Dizajn nechtov

Tipy na starostlivosť o nechty – Zdravé nechty s náležitou starostlivosťou

Tipy na starostlivosť o nechty francúzska manikúra-zdravé-nechty

Okrem vizuálneho dizajnu nechtov s jemným alebo neobvyklým dizajnom je vždy dôležitou rutinou aj starostlivosť o nechty. Dnes vám dáme pár tipov na starostlivosť o nechty pre krásne, upravené nechty.

Tipy na starostlivosť o nechty – vyvážená strava

Tipy na starostlivosť o nechty vyvážený-výživa-vitamíny-olej na nechty

Nechty, ako aj našu pokožku už ovplyvňuje naša strava. Vitamíny A a B a železo s mikroživinami sú dôležitými stavebnými kameňmi štruktúry nechtov, ktoré by mali byť primerane absorbované vyváženou stravou. V prípade symptómov nedostatku môžu poskytnúť podporu aj prípravky, pokiaľ je to možné po konzultácii s lekárom.

Dôsledky nedostatku živín a chorôb sú rozmanité. Vlnité nechty sa objavujú pomerne často: Príčinou môže byť symptóm nedostatku, ale aj infekcie, ktoré oslabili imunitný systém. V prípade pretrvávajúcich udalostí by sa mala zvážiť aj otrava kovmi alebo nadmerné užívanie drog. V takom prípade sa poraďte so svojim lekárom.

Okrem týchto nepriamych vplyvov môže nesprávna manikúra viesť aj k poškodeniu, ako je zmena farby alebo poškodenie nechtového lôžka a kutikuly. Typickými chybami sú prílišné skracovanie nechtov a s tým spojené poškodenie nechtového lôžka. Nástroje na otrepy nechtov alebo klasické ručné nástroje sa často nepoužívajú správne. Na odstránenie zarastených nechtov sa používajú napríklad kužele elektrického pilníka na nechty – tu by bola lepšia otrepka. na www.manikuere-set.net napríklad v ponuke je široká škála elektrických a ručných súprav na ošetrovanie nechtov.

Tipy na starostlivosť o nechty – Ako sa správne starať o svoje nechty

Tipy na starostlivosť o nechty krém na ruky-krém na nechty-olej na nechty

Okrem všeobecných kritérií pre zdravé nechty, akými sú dobrý prísun živín a dobrý zdravotný stav, je rozhodujúca aj priama starostlivosť o nechty..

1. Tipy na starostlivosť o nechty – Primeraná vlhkosť a tekutina

Tipy na starostlivosť o nechty-miska-voda-dostatočná-vlhkosť

Podobne ako koža môže necht trpieť nedostatočnou vlhkosťou. Výsledkom sú pórovité nechty. Ako liečebný prostriedok môže poslúžiť krém na nechty a oleje na nechty, ktoré nechtu dodajú okrem veľa vlhkosti a tuku aj výživné látky. Typickými prísadami sú rastlinné oleje z jojobového kríka, vitamíny a antioxidanty. Ak nemáte po ruke špeciálny krém – použite pleťový krém. Okrem toho je dôležité zabezpečiť vysoký príjem tekutín (najmenej 2-3 litre vody denne)!

Napriek tomu, že lak na nechty a tým aj odlakovač sú pre ženy vo stvorení nevyhnutné, aj to prispieva k pórovitému a citlivému nechtu. Pri kúpe sa uistite, že odlakovač s prírodnými zložkami je bez acetónu, ako je to len možné.

2. Profesionálna manikúra s nôžkami na nechty

Tipy na starostlivosť o nechty elektrické-frézovanie nechtov-profesionálne výsledky-doma

V zásade je možné na rukách a nohách pracovať s klasickou súpravou na manikúru a pedikúru a s elektrickou rezačkou nechtov. Práca s frézou je výhodná z dôvodu mnohých prídavných zariadení a s tým spojených možných použití.

V drogérii dostanete lacné modely za 10 € – je však lepšie minúť trochu viac. Vysoko kvalitné sady na elektrickú manikúru majú viac funkcií, ako napríklad plynulú reguláciu rýchlosti, LED svetlá a lepšie a odolnejšie nástavce.

tipy na starostlivosť o nechty-elektrické-frézovanie nechtov-profesionálne-nadstavce-doma

Obvykle existujú 3 druhy príloh: frézy, kužele a podložky. Občas sú súčasťou aj valcovité nástavce na vymeniteľný brúsny papier. Nástavce sa často používajú aj na starostlivosť o nohy.

3. Skráťte klince pomocou nadstavcov na podložky

tipy na starostlivosť o nechty-pilníky-manikúra-kotúčový kotúč

Doskové disky zo zafíru, niekedy aj diamantu, sa používajú v prvom kroku na skrátenie nechtov. Obvykle existujú 2 kotúče: Hrubý kotúč so silnejšími časticami je špeciálne navrhnutý pre dlhé alebo obzvlášť hrubé nechty (nechty na nohách). Počas niekoľkých sekúnd môžete necht výrazne zmenšiť.

Potom použite jemný disk na „jemné doladenie“. To znižuje riziko poranenia a uľahčuje tvarovanie tvaru nechtu.

4. Hladte nechty plsteným kužeľom

tipy na starostlivosť o nechty-plsť-kužeľ-okrúhle-hladké

Rovnako ako pri čistení zubov, aj po skutočnom ošetrení musí byť povrch vyhladený. Vďaka hrubému spracovaniu s nástavcami šošoviek nechýbajú drsné a niekedy špicaté škvrny – zvyšuje sa riziko roztrhnutia, necíti sa dobre a rozdiel je viditeľný aj vizuálne. Plstený kužeľ necht vyhladí a dodá mu elegantný lesk.

5. Zafírovým kužeľom zapracujte na nechty

tipy na starostlivosť o nechty-frézovanie-zafír-kužeľ-nástavec

Na rozdiel od úchytiek šošoviek môžu byť zafírové kužele pripevnené k nechtu v mnohých uhloch. Či už vodorovne alebo silne šikmo, tu môžete povrch nechtu ľubovoľne odstrániť.

6. Fréza pre špeciálne prípady

sada na starostlivosť o nechty-tipy-pilníky-leštenie-elektrická rezačka

Tenké frézy sa môžu ľahko dostať do ťažkých oblastí.

S takzvanou plameňovou rezačkou, ktorá má kužeľovitý koniec hlavy, môžete pracovať na zarastených (a často bolestivých) oblastiach. Buďte opatrní, keď zadávate priehlbiny alebo si ich necháte urobiť profesionálne v nechtovom salóne.

Fréza na valce má naopak valcovú hlavu. To je možné použiť na citlivé nechty a lignifikované nechty na starostlivé zastrihnutie a uhladenie.

Často je zahrnutá aj zafírová fréza. Používa sa na odstránenie vrstiev kože, ako sú kukurice a mozoly. Jeho hlava je sférická.

Po manikúre je vhodné si ruky utrieť a znova natrieť krémom a kožičku zatlačiť kožným tlačidlom..