Domy snov

Hotel snov v New Yorku – kreatívna moderná hotelová architektúra

„Dream Downtown Hotel“ – hotel snov v New Yorku od architektov „Handel“ z New Yorku

vysnívaný hotel v New Yorku - moderný dizajn

Postavený na mieste veľkého architektonického významu, vysnívaný hotel v New Yorku je vynikajúcim príkladom modernej hotelovej architektúry. Tento superštýlový boutique hotel sa nachádza v New Yorku, v módnej štvrti Chelsea a bol rozsiahlou rekonštrukciou, ktorú v roku 2006 vykonali obchodní architekti. Ústrednou témou, ktorá ovplyvňuje interiérový a exteriérový dizajn, je futuristická, abstraktná interpretácia bublajúcej vody. Spojenie s morom a vodou vedie priamo k fascinujúcej histórii budovy.

Vzrušujúca história hotela siaha do roku 1960, keď takzvaný „námorný hotel“ navrhol architekt Albert C Ledner pre národné námorné združenie. Budova bola neskôr predaná a zmenila svoju funkciu.

Hotel snov v New Yorku

moderná inovatívna architektúra - hotel v New Yorku

Ultramoderná fasáda ukazuje štylistické podobnosti so starým „námorným hotelom“ a pôvodným dizajnom od Lednera. Nie je to však zakorenené v nostalgii. Moderná hotelová architektúra pripomína tvar, ale ukazuje pokrok v koncepte. Celá budova oslavuje kov ako kreatívny stavebný materiál. Fasáda je tvorená reflexnými oceľovými doskami – takto projekt Ledner zvažoval a zároveň modernizoval.

Moderná architektúra – hotel snov v New Yorku

Leštené nerezové panely na fasáde obrátenej k 17. ulici nahrádzajú pôvodné mozaikové dlaždice starej budovy Union. Pôvodná budova Ledner mala výrazné okrúhle okná. Toto spojenie s morom a vodou sa zachovalo aj v novej budove. Do oceľových plechov bolo navyše asymetricky pridaných niekoľko menších poklopov, aby inak strohá fasáda vyžarovala viac energie. Živá kruhová kompozícia je teraz ešte bližšie k konceptu bublajúcej vody.

Táto jednoduchá myšlienka sa stala dôležitým leitmotívom modernej hotelovej architektúry Hotel snov v New Yorku. Predná fasáda, kedysi holá stena, sa zmenila na kompozíciu kruhových tvarov a štruktúr. Tentoraz bola dvojvrstvová oceľ postavená tak, že pred jednotlivými balkónmi „Juliet“ sú vytvorené okrúhle otvory. Efekt je dramatický, kombinácia reflexného perforovaného kovu, sklenených okien a balkónov v tieni – senzačná.

Nápady na interiérový dizajn – osvetlenie v hoteli snov

inovatívne osvetlenie - hotel v New Yorku

moderný hotel v USA - výzdoba interiéru

Ultramoderný dizajn vyráža dych. Hráte so svetlom, aby sa vytvorila snová a známa atmosféra. Dizajnéri zapracovali kruhový motív mnohými rôznymi a kreatívnymi spôsobmi. Architekti urobili drastické opatrenia na lepšie presvetlenie priestoru – zlikvidovali sa štyri poschodia. Vo výslednom priestore postavili krásnu, tichú strešnú terasu s bazénom. Samotný bazén prispieva k surrealistickému dizajnu interiéru – hostia na prízemí si môžu užívať vonkajší svet prostredníctvom sklenených panelov na podlahe bazéna.

Ďalšiu šikovnú variáciu na tému voda nájdete vo foyer. Svetlo, ktoré svieti cez perforované oceľové platne, vytvára kruhy v celej miestnosti. V kombinácii s nádhernými, luxusnými rastlinami a zeleňou, ktorú je možné vidieť cez okná, vyzerá foyer ako lesná lúka..

Hotel snov v New Yorku

moderný newyorský hotel - kúpeľňa

A to nie je všetko: koncept bublajúcej vody sa ďalej rozvíja. Obchodní architekti vytvorili trblietavý sen, kde veľkolepé žiarovky vyrobené z ručne fúkaných sklenených guličiek

 „Prejdite foyer a naplňte miestnosť magickým oblakom svetla nad reštauráciou Marble Lane“ ./ dizajnéri /

inovatívne osvetlenie v hoteli nápad z USA

Všade, kde sa rozhliadnete po interiérovom dizajne tohto moderného hotela, nájdete rôzne varianty centrálneho kruhového motívu. Sú vždy prepracované a prezentované a pôsobia sviežo a zaujímavo. Odrazy na oceľových stenách transformujú symbolické tvary bublín na ešte čudnejšie vzory.

Aby interiér pôsobil teplejším a útulnejším dojmom, architekti Händela použili vo výzdobe drevené prvky. Mäkký nábytok a pestrofarebné obrázky zaisťujú v izbách väčšiu útulnosť a vnášajú farby do schémy interiéru moderného hotela.

Popisuje cestovná kancelária vysnívaný hotel v centre mesta ako „podivne organizovaný priestor“. To je dobrá interpretácia magickej atmosféry hotela snov. Bolo by zaujímavé vedieť, či Albert C. Ledner schváli túto prestavbu svojej pôvodnej modernej budovy.

Od Jaz