Dom a záhrada

Sen o zimnej záhrade – aké je správne usporiadanie zimnej záhrady

nápady na vybavenie zimnej záhrady vinobranie eklektická sklenená strecha

Zimná záhrada vám ponúka útulné a upokojujúce miesto na oddych. Umožňuje vám cítiť melanchóliu chladnej zimy na jednej strane a teplo slnečných zimných dní na strane druhej. Kto by nesníval o tejto idylke? Ale čo by ste pre to mali urobiť správne usporiadanie zimnej záhrady Poznámka?

 Zriadenie zimnej záhrady – čo by ste mali zvážiť?

zariadenie nápady zimná záhrada drevené nábytkové vankúše farebné vzory sklenené steny

Najlepšie je mať zimnú záhradu v samostatnej miestnosti, jej steny by mali byť celé zo skla a vnútro by malo byť naplnené množstvom zelených rastlín. Bohužiaľ, nie každý si môže dovoliť túto zábavu, často kvôli nedostatku miesta. Alternatívne použite zasklený balkón a vytvorte si malú, ale útulnú zimnú záhradu.

Vytvorte si slnečnú a útulnú zimnú záhradu

zariadenie zimnej záhrady drevený nábytok slnečná presklená strecha

the správne usporiadanie zimnej záhrady vyžaduje sklenené steny. To poskytne vašim rastlinám dostatok prirodzeného svetla, a to aj v zime, keď je dôležitý každý slnečný lúč. Zimná záhrada by mala byť otočená na juhozápad alebo juhovýchod. Slnko tak naraz vyhreje iba časť miestnosti a neprehrieva sa. Ak je zimná záhrada otočená iba na juh, musíte premýšľať, ako ju v lete ochladiť.

the správne usporiadanie zimnej záhrady – náklady

správne vybavenie zimnej záhrady ikea nábytok sklenené nástenné stropné svetlá

Je lepšie minúť trochu viac, ale zvoľte lepšie rámy okien a dverí, aby sa do vašej útulnej džungle nedostal ani najmenší vánok. Vaše rastliny by mohli ochorieť. Odporúča sa tiež udržiavať okná vždy čisté, aby do nich mohlo vždy preniknúť dostatočné množstvo svetla.

Vintage vkus

nápady zariadenie zimná záhrada koberec podlaha drevený strop

ako správne usporiadanie zimnej záhrady Najlepšie je vybrať tradičný záhradný nábytok, ktorý sa zmestí na akýkoľvek balkón – malý stôl s dvoma stoličkami, prútená sedačka alebo hojdačka. Všetko závisí od toho, koľko miesta máte k dispozícii. Nezabudnite nechať svojim rastlinám dostatok miesta. Môžete ich umiestniť na stojany na kvety, na poličky alebo na skrinky na topánky. Ak máte po ruke starý rebrík, dajte ho do miestnosti a na schody položte vodorovne trámy alebo dosky, na ktoré môžete položiť aj kvetináče. Pekné sú aj závesné kvetináče. Výber rastlín závisí od teploty, s ktorou sa budete v zimnej záhrade baviť.

druhá vonkajšia obývačka

Vhodný nábytok zimná záhrada drevená podlaha sedačka relaxácia

romantické zariadenie a dekorácia

Nastavte zimnú záhradu sedlová strecha závesný kôš drevená podlaha

minimalistický a harmonický

zimná záhrada betónový sedák na vankúš na sedenie jedálenský stôl figovníky

zariadenie zimnej záhrady slnečné presklené steny strop laminátová podlaha

správne vybavenie pohovky zimnej záhrady hnedý zasklený strop   Správne zariadenie zimnej záhrady sklenené steny stropné rastliny kovaný nábytok   zariadenie zimnej záhrady ochrana pred slnkom sklenená strecha kožený drevený nábytok