Dom a záhrada

Cesta do vašej vysnívanej záhrady: takto navrhujete svoj malý záhradný raj!

Pre mnohých ľudí neexistuje krajšie miesto ako ich vlastná záhrada. Tu sa môžete cítiť slobodne a šťastne uprostred prírody a užívať si to, čo ste sami vytvorili. Vlastniť pozemok a upravovať ho podľa svojich osobných prianí je niečo, na čo môže byť človek právom hrdý. Je však potrebné urobiť veľa pre to, aby sa zelený raj skutočne stal oázou pohody. So správnymi myšlienkami to bude určite fungovať. Aké sú najdôležitejšie prvky pre vašu vysnívanú záhradu?

Záhradný prístrešok – malý, ale môj

malá drevená záhradná kôlňa ako útočisko

Existuje mnoho rôznych vecí, ktoré zvyšujú vizuálnu a praktickú hodnotu záhrady. Jednou z nich je záhradná chatka. Väčšina týchto pokojných domov je vyrobená z masívneho dreva. V závislosti od typu konštrukcie slúžia buď ako prístrešok na náradie, alebo ako malý altánok na voľný čas. Zvlášť o niečo väčšie modely sú ideálne aj na prenocovanie a oslavy. Ale bez ohľadu na to, na aký účel slúžia, Záhradné domčeky sú vždy prínosom. Ponúkajú vám malé útočisko uprostred vašej vlastnej záhrady.

Koľko miesta je k dispozícii?

veľký záhradný domček s terasou a posedením

Výber správnej chaty závisí predovšetkým od dostupného priestoru. Ak je k dispozícii dostatok miesta, stojí za to kúpiť záhradný prístrešok s terasou a verandou. V tomto prípade spoločnému grilovaniu s priateľmi, známymi a príbuznými nič nestojí v ceste. V každom prípade má často zmysel minúť o niečo viac peňazí na dobrú kvalitu, pretože budovy je už len ťažko možné zväčšiť alebo inak vylepšiť. Je veľký rozdiel, či sú steny záhradnej chatky tenké alebo sú vyrobené z hrubého dreva. Hrubé steny lepšie izolujú, čo sa oplatí v zime a aj v lete, najmä ak v nich chcete zostať aspoň dočasne.

Správne zariadenie

Záhradná kôlňa ako prístrešok na náradie s pergolou a posedením

Mnoho majiteľov záhrad si zariaduje domy pohodlne. Na to sú obzvlášť vhodné záhradné stoly a stoličky, ktoré môžu navlhnúť, keď sú vonku na terase. Predovšetkým je dôležité, aby štýl záhradného domčeka zodpovedal atmosfére okolia. Premyslené aranžmány s jemne zladenými prvkami pôsobia obzvlášť pekne. Tak sa farba dreva ideálne hodí k terase a nábytku.

Záhrada snov – oáza pohody v krajine

malé záhradné jazierko v záhrade snov

Mať vlastnú záhradnú chatku je niečo pekné. Aby sa zachovalo súkromie, stojí za to vytvoriť nepriehľadný živý plot, ktorý ohraničuje majetok a chráni ho pred zvedavými pohľadmi. Tí, ktorí radi relaxujú na slnku na ležadle, môžu vytvoriť zelený trávnik. Očarujúci kvetinový záhon so svojimi farebnými akcentmi taktiež zvyšuje náladu. V každom prípade sú to práve farebné bodky, ktoré robia obraz skutočne zaujímavým. Pretože veľké, kvitnúce rastliny, rododendrony, ruže a orgován prebúdzajú túžbu po jari. Ružové oblúky, mreže a pavilóny porastené popínavými rastlinami tiež veľmi dobre zapadnú do romantickej záhrady, v ktorej sa budete cítiť dobre..

Voda v záhrade snov

Terasa s ležadlami pri záhradnom jazierku v záhrade snov

Absolútny Vrcholom je záhradné jazierko. A práve tu sú fantastické možnosti kombinácie s terasou susediacou so záhradným domom. Ak ste šikovní, môžete postaviť jazierko tak, že ak chcete, môžete si sadnúť na terasu a nechať si nohy visieť v chladnej vode. V tomto prípade je terasa trochu nad brehom vody. Vyzerá to potom trochu, ako keby to bolo postavené na chodúľoch.

Kúpacie jazierka s priľahlými štrkovými filtračnými nádržami sú drahšie, ale samozrejme oveľa krajšie. Väčšie rybníky tiež ponúkajú dostatok biotopov pre väčšie ryby. Je napríklad možné naplniť vodu koi. Okrasný kapor má mnoho rôznych farieb a vzorov.

Záver

Záhrada snov s kvetinovými záhonmi a záhonmi so zeleninou pred záhradným domom

Záhrada snov sa nevytvorí za deň. Je to výsledok starostlivého plánovania a veľa práce. Najdôležitejšie je nájsť dizajnové prvky, ktoré vám urobia radosť, pozvú vás na relaxáciu, a úspešne ich skombinovať. Všetko si dobre naplánujte a v krátkom čase si budete užívať svoj vlastný záhradný raj.