Dom a záhrada

15 nápadov na dizajn krbu na príjemné večery vonku

nápady-krb-záhrada-vonkajšie-moderné-terasa-záhradné-kachľové-osvetlenie

Tiež vám chýbajú teplé letné noci? So sofistikovaným krbom si môžete predĺžiť leto na chladnú jeseň. Nechajte sa unášať Nápady na krb inšpirovať rôznych dizajnérov.

Dlhé letné dni sa krátia a čím viac sa blíži jeseň, tým viac radi trávime večery vonku. To, čo z leta zostalo, chceme využiť do posledného. Akonáhle príde jeseň a čas sa zmení, možností na relaxačný večer vonku bude stále menej. A presne tu vstupuje do hry krb. Človek by nemal podceňovať atmosféru ohňa. Plamene spájajú ľudí do neskorých nočných hodín. Vďaka nim je ešte príjemnejšie chatovať, piť, spievať, grilovať alebo len tak sedieť a pozerať sa na oheň, ako sa blíži noc.

Nápady na krb v záhrade

nápady-krb-záhrada-vonkajšie-zastrešenie-biele-terakotové-lampáše

Okrem toho, že krb je zdrojom tepla, vďaka ktorému môžete napriek chladnejšiemu počasiu aj naďalej tráviť príjemné večery vonku, krb slúži aj ako zaujímavá dekorácia. Dizajnéri a architekti túto výhodu už dávno objavili a používajú ju na to, aby priniesli teplo obývačky do záhrady a vytvorili útulnú vonkajšiu miestnosť. S nasledujúcimi 10 Nápady na krb ako zaujímavé príklady môžete získať dojem o skvelých stránkach krbu.

Nápady na krb ako zaujímavé príklady

nápady-krb-záhrada-vonku-moderný-dizajn-živý plot-ochrana súkromia

Tento vysoký oporný múr v kalifornskej záhrade nebol ničím iným ako dizajnovou katastrofou. Záhradný architekt Rob Pressman z neho však urobil ústredný bod série vonkajších priestorov. V sedacej časti je na stene žltý krb s drevenou priehradkou, ozdobené výklenky, kvetinové boxy a plochy na sedenie.

nápady-krb-záhrada-vonkajšie-tehlové-osvetlenie-tradičné-vinobranie-záhradný nábytok

 Tento vonkajší priestor je záhradným pavilónom na konci bazéna. Má vlastný krb a luxusný nábytok, ktorý je typický pre obývaciu izbu. Dizajn je dielom Franka Perrina a interiérového dizajnéra Jarretta Hedborga, ktorý pomocou nábytku Sutherland, jemných zelených tónov a terakoty zmiešal túto oblasť s interiérovým dizajnom domu..

nápady-krb-záhrada-exteriér-vidiecky štýl-alm-drevo-prírodný kameň-príroda

 Osemhranný vonkajší priestor je obklopený vrstvenými kameňmi. Ústredným bodom je krb z hrdzavej ocele Corten. Je to rekreačné miesto pre deti v Hamptons. Kým grilujete hamburgery, zostávate blízko bazéna a tenisového kurtu. Mnoho rastlín dáva tejto vonkajšej oblasti jemný prízvuk.

štukový záhradný krb terasa drevený záhradný nábytok

V dome Pressman v Los Angeles bol krb zásadným prvkom rekonštrukcie. Štukový vonkajší krb má spoločný komín s krbom v spálni. Stala sa hlavným prvkom novej vonkajšej obývačky a jedálne. Táto oblasť ponúka dostatok priestoru na schôdze a o hudbu sa postarajú reproduktory pripevnené k francúzskym dverám. Jeffrey Tohl je architektom tohto pôsobivého dizajnu.

Nápady na vonkajší krb v maurskom štýle dlaždíc

 Tento krb typu kľúčová dierka zdobí zaujímavý dom v hollywoodskom maurskom štýle a pripomína pec na pizzu alebo chlieb. Nachádza sa vo výške 1,20 metra a je vyrobený z betónu, vnútro je zo žiaruvzdorných tehál a štuku. Vonkajšiu stenu zdobia ručne vyrobené dlaždice od spoločnosti Mortarless Building Supply and Tile Company.

dizajn krbu mimo bielu oranžovú stoličku drevo

Interiérový dizajnér Vance Burke sa presťahoval z New Yorku do Los Angeles, aby získal viac obytného priestoru. Klíma západného pobrežia mu tiež poskytla väčší priestor na rozšírenie interiéru zvnútra von do záhrady. Príkladom toho je tento zaujímavý krb. Burke stavil na marocký štýl so sedadlami z bielych tkanín Sunbrella. Podlaha zo zelenej bridlice je rozšírením interiéru. Jutový poťah dodáva vonkajšej oblasti jemný akcent. Zariadili ho koberce, stoličky a predmety, ktoré odrážajú okolie. Bambus, ktorý obklopuje vonkajšiu časť, zaisťuje určitý stupeň súkromia.

Nápady pre vonkajší krb terasa záhradný krb železný nábytok

Tento prázdninový dom na ostrove Lopez vo Washingtone má krb v štýle Rumfors. Nachádza sa vo vonkajšom priestore pri bazéne a umeleckom štúdiu. Krb vás udrží v teple po nočnom kúpaní a vďaka príslušenstvu na grilovanie je ideálny na grilovacie večierky.

stavba krbu záhrada betón oceľ drevo nábytok štrk

Tento vonkajší priestor vlastní Jennifer Gray a Clark Gregg, ktorí sú obaja herci. V záhrade svojho domu v Los Angeles chceli neformálne miesto s ohniskom, kde by mohli spolu pohodlne sedieť a jesť. Ale pretože nemali veľa miesta, dizajnér Rob Steiner zvolil kombináciu krbu a jedálenského stola. Toto rozšírenie interiéru je možné dosiahnuť rýchlo a jednoducho veľkými sklenenými dverami, ktoré je možné otvoriť v šírke 3,60 metra. Poschodie pozostáva z kamienkov Del Rio, olivovníka a levandule, ktoré obklopujú priestor na posedenie, a poskytujú tak viac prírody. Pohodlné kreslá a gauč ešte viac uvoľnia rannú kávu alebo večerný dezert. Jadro krbu tvorí štukovaný betónový blok a stolnú časť tvorí vystužená oceľ.

Nápady na vonkajšiu ohniskovú jamku hrdzavý kortenový oceľový záhradný bazén

Záhradný architekt Rob Steiner si pre krb v Charles Eglee a kúpeľnom areáli Ninkey Dalton v Pacific Palisades vybral jednoduchší štýl. Skladá sa z betónového kameniva a oceľového plechu, ktorý ho chráni pred listami. Malo by tiež vyžarovať teplo späť do miestnosti a chrániť mahagónové drevo.

vonkajší krb ratan kreslo sklad drevo

Cliff a Marcie Goldstein chceli vonkajší priestor, ktorý dýchal atmosférou prázdninového rezortu a kde by sa mohli zabaviť so svojimi priateľmi. Keďže noci v Santa Monice sú dosť tiché, tento krb sa stal stredobodom pozornosti tohto malého posedenia, ktoré sa nachádza medzi garážou a kuchyňou. Ide o návrh krajinného architekta Marka Bealla. Aby zostal verný štýlu interiérového dizajnu, zvolil ako strop trámy a vstavané francúzske dvere uľahčujú prístup do exteriéru z interiéru. Omietka a farby sú tiež prispôsobené interiérovému dizajnu. Dlaždice, ktoré zdobia krb a nábytok, sú voľbou interiérovej dizajnérky Kristin Pon a mali by odrážať zemité tóny kuchyne..

Nápady na krb kamenný krb záhrada krytá terasa

Nápady na krb záhradný krb kameň drevo záhrada plot komín

záhradný rohový krb jedálenský kút rastliny drevený nábytok

Nápady pre vonkajší krb žlté drevené police kvetinové police

Nápady na požiarnu jamu Stavajú vonkajšie nápady Návrhy otvoreného záhradného krbu