Domy snov

Fantastický sklenený dom s očarujúcim výhľadom na pobrežie

moderný nápad na dizajn skleneného domu

Zasnený Dom zo skla v Austrálii inšpiruje skvelým výhľadom na okolie a štýlovým zariadením. Projekt plynule prepája vnútorné a vonkajšie priestory a zapôsobí predovšetkým veľmi premyslenou konštrukciou z ocele a skla. Fasádu dotvára dômyselný rozvod miestnosti.

Sklenený dom s modernou fasádou

Pohľad na sklenený dom mesto-Austrália

Nachádza sa v Battery Point, známom predmestí Hobart, Tasmánia, Dom zo skla úplne ťaží z výhodnej polohy. Architekti z Maria Gigney majú šikovne kombinovanú funkčnosť a dizajn a vytvorili dokonalú harmóniu luxusných, ale útulných interiérov. Dom bol postavený na niekoľkých úrovniach – prvé a druhé poschodie sú navzájom plynulo prepojené a oddelené iba niekoľkými sklenenými stenami. Dlhý bazén je absolútnym vrcholom interiérového dizajnu budovy – na jednej strane voda odráža okolie, na druhej strane to vyzerá ako zvláštne pokračovanie pobrežia. Obývacia časť a skriňa s konferenčnou miestnosťou sa nachádzajú na druhom poschodí, zatiaľ čo súkromná časť nižšie je dobre chránená.

Sklenený dom s fantastickým výhľadom

Obývacia časť s béžovou sedacou súpravou

Interiér v Dom zo skla je jednoduchý, ale veľmi elegantný – neutrálnu farebnú schému dopĺňajú farebné obrázky alebo zaujímavé sošky. Ušľachtilé látky a materiály vytvárajú luxusnú atmosféru a zároveň dokážu upútať pozornosť na nádhernú prírodu a výhľad na oceán. Prírodné materiály ako drevo a koža sú šikovne kombinované s modernými lesklými povrchmi. Biely strop kontrastuje s tmavou podlahou, ktorá vizuálne spája všetky vnútorné miestnosti. Jemné vstavané osvetlenie na strope vytvára večer krásne akcenty. V kúpeľni púta pozornosť každého béžová mozaika.

Hudobná miestnosť s klavírom

Sochy ako ozdoba

Zriadenie kabinetu

Skrinka doma s nádherným výhľadom

Obývacia izba s krbom a sklenenými dverami

Obrazový nápad na výzdobu obývačky

Bazén a sklenená fasáda

Sklenená fasáda bazéna snov

Zo spálne je výhľad do záhrady a na oceán

Fasádna sklenená fasáda-minimalistický nábytok

minimalistický dizajn kúpeľne s mozaikovými dlaždicami

Kúpeľňový mozaikový drez

Zasklená fasáda a vonkajšia terasa

Dom snov austrálske pobrežie

Sklenený dom v Austrálii

Myšlienka skleneného domu na modernú fasádu

Modrotlač – dom zo skla

Skica stavby domu z skla