Dom a záhrada

Ktoré balkónové rastliny pre horiace slnko? 10 nápadov na slnečný balkón

Balkónové rastliny na slnečné balkóny-tipy na pestovanie kvetov-zelená-výsadba-starostlivosť

Vonku sa blíži leto. Ovocné stromy získavajú prvé ovocie, tráva bujne rastie a všetky rastliny v záhrade sú pôsobivé v žiarivo zelenej farbe alebo s nádhernými kvetmi. Takmer každý by chcel mať túto nádheru kvetov vo svojom dome, pridať trochu farby a vône na osvieženie nudnej atmosféry. A ako lepšie splniť toto želanie ako pekná kvetina. Zvlášť balkón je ideálnym miestom na začatie výsadby. Zatiaľ je všetko dobré. Teraz vyvstáva otázka, akým smerom ukazuje balkón a v súvislosti s ktorými rastlinami sa cítia príjemne, keď na ne celý deň svieti slnko a ktoré z nich uprednostňujú tienisté oblasti, kde je menej pravdepodobné, že príde slnko. Zistite, aké typy Balkónové rastliny pre horiace slnko sú vhodné.

Balkónové rastliny pre horiace slnko na južne orientovanom balkóne

Balkónové rastliny na slnečné balkóny-ruže-voňavé-ružové-krásne-výrobky-počasia

Južne orientované balkóny sú pre rastliny zvyčajne najproblematickejšie. To platí najmä vtedy, ak sú tiež zasklené. Slnko naň svieti celý deň a kvetináče rýchlo schnú, rastliny sa scvrkávajú a v teple doslova horia. A skutočne nie je ľahké tieto podmienky ovládať. Existujú však aj druhy Kvety na slnečný balkón, ktorým nevadí priame slnečné svetlo a dokonca to ľahko vydržia. Samozrejme, aj vy im musíte trochu pomôcť tým, že ich budete pravidelne polievať.

Balkónové rastliny pre horiace slnko – petúnie

Balkónové rastliny na slnečné balkóny -ružová-purpurová-vonkajšia-tipy-starostlivosti-petúnie

Jeden z najobľúbenejších a zároveň najkrajších letničiek Balkónové rastliny na slnečné balkóny je petúnia. Jeho krásne kvety sa objavujú už v apríli a kvitnú až do októbra. Existuje mnoho odrôd v najrozmanitejších farbách, vrátane tmavofialovej, žltej, červenej a bielej, a dokonca aj dvojfarebných. Petúnie je potrebné zalievať pravidelne, najmenej každé dva dni. V skutočnosti by ich v horúcich letných dňoch mala polievať každý deň. Poďakujete sa im nádhernými kvetmi vo skvelých farbách.

Výber kvetov na slnko – tipy na 12 pekných exemplárov

Spojte balkónové rastliny pre včely do krásneho aranžmán s týmito nápadmi

Usporiadanie zavesených balkónových rastlín – Tieto druhy menia balkón na kvitnúcu oázu

Balkónové rastliny pre horiace slnko – Calibrachoa

Balkónové rastliny na slnečné balkóny -žltý-kvet-schuekend-záhradný-vonkajší-Calibrachoa

Calibrachoa nie je o nič menej pekná. Kvety v tvare trúbky sú oveľa menšie ako kvety petúnie. Farby kvetov sú neuveriteľne silné a existujú vo všetkých teplých nuansách a ľahko sa spájajú do studených farieb s bledomodrou a fialovou. Aj toto Balkónové rastliny na slnečné balkóny milujem vodu. Buďte však opatrní, pretože Calibrachoa nesmie byť preplnená, pretože jej korene rýchlo hnijú.

Visiace muškáty

Balkónové rastliny na slnečný balkón-visiace muškáty-kvety-blueten-ružovo-červené-svieže-krásne

Visiace muškáty sú tiež kvety, ktoré vydržia veľa slnka. Existuje mnoho rôznych odrôd s rôznofarebnými listami a viac či menej plnými súkvetiami. Muškáty je možné zavesiť v rôznych výškach a ozdobiť tak niekoľko úrovní vašej plochy balkóna. Veľmi praktické sú aj závesné druhy kvetov, keď už nie je miesto na státie variantov a balkónové zábradlie je už obsadené.

pelargonium-krásna-ukážka-na-balkóne-zmes

A takto môže váš balkón vyzerať v lete s kombináciou množstva muškátov. Proste nádherné, nie? Ako vidíte, návrh v jednej farbe je rovnako atraktívny ako používanie viacerých farieb. Balkónový dizajn sa stáva obzvlášť sviežim a krásnym, ako už bolo uvedené, ak sa používa niekoľko úrovní. Niektoré boxy teda zaveste na zábradlie, zatiaľ čo iné sú umiestnené na podlahe.

Pelargonium-bielo-červená-zmes-balkón-ide

Zvláštnosťou muškátov nie je len široká škála farieb. Tvar, veľkosť a typ kvetov sú tiež veľmi odlišné. Existujú odrody s malým počtom okvetných lístkov, ako aj tie s veľkým počtom, ktoré tvoria svieže kvety. Kvety môžu byť tiež niekedy väčšie a niekedy menšie. Nájdite si preto čas a prezrite si všetky druhy muškátov v obchodoch, aby ste našli tie najlepšie pre váš vkus.

Balkónové rastliny na slnečné balkóny – ružičky portulaky

portulaca-grandiflora-zmiešané-balkónové-slnečné rastliny

Ružičky portulaky sú obzvlášť dobrou voľbou, ak chcete vytvárať veľmi farebné a veselé kvetináče bez toho, aby ste ich museli každý deň polievať. Ľahko sa vysádzajú semenami a kvitnú celé leto v rôznych farbách, ako je ružová, fialová, horúca ružová, žltá, biela a v rôznych odtieňoch oranžovej. Kvety bujne rastú v malých oblastiach a vytvárajú nádherné kvetinové úpravy. Tieto kvety je možné vo veľkom kvetináči kombinovať aj s inými druhmi.

Portulaca-grandiflora-slnečno-kvetinový-letný-zmiešaný-farby

Ružičky portulaky sa zvyčajne ponúkajú ako zmes semien. To znamená, že nemáte žiadny vplyv na farbu kvetu, ale farebný mix je vopred naprogramovaný. V budúcom roku to však môžete zmeniť. Len čo kvety vädnú, vytvoria nové semená, ktoré môžete podľa farby pozbierať do samostatných nádob. Potom budúci rok máte možnosť navrhnúť kvetináče podľa farby, ak uprednostňujete jednofarebné úpravy.

Spoločný pečeňový balzam

lobelia-modrá-okrúhla-hrniec-rohový balkón

Bežný pečeňový balzam je tiež jedným z tých správnych Balkónové rastliny na slnečné balkóny a cíti sa pohodlne v kvetináči na slnku. Existujú odrody rôznych odtieňov modrej farby, niekedy aj ružovej a bielej. Rastlina sa vyznačuje malými kvetmi, ktoré rastú obzvlášť bujne a takmer tvoria krík. Jasné farby okamžite upútajú pozornosť a sú perfektné pre farebné prevedenie vonkajšej oblasti.

Balkónové rastliny na slnečné balkóny – lobelie

Lobelia-in-flower-mix-sunny-balkón

Lobelia s malými modrými, bielymi, ružovými alebo purpurovými kvetmi vyzerá ako farebné oblaky. Kvitnú nepretržite až do augusta. Sú to jednoročné rastliny, a preto sa nasledujúci rok nedokážu reprodukovať prirodzene. Úsilie o opätovnú výsadbu každý rok sa však mimoriadne vyplatí, nemyslíte si to?

Diascia, elfská ostroha

pink-diascia-sundiascia-pot-balkon-idea-slnecna

Plné slnko miluje aj Diasciu, ktorá sa nazýva aj elfská ostroha. V lete potrebuje dostatok vody, pretože pôda nesmie vyschnúť. Rastlina to nemôže vôbec tolerovať. Zároveň sa treba vyhnúť premokreniu. Odumreté kvety je najlepšie ihneď odrezať, aby sa mohli vytvárať nové kvety. Tiež po prvom období kvetu môžete vytvoriť druhé radikálnym prerezaním. Na prvý pohľad sa vám to môže zdať príliš zlé, ale verte nám, nebudete ľutovať! Ak rastliny uložíte v zime do interiéru, budete sa z nich môcť tešiť aj v nasledujúcich rokoch.

Zimné kvety na balkóny: Tieto rastliny dodávajú balkónovým záhradám šmrnc

Hibernácia rastlín v záhrade – kontrolný zoznam pre hobby záhradníkov

Zimné rastliny – tipy, ako dostať svoje rastliny cez zimu

Nechtík lekársky

tagetes-summer-flower-sun-friendly-picture

Nechtík sa spravidla vysádza do záhrady, ale je rovnako vhodný ako Balkónové rastliny na slnečné balkóny. Cíti sa dobre v kvetináčoch alebo väčších kvetináčoch a je extrémne odolný voči letným horúčavám. Výrazné, jasné, oranžové, žlté a červené farby už z diaľky vyniknú a navodia vám dobrú náladu. Rastlina tvorí semená, ktoré môžete zbierať a sadiť na budúci rok. Môžete si ich teda vychutnať každý rok.

Balkónové rastliny na slnečné balkóny – trojitý kvet

vila-krásny-obrázok-balkón-slnko-nápad

Trojitý kvet môžete v lete odložiť aj von, aby sa v zime mohol zotaviť z nedostatku svetla. Rýchlo získa veľa nových listov a začne kvitnúť. Dlhým stonkám poskytnite oporu a prihnojte ich roztokom pre kvitnúce rastliny. Hnojenie by sa malo vykonávať aj so všetkými ostatnými kvitnúcimi rastlinami, najmä s letničkami. Najlepšie je pri každom zalievaní trochu prihnojiť, aby ste zaistili väčší a dlhšie trvajúci kvet.

Izbové rastliny na slnečnom balkóne

krásna-kvetina-kombinácia-balkón-nápad-slnko

Niektoré izbové rastliny môžete dať aj na balkón, ale iba vtedy, ak je počasie trvalo teplé. V lete sa tam budete cítiť oveľa lepšie ako v dusnej miestnosti. Kaktusy a palmy predovšetkým milujú slnko a ich prítomnosť sa považuje za vhodnú Balkónové rastliny na slnečné balkóny Užite si to. Môžete mať dokonca chuť skombinovať izbovú rastlinu s niektorými jednoročnými balkónovými rastlinami. Ak to chcete urobiť, jednoducho ich vysaďte do vane izbovej rastliny. Keď sezóna skončí, znova ich odstráňte.

Kreativita a slnko pre krásny balkón 

balkón-krásne-kvety-rastliny-slnko-petúnie

Nie je to ťažké Balkónové rastliny na slnečné balkóny nájsť a premeniť ho na rozkvitnutý raj. Musíte len vedieť, ktoré rastliny si vybrať a ako sa o ne najlepšie starať. Aj keď sú mnohé z nich iba letničky, napriek tomu vás potešia svojimi žiarivými farbami počas celej sezóny.

calibrachoa-mix-purpurovo-ružová-závesný

Ak ste sa rozhodli pre určitý druh kvetu, je tiež vhodné kombinovať niekoľko farieb tohto druhu navzájom. Na to môžete použiť jednu farbu v každom kvetináči alebo striedať dve alebo viac farieb v kvetináči. Kombinácia farieb, ako je tá, ktorá je znázornená na obrázku vyššie, tiež vyzerá veľmi pekne. Petúnie vyzerajú obzvlášť atraktívne na vonkajšej strane balkónového zábradlia, kde sa môžete zavesiť. Veľmi dobre sa im darí aj v závesných hrncoch.

Petunia-dvojfarebný-nápad-slnečný-balkón

Krásna zmes vznikne, keď spolu zasadíte rôzne druhy kvetov do jednej nádoby, či už do kvetináča, škatule alebo vane. Takto si môžete poskladať požadované farby podľa svojich predstáv. Napríklad, ak chcete usporiadať efekt ombre z rôznych odtieňov jednej farby, ale nemôžete nájsť dostatok farieb v jednom type kvetu, jednoducho použite iné typy.

diascia-sundiascia-oranžovo-kvetinový-slnečný-balkónový kvetináč

ageratum-balkón-kvetinová výzdoba-slnečno-purpurový

pelargonium-hrniec-balkón-nápad-slnečné-rastliny

pelargonium-kvet-balkón-slnko-nápad-purpurový

Lobelia-purpurovo-modrá-detailný obrázok-slnečná terasa

mixed-basket-calibrachoa-žlto-purpurová-závesná

Calibrachoa-granátové jablko-druh-červená-podlaha-balkón

Ageratum-Aloha-trpasličí-biely-slnečný-balkónový kvet