt Bryan Russell z Dencity, terénne úpravy vypracoval Nick Harrell z Core Landscape Group navrhnuté.

Moderný dvorný dom v Atlante

dvorček dom malá terasa relaxačné kreslo trávnik

Vonkajšie steny sú obložené cyprusovým drevom, spáleným tradičnou japonskou technikou. Dosky sa zahrievajú dúchadlom, až kým nezčernejú, a potom sa leštia drôtenou kefou, aby sa odstránili zuhoľnatené časti. To vytvára krásny dvojfarebný povrch, ktorý je tiež odolný voči poveternostným vplyvom. Medzi drevenými podlahovými doskami a budovou sú medzery, takže do domu nemôže vniknúť vlhkosť ani teplo. Veľké prístrešky chránia terasy okolo domu pred dažďom a pohľadmi zo susedných domov. Slnečná predná veranda je otočená smerom k hlavnému domu, zatienená zadná terasa je súkromnejšia a orientovaná smerom k malému lesu borovíc, brezy a vždyzelených stromov. Pre úplne iný zážitok sa Fier šplhá po rebríku na strešnú terasu, kde si môže čítať alebo relaxovať.

Moderný dvorný dom ako oáza pokoja

moderný dvorný dom terasa drevený vonkajší obklad štrkový trávnik

Interiér s rozlohou 40 metrov štvorcových je rozdelený do troch zón – relaxačná miestnosť, domáca kancelária a zábavná zóna. Keďže štúdio nemá žiadne inštalatérske práce, je zaradený do dodatočnej stavby a stavebného povolenia – je jednoduchšie ho získať. Relaxačnú miestnosť obklopujú okná, kde si pán Fier môže čítať alebo meditovať. Jeho synovia vedia, že nie sú vpustení, pokiaľ nie sú pozvaní, a jeho manželka Nicole je rovnako rešpektujúca. Steny lemujú javorové skrinky. Stolný odliatok z betónu ukotvuje pracovisko a pripomína betónové podlahy. Architekt Russell obmedzuje sortiment materiálov, aby malý priestor nepôsobil preplnene.

Závesné kreslo na zadnú terasu

moderné záhradné hojdacie kreslo na záhradnom dome

Rebrík, ktorý vedie na strešnú terasu

dvorný dom drevená borovica obkladový rebrík sedacia časť strecha

krytá predná terasa

zadný dvor dom relaxácia drevené palubovky obklad plechová strecha

krásne terénne úpravy

moderný dizajn záhradného domu kamienkový trávnik okrasná tráva krajina

Pamätník jeho dcére, ktorá zomrela na chorobu Tay Sachs

moderný záhradný dom záhradná fontána štrkový betónový pamätník

dom zadný dvor interiér obývacia izba okno na čítanie

záhradný domček, domáca kancelária, stôl, police, vinobranie

sukulentná záhrada starý dom na dekoráciu knihy

moderný dvorný dom pôdorys pokojnej relaxácie