Dizajn, životný štýl

Rozkladacia televízia – znížte vizuálnu prítomnosť televízie jej sklopením

otvorte televízor od spoločnosti bang & amp; model televízora olufsen beovision harmonický dizajn

Bang & Olufsen predstavil na milánskom týždni dizajnu otváraciu televíziu s názvom „Beovision Harmony“. Vpredu má flexibilný a plastový prvok, ktorý sa zatvára, keď sa nepoužíva. Model môže sedieť nízko na podlahe, zatiaľ čo dva dubové a hliníkové kryty čiastočne zakrývajú čiernu obrazovku. Keď sa televízor rozloží, tieto panely sa rozložia ako motýľ otvárajúci krídla. Nad ním sa teda týči tenká OLED obrazovka, ktorá je známa ako perfektná pozorovacia výška.

Moderné obývačky s TV, ktoré je možné otvoriť

dizajnové televízory s plochou obrazovkou od Bang & amp; olufsen s boxmi v modernej obývačke s minimalistickým dizajnom

Rovnako ako model 2017 Frame od spoločnosti Samsung a rolovateľný televízor od spoločnosti LG, Beovision Harmony splynie s dekorom obývačky. Týmto spôsobom sa môžete zbaviť čiernej prázdnoty obrazovky a prispôsobiť si inovatívny dizajn tak, aby vyhovoval vášmu štýlu. Prítomnosť veľkej obrazovky je len zriedka vítaným doplnkom obytných priestorov. Beovision Harmony chcela značka vytvoriť zmysluplný predmet pre vnútorné použitie, ktorý by znížil vizuálnu prítomnosť zariadenia. Toto robí z pop-up televízie niečo, s čím si ľudia vytvoria emocionálne puto. Po vypnutí je obrazovka čiastočne skrytá dvoma ovládacími panelmi.

dizajnérske prvky vyrobené z hliníka a dreva pred obrazovkou na zakrytie

Panely Beovision Harmony obsahujú aj zvukový systém, pričom predná strana je v skutočnosti použitá na optimalizáciu akustického výkonu. Zapínanie televízora pokračuje v trende smerom k neviditeľnej technológii, ktorá splýva s pozadím. Podobný prototyp predvádza na milánskom týždni dizajnu aj spoločnosť Panasonic. Jeho vitrína, keď sa nepoužíva, vyzerá ako výkladná skriňa. Dizajnéri sa doteraz vydali rôznymi cestami, aby televízia v rámci interiérového dizajnu zmizla. Napriek tomu, že môžete rolovateľný televízor LG v základňovej stanici jediným dotykom držať mimo dohľadu, ostatní dvaja výrobcovia zvolili odlišný prístup..

Inovatívne metódy pre optimálne výsledky

dizajnérske panely pred obrazovkou v blízkosti, aby sa skryla vizuálna prítomnosť zariadenia

Prvým prístupom značky je zamaskovať predmet v štýle rámového televízora podobného obrazu, ktorý navrhol Yves Behar pre Samsung. Druhá sa zameriava na to, aby bola televízia pútavá, podobne ako televízor Serif, ktorý navrhli bratia Bouroullecovci. Beovision Harmony svojim skrytým plátnom a sochárskou formou prepája tieto dva prístupy o niečo bližšie.

dva sklopné panely sa otvárajú ako motýlie krídla a v miestnosti vytvárajú štýlové prostredie

Spoločnosť Samsung môže byť priekopníkom v tomto žánri televízie, ale spoločnosť Beovision vidí Harmony by Bang & Olufsen ako pokračovanie dlhoročných zásad dizajnu a nie ako reakcia na trend. Ako osobitnú inšpiráciu uvádza spoločnosť svoj televízor Capri z roku 1959. Teakový výrobok bol navrhnutý tak, aby bol plne integrovaný do vtedajších obytných priestorov. Budúci nástupca, televízia Capri 611 FM, obsahuje aj rádio, ktoré je v čase, keď sa nepoužíva, úplne zamaskované ako drevená skrinka.

Hnedé kreslá umiestnené pred televízorom, ktoré sa dajú otvoriť, a atmosféra s drevenými prvkami v miestnosti

Bang & Olufsen predstavil tieto a ďalšie návrhy na výstave na milánskom týždni dizajnu s názvom 93 rokov mágie. Je to dialóg medzi minulosťou a súčasnosťou. Spoločnosť má obsedantnú vášeň už takmer 100 rokov. Poslaním dizajnérov bolo zdokonaliť techniky. Zariadenia tak reprodukujú zvuk a zrak a stelesňujú ich v dizajne, na ktorý sú ľudia hrdí. Drevo bolo tiež vždy dôležitým aspektom severskej architektúry a dizajnu nábytku vďaka svojmu individuálnemu charakteru, robustnosti a všestrannosti.

Pre tých, ktorí menej obľubujú drevo, je rozkladacia televízia k dispozícii aj s dvojfarebnou sivou látkou a hliníkovými krytmi. Spotrebitelia môžu zariadenie pripevniť aj na stojan alebo nástenný držiak.