Dom a záhrada

Vhodná záhrada s dizajnom bazéna – užitočné rady na prvý pohľad

bazén-dizajn-živý plot-ochrana-súkromia-luxus-lehátka-moderné

Váš bazén je určite skvelým miestom na ochladenie v horúcich dňoch. Ale môže to byť tiež pútač oka vo vašej záhrade alebo v centre vašej záhradnej párty. Urobte z tohto leta to pravé pomocou nižšie uvedených tipov Záhrada s dizajnom bazéna to najlepšie z vášho bazéna.

Správna záhrada s dizajnom bazéna by mala domu vyhovovať

bazén-dizajn-moderná-architektúra-dom-biely-trávnik

Interiérový dizajnér hviezd Jennifer Adams odporúča v hoteli Záhrada s dizajnom bazéna, že ladí so štýlom domu. Je lepšie, ak je bazén navrhnutý tak, ako keby bol postavený spoločne s domom. Ak je to možné, nemalo by byť rozpoznateľné, že prišiel neskôr. „Farby a materiály by mali zodpovedať farbám domu alebo ich aspoň kombinovať, aby sa bazén a jeho podlaha stali súčasťou zvyšku prostredia,“ vysvetľuje. „Okraje alebo hrany bazéna môžu byť napríklad vyrobené z rovnakých kameňov ako jedna z oporných múrov domu, ohnisko alebo komín; farba dlažobných kociek môže byť podobná farbe domu, ak je prírodná, “hovorí. „Ak je váš dom farebný, navrhnite bazén prirodzene a nastavte akcenty farebnými dlaždicami tak, aby sa podobali na dom bez toho, aby pôsobili príliš zdrvujúco.“

Skryte škaredé veci živým plotom alebo zeleňou

bazén-dizajn-moderný-dom-biela-architektúra-živý plot

Aj keď budete celé leto upravovať bazén, nič z toho nepomôže, ak sa v konečnom dôsledku zameriate na čerpadlo v bazéne. Preto je dobré skryť nevzhľadné vybavenie. Pekným a lacným variantom je napríklad postaviť z drevených dosiek škatuľu, do ktorej môžete čerpadlo naložiť. Ten by mal byť otvorený aspoň na jednej strane, aby ste v prípade potreby mali prístup k čerpadlu. Ešte lepšie je, ak farba zodpovedá okoliu.

Nastavte vodné prvky ako akcenty pre útulný záhradný dizajn s bazénom 

bazén-dizajn-stredomorské-vodné prvky-slnečná-terasová dlažba

Krby nie sú vhodné len na zimu a do vašej obývačky. Práve naopak! A môžete ho pridať aj do svojho bazéna. “Požiarne jamy sú veľkým kontrastom k vode,” hovorí Adams. “Blikajúca žiara tiež vytvára drámu a teplo pri útulných večeroch,” pokračuje.

Ak sa chcete v bazéne vyhnúť dymu a popolu, Adams odporúča ohnisko na prírodný alebo propánový plyn.

Vyberte si nové podsedáky a podsedáky do záhradného nábytku

bazén-dizajn-palmy-ochrana súkromia-ozelenenie-zastrešenie terasy

Vankúše alebo vankúše na sedenie môžu byť súčasťou záhradného nábytku, rovnako ako akcentu a osviežia priestor bazénu tak, aby zodpovedal letnému obdobiu. „Obnovte svoje staré vankúše alebo ich nahraďte novými, aby zostali v trende a dodali nový nádych,“ uisťuje Adams. “Ak ste si nedávno kúpili nový záhradný nábytok, je veľká šanca, že výrobca ponúkne čalúnenie v nových farbách,” hovorí.

K tomu môžete dostať aj lacné, ale farebné látky Záhrada s dizajnom bazéna použite na osvieženie starého čalúnenia a vankúšov. Ak však nemáte pocit, že by ste si vankúše sami obnovovali a radšej by ste si kúpili nové, potom je najlepšie vybrať si tie, ktorých textílie sú vhodné na vonkajšie použitie..

Pri návrhu záhrady s bazénom dbajte na sociálnu stránku

Záhrada s dizajnom bazéna exoticky vyzerá ako ochrana súkromia

Bazén je samozrejme skvelým miestom na ochladenie v horúcich letných dňoch. Ale má to aj inú dobrú stránku. Je to skvelé pre večierky. Využite to so správnym vybavením pre Záhrada s dizajnom bazéna. „Do sociálneho priestoru si vyberte gauč, dve alebo tri stoličky, konferenčný stolík a príručné stolíky, aby mal každý dostatok miesta na pitie,“ odporúča Adams. „Ak máte k dispozícii veľa miesta, pre väčšiu rozmanitosť pridajte napríklad miesta na sedenie, napríklad štyri kreslá okolo konferenčného stolíka a malé príručné stolíky.“

Poskytnite tieň

Záhrada s dizajnom bazéna vytvára nápady pre nápady na záhrade

Adams odporúča, že ak na dvore nemáte prirodzený tieň, mali by ste si aspoň nájsť chladné miesto sami. Môžete na to použiť mrežu, slnečník alebo strom. Časť bazéna by mala chýbať aj v tieni, ak žijete na mieste s horúcim podnebím a užívate si plávanie počas dňa.

Záhrada s dizajnom bazéna, veľký dvorný bazén

Ide o to, aby ste bazén používali tak, ako vám to vyhovuje. Prečo si nepostavíte jedálenský stôl sami? Staré stoličky alebo kreslá môžete tiež namaľovať a nanovo čalúniť podľa svojich predstáv.

Záhrada s dizajnom bazéna príroda príjemne upokojuje

focus stolička stôl dvorček tvar dekoratívne figúrky

ležadlá vo vysokých oblastiach plný relax v tieni stromov

nápady na nábytok do obývačky dizajn exteriérová nášľapná rastlina

krajina pôvodný krásny automobil rastlina hrniec voda kameň materiál

Záhrada s vonkajším dizajnom bazéna, ktorý ladí s interiérom

Záhrada s bazénom dizajnové kreslo rozkladacie kreslo nové

Záhrada s dizajnom bazéna je ideálnym doplnkom k vytvoreniu dvora