DIY

Vyrobte si vlastný závesný hrniec z rôznych materiálov – 9 návodov

Vyrobte si závesný hrniec sami balkón-terasa-interiérový dizajn-nápady-návod

Ak na podlahe nemáte dostatok miesta pre všetky rastliny alebo ak chcete len vytvoriť úzku oblasť s kvetmi a rastlinami, je najlepšie použiť výšku miestnosti. Podlaha sa tak môže voľne pohybovať alebo pre dôležitý nábytok. Závesné kvetináče pre rastliny sa môžu ukázať ako praktické nielen v interiéri. Sú tiež veľmi užitočné na malej terase alebo úzkom balkóne a zdobia vonkajší priestor bez toho, aby zaberali príliš veľa miesta. Ak chcete aj vy kvetináče zavesiť, nemusíte kupovať nové. Namiesto toho si môžete závesný hrniec vyrobiť aj sami a použiť existujúce hrnce alebo dokonca použiť iný materiál. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých a krásnych nápadov, ktoré môžete dokonca ľahko napodobniť vďaka pokynom.

Vyrobte si vlastný závesný hrniec – návod na dosky

Vytvorte si vlastný závesný hrniec s nápadom na jednoduchú dosku-stavbu-drevenú dekoráciu

Na prvý pohľad je zrejmé, že táto myšlienka je mimoriadne jednoduchým projektom. Potrebujete iba štvorcové, obdĺžnikové alebo okrúhle dosky akejkoľvek veľkosti, do ktorých vyvŕtate otvory, aby ste k nim mohli pripevniť laná. Prostredníctvom otvoru sa jednoducho prevlečie lano a potom sa na spodnej strane dosky urobí uzol. Týmto spôsobom môžete navrhnúť niekoľko úrovní súčasne a zavesiť viac ako len jeden hrniec naraz.

Vyrobte si závesný hrniec sami drevené dosky-nápad-jednoducho-vŕtať lano

Ak si nie ste istí, či jednoducho položiť kvetináč na dosku, ktorá sa chveje vo vetre, môžete skúsiť inú alternatívu k tomuto variantu alebo dokonca obe skombinovať navzájom. Jednu alebo všetky dosky môžete vybaviť veľkým otvorom v strede. Mala by byť dostatočne veľká na to, aby sa do nej hrnček zmestil, ale užšia ako horná časť hrnca, aby sa mohla zaseknúť na doske. Otvory pre laná na zavesenie sú samozrejme tiež opäť nevyhnutné. Laná môžete použiť na pekný dizajn macrame.

Kvetináč na zavesenie z kokosu

Závesný hrniec-urob si sám-kokos-nápad-vzor-geometrický-modrý

Ak si chcete závesný hrniec vyrobiť sami, použite širokú škálu prírodných materiálov. Zvlášť vhodný je teda kokos. Po konzumácii na to jednoducho použite polovicu misky. Dôkladne ich vyčistite. V strede potom budete potrebovať odkvapkávací otvor, ak chcete rastliny zasadiť priamo do misy. Ak sa kokos používa iba ako kvetináč, nie je tu potrebné vŕtať dieru. Tieto sú však v obidvoch prípadoch nevyhnutné na zavesenie po stranách.

Ak chcete, môžete vlasy z ulity vopred oslobodiť. Ale to je vec vkusu. Misa môže byť tiež nádherne namaľovaná a navrhnutá tak, aby ste rýchlo získali individuálny a jedinečný dizajn. Keď skončíte s dizajnom a farby sú suché, môžete misku naplniť zeminou a zasadiť do nej rastlinu, alebo môžete nový kvetináč priamo zavesiť a vybranú rastlinu doň jednoducho vložiť.

Ľahký nápad na kutilstvo s výšivkou

Visiaci hrniec-urob si sám-výšivka-obruč-okrúhle tvary-lepenie-kvetináč-design

Obzvlášť ľahký spôsob, ako premeniť jednoduchý kvetináč na závesný kvetináč, je aj tento, na ktorý je možné použiť jednoduchý okrúhly vyšívací prsteň akejkoľvek veľkosti. Kvetináč je teraz jednoducho vlepený do prstenca. Použite lepidlo, ktoré je vhodné pre oba materiály. Na tento účel je najlepšie informovať sa v železiarstve. Je prilepené tam, kde sa hrniec dotýka prstenca, keď ho vložíte do vyšívacieho prstenca. Nechajte lepidlo preschnúť cez noc a ďalší deň sa tešte na svoj nový kvetináč.

Vyrobte si závesný hrniec sami – nápady s drevom

Závesné boxy na kutil-urob si sám-box-drevo-recyklácia-drevené tyčinky-pásy

Kvetináče na zavesenie alebo kvetináče môžete veľmi rýchlo získať aj tým, že znova použijete staré a malé škatule a vybavíte ich lanom alebo šnúrkou na zavesenie. Závesný hrniec si môžete vyrobiť aj sami tým, že ho budete súčasne recyklovať. Alternatívne je možné na stavbu vlastného kvetináča použiť drevené palice. Na vyššie uvedenom príklade môžete vidieť, ako ich môžete zostaviť alebo prilepiť. Nechajte medzery pre zaujímavejší vzhľad a aby bol vnútorný hrniec vždy dobre vetraný a na dreve nebola žiadna forma.

Vyrobte si svoj vlastný závesný hrniec z drevených paličiek

Vešiak na kutil-návod-drevené-paličky-okrúhly-kvetináč-kutilstvo

Takéto drevené palice nájdete nielen v železiarstve, ale možno aj na starom nábytku, akým sú detské hojdačky alebo postele, ktoré už nepoužívate. Potrebujete iba štyri kusy – dva dlhšie a dva krátke. Z toho postavíte dostatočne úzky rám, aby bolo možné kvetináče zavesiť. Na to nie je viac potrebné. Tyče, ktoré do seba zasúvate, je najlepšie fixovať trochou lepidla, aby lepšie držali. Potom pridajte povrázok alebo lano a máte hotovo!

Remeselná výroba s drevenými krúžkami

Závesný hrniec-urob si sám-moderne-ozdobte-drevené-prstencové farby-meď

Ak chcete tento druh závesného hrnca vyrobiť sami, budete potrebovať ľubovoľný počet drevených krúžkov, v závislosti od veľkosti hrnca (čím väčší je hrniec, tým viac krúžkov je potrebných). Spodný krúžok by mal mať menší priemer ako ostatné, aby hrniec nemohol prekĺznuť. Drevo je teraz možné navrhnúť podľa želania so vzormi a farbami. Akonáhle farba zaschne, krúžky sa jednoducho zlepia. Pred prilepením horného prstenca na svoje miesto naň nezabudnite uviazať šnúrku. Potom to už nie je možné. Teraz dajte lepidlu dostatok času na zaschnutie. Potom do nej vložte vysadenú rastlinu a zaveste kdekoľvek.

Kvetináč v skle

Závesný kelímok-nádoba-fľaša-vzduch-rastliny-machový drôt

Sklenený závesný hrniec si tiež môžete veľmi jednoducho vyrobiť sami a potrebný materiál rýchlo a jednoducho nazbierate v každodennom živote. Môžete použiť murárske nádoby alebo sklenené fľaše so širším hrdlom, ako sa vám páči. Navyše všetko, čo potrebujete, je drôt alebo lano. Naplňte nádoby zeminou a príslušnou rastlinou. Potom uviažte šnúrku alebo drôt okolo hrdla fľaše a nádobu môžete zavesiť. Vopred sa môžete pokúsiť vybaviť nádobu odkvapkávacím otvorom. Dávajte pozor, aby ste nerozbili sklo. Nechajte to s variantom bez otvoru, polievajte vždy veľmi striedmo alebo použite vlhkomilné rastliny, pretože voda sa potom môže hromadiť. Alebo môžete použiť vzduchové rastliny, ktoré sa prakticky zaobídu bez vody.

Použite starý pekáč

Závesný hrniec-urob si sám-pekáč-koláč-forma-hliník

Formy na pečenie, ktoré je možné použiť ako kvetináče, ponúkajú dostatok priestoru pre niekoľko hrncov. Začiatočníci v oblasti remesiel si môžu tento projekt pre závesný hrniec urobiť aj sami. Pri vŕtačke sú pod horným okrajom vyvŕtané iba malé otvory. Potrebujete najmenej štyri z nich. Lano buď upevníte jednoduchými uzlami, alebo ich ozdobíte peknými perlami. Ak sa vám nepáči prirodzený vzhľad kovu, pekáč môžete dokonca nastriekať. Čo tak minimalistická biela alebo moderná meď?

Kožený kvetináč

Urobte si sami-urobte-urobte-urobte-kožu-šite-hnedo-izbové-rastliny

Áno, čítate správne. Tento variant je skutočne vyrobený z kože. Ak vám teda ešte ležia nejaké zvyšky a chcete si vyrobiť závesný hrniec sami, potom je to presne to pravé pre vás! Ak nie, kúpte si malý kúsok. Okraj kože by mal byť najlepšie opatrený švom, aby sa časom nerozpadol. Pretože budete v štyroch rohoch strihať malé rozparky, mali by byť tiež ušité predtým, ako pripevníte šnúru alebo lano. Nakoniec do nej kvetináč jednoducho vložíte.