Dizajn dovolenkového domu a hotela

Zariadenie z prírodných materiálov: Predstavujeme vám prvú „vegánsku“ hotelovú izbu

Zariadenie z prírodných materiálov, drevená skrinka, umelá koža

Dizajnérska dvojica Bombas & Parr zriadil prvú vegánsku hotelovú izbu. Pri zariaďovaní interiéru boli použité iba prírodné materiály rastlinného pôvodu. Konceptom interiéru, ktorý je priateľský k zvieratám, chceli dizajnéri dokázať, že výraz „vegán“ sa už nevzťahuje len na výživu. Je úplne možné vytvoriť domácu a modernú atmosféru bez kože. Zariadiť prírodnými materiálmi tiež nie je nič ťažké. Ukážeme vám nádherný projekt ako dôkaz a podrobne vysvetlíme, aké materiály boli pri návrhu použité.

Zariadenie z prírodných materiálov: moderná hotelová izba v Londýne

Zariadenie čalúnenia postele v hotelovej izbe z prírodných materiálov

Majitelia hotela Hilton London Southbank majú talentovaných dizajnérov spoločnosti Bombas & Parr si najme zariadenie vegánskej hotelovej izby. To znamená, že všetky látky, materiály a doplnky by mali byť rastlinného pôvodu. To, čo sa na prvý pohľad zdalo ako obrovská výzva, sa ukázalo ako celkom jednoduchá úloha. Je to pravdepodobne spôsobené tým, že v posledných rokoch stále viac interiérových architektov, dizajnérov a výrobcov nábytku predstavovalo ekologické alternatívy kože..

Zariadenie z prírodných materiálov: náhrada kože z ananásových vlákien

Nábytok z prírodného materiálu, drevená stena, posteľ, čelo, náhradné kožené čalúnenie

Materiál, ktorý je mätúco podobný koži, tiež boduje príjemným povrchom a dá sa ľahko spracovať na textil – to bol cieľ talentovanej návrhárky Carmen Hijosa, zakladateľky spoločnosti „Ananas Anam“. Pri hľadaní ekologickej, lacnej a udržateľnej alternatívy k koži odcestovala do Ázie. Tam sa niekoľkokrát pokúsila vyrobiť imitáciu kože z rôznych rastlín. Konečne sa jej podarilo spracovať vlákna ananásových listov na udržateľnú organickú textíliu. Nový materiál, Piñatex, je dielom dizajnérov spoločnosti Bombas & Parr šikovne používa v hotelovej izbe. Čelo postele, výrobok vyrobený na mieru, bol obložený Piñatexom. Oranžové ozdobné vankúše v obývacej časti sú ušité aj z látky šetrnej k životnému prostrediu.

Vybavenie čalúnením čalúnená sedacia súprava najďalej od ananásu

Interiéroví dizajnéri sa pokúsili vytvoriť miestnosť úplne z vegánskych materiálov. Vankúše nie sú plnené perím, ale pohánkou a prosom. Koberce a koberce sú vyrobené z bavlny, nie z vlny. Navyše všetok nábytok, bytové doplnky, čistiace prostriedky a dokonca aj občerstvenie v tejto hotelovej izbe sú vegánske.

Zariadenie a dekorácia sú prezentované v tlmených zemitých odtieňoch – v súlade s konceptom šetrným k životnému prostrediu. Vďaka zelenej, kamennej šedej, béžovej a hnedej miestnosti pôsobia útulne a príjemne. Atraktívne drevo neobíde oči a prispieva k prirodzenému vzhľadu interiéru.

Nábytok z prírodných materiálov dekoratívny vankúš červený

Vo „vegánskej“ hotelovej izbe si hostia môžu objednať iba vegánske jedlá a nápoje. Reštaurácia vás rozmazná sýtym občerstvením so zeleninou, lahodnými dipmi a zdravými šťavami.

Vybavenie prírodnými materiálmi drevená stena zrno Hotel London

Vybavenie prírodnými materiálmi Steny z prírodného kameňa Kúpeľňová márnosť žula

Zariadenie z prírodných materiálov Vstupná hala Hotel England

Projekt od Bombas & Parr