domácnosť

Prejdite z konvenčného zemného plynu na ekologický plyn a súčasne ušetríte: je to možné?

Udržateľný život sa stáva dôležitým problémom stále väčšieho počtu ľudí. Samozrejme, pretože dôsledky zmeny klímy môžu teraz pocítiť všetci a človek už nemôže uniknúť istote, že náš spôsob života má na tieto vzťahy priamy vplyv. Stručne povedané, energia, ktorú používame, môže poškodiť klímu. Vydáva sa veľa CO2, ktoré funguje ako stopový plyn a poháňa skleníkový efekt Zeme. Vysvetľujeme, ako môžete prejsť z konvenčného zemného plynu na zelený plyn a či môžete ušetriť peniaze.

Prechod zo zemného plynu na zelený plyn: vykurovanie stojí v Nemecku najviac energie

Prechod zo zemného plynu na zelený plyn Tipy na úsporu elektrickej energie

Majitelia domov konzumujú viac ako dve tretiny všetku svoju spotrebu elektrickej energie na vykurovanie svojich miestností. Väčšinou sa používa zemný plyn a minerálny olej, na treťom mieste obnoviteľné energie a na štvrtom diaľkové vykurovanie. Elektrická energia a uhlie sa na vykurovanie používajú len zriedka. Ako ste si všimli, letá sú čoraz teplejšie. Čoraz dôležitejšou otázkou sa stáva aj chladenie domu.

Ďalšími veľkými spotrebiteľmi v domácnosti sú spotreba energie v oblastiach teplej vody, ako aj na varenie a pranie, chladenie a mrazenie.

Je tu viac domácností a väčšie obytné priestory

tipy na vykurovanie moderných domov pre majiteľov

Problém je tento: je tu viac domácností a väčšie obytné priestory. Mnoho ľudí žije v samostatných domácnostiach. Tam samozrejme každý potrebuje chladničku, práčku atď. Na druhej strane rodiny v súčasnosti stavajú a kupujú veľké byty a domy. Životný priestor ako pred niekoľkými desaťročiami, keď ste žili s celou rodinou na 50 alebo 60 metroch štvorcových, je dnes väčšinou nemysliteľný. To zvyšuje náklady na energiu, aj keď spotreba energie na obytnú oblasť v skutočnosti klesá.

Tento vývoj nedokážu kompenzovať ani rozsiahle energetické obnovy. Existuje teda malý závod: medzi úsporami na meter štvorcový prostredníctvom efektívnych zariadení a vykurovaním a lepšou izoláciou na jednej strane a vyšším životným štandardom na strane druhej.

Prejdite zo zemného plynu na zelený plyn

Efektívne vykurovanie domu Prechod na zelený plyn Tipy pre majiteľov

Mnoho spotrebiteľov kúri plynom, pretože bol istý čas veľmi populárny. Ale konvenčný plyn môže byť diskutabilný, vedeli ste to? Mnoho spotrebiteľov sa však domnieva, že zelený plyn je drahší. To nie je pravda! Poskytovateľ Entega ponúka lacné tarify za plyn, ktoré sú vďaka kompenzácii CO2 šetrné k životnému prostrediu. Pretože mnoho používateľov používa základné služby a nikdy nezačalo porovnávať, či môžu získať lacnejší tarif, ponúkajú sa vám tu obzvlášť veľké možnosti úspor..

Takto môžete ušetriť energiu!

prejsť na zelený plyn a vybaviť dom solárnymi panelmi

Energia stojí viac ako peniaze, preto prinášame ďalšie návrhy, ako ju možno v domácnosti ľahko ušetriť – bez zhoršenia kvality života!

1. Vykurovanie a chladenie

Izolujte strechu alebo strop. V lete aj v zime to pomôže udržať váš domov v príjemnej teplote. Šetríte peniaze za účty za elektrinu a zaplatíte za seba v relatívne krátkom čase.

Váš domov môžete chrániť pred prievanom tým, že sa uistíte, že dvere a okná sú správne utesnené. Veľmi lacno si môžete kúpiť prievanové zátky alebo tesnenia okien. V rámci energetickej obnovy je možné vymeniť staré dvere a okná.

Zatvorte vonkajšie okná a dvere. To je dôležité najmä vtedy, keď beží kúrenie alebo klimatizácia. Zatiente si okná. V horúcich letných dňoch to pomôže udržať teplo mimo a v chladných nociach pomôžu záclony alebo žalúzie udržať teplo v.

Skoro zapnite klimatizáciu a kúrenie. Ak očakávate horúci deň, namiesto čakania na teplo prineste teplo. Pri zahrievaní postupujte podobne. Stropné ventilátory sú oveľa lacnejšie ako klimatizačné zariadenia a majú menší vplyv na životné prostredie. Ak ste to ešte neurobili, uistite sa, že ste vo svojom dome vymenili kúrenie. Existujú na to štátne granty, aby boli náklady pod kontrolou.

Šetrite elektrickú energiu s práčkou s predným nakladačom - užitočné rady na zimu

2. Zariadenia

Keď zariadenia nepoužívate, odpojte ich. Váš televízor, počítač, mikrovlnná rúra a dokonca aj niektoré práčky majú pohotovostný režim. To znamená, že budú stále spotrebovávať energiu, aj keď sa nepoužívajú.

Kupujte zariadenia s dobrou triedou energetickej účinnosti. Čím viac hviezdičiek, tým lepšie – najskôr však myslite na veľkosť. Často je pre väčší model jednoduchšie byť efektívnejším (a teda mať viac hviezd), ako pre menší. Pretože je však väčší, jeho celková spotreba energie je spravidla vyššia.

Vyberte si správnu práčku. Aj keď je nákup obvykle drahší, väčšina práčok s predným plnením šetrí peniaze a je šetrná k životnému prostrediu, pretože spotrebúvajú menej energie, vody a pracích prostriedkov ako práčky s horným plnením..

Vyberte si energeticky úspornú chladničku. Vaša chladnička a mraznička bude fungovať nepretržite a spotreba energie sa rýchlo zvýši.

Úspora nákladov na elektrickú energiu s elektronickými automobilmi Šetrenie životného prostredia Tipy

3. Doprava

Aj keď máte ekonomické auto, pokiaľ je to možné, je dobré ho nechať doma a používať ho pešo, na bicykli, verejnou dopravou alebo v spolujazde. Pozrite sa bližšie na možnosti e-mobility. Ak sa na to nechcete úplne spoliehať, existujú aj hybridné modely.

4. Slnečná energia

Máte vlastnú strešnú plochu, možno dokonca len strechu prístrešku pre auto? Zvážte inštaláciu solárneho systému. Energiu môžete nakŕmiť alebo použiť sami. V súčasnosti existujú veľmi dobré systémy skladovania, takže energia je k dispozícii aj vtedy, keď nesvieti slnko. Skvelý spôsob, ako ušetriť, a veľký krok k energetickej transformácii!