DIY

Vyrobte si vlastnú tašku na macrame – uviažte si tašku s potravinami, spojku alebo tašku na jogu

Všetko sa aktuálne točí okolo boho a tí, ktorí sa chcú štýlu plne prispôsobiť, sa nemôžu vyhnúť romantickému macrame. Či už ide o zavesený kôš alebo jednoduchú dekoráciu na stenu, viazané šperky jednoducho vyzerajú nádherne a vyžarujú zvláštne kúzlo. Máte chuť byť opäť trochu kreatívni a chceli by ste tiež pridať niečo nové do svojej zbierky macrame? Ponúkame praktickú tašku na macrame, ktorú môžete nielen udržateľne používať na nakupovanie, ale bude veľmi praktická aj v bežnom živote. Veď my ženy máme vždy dostatok batožiny! V dnešnom článku vám ukážeme, ako si môžete vrecúško na macrame vyrobiť sami rýchlo a jednoducho. K dispozícii je návod na nákupnú sieť, spojku a tašku na jogu.

Nákupná taška Macrame – bezplatný návod pre začiatočníkov

Vrecká a vrecká na počítač Macrame sú zauzlené vlastnoručne vyrobenými popruhmi alebo popruhmi vyrobenými z krúžkov

Sieťová taška macrame je pekná na pohľad a obzvlášť užitočná pri nakupovaní. V ňom je možné prepravovať najrozmanitejšie výrobky bez rizika, že sa roztrhnú ako plastové vrecká. A najlepšie na tom je, že sa dá stále používať znova a znova, čo samozrejme chráni životné prostredie. Potrebujete niť makrame s hrúbkou 4 mm (alebo tenšiu, ak chcete), ako aj nožnice a pravítko alebo meraciu pásku. Potom môžete začať a vyrobiť si vlastnú tašku na macrame.

Uplette držadlá tašky macrame

Taška Macrame - držadlo vrkoča na nákupnú tašku

V prvom rade si môžete sami vyrobiť dve držadlá na tašku macrame alebo sieť. Aby ste to urobili, jednoducho spletiete priadzu ako vrkoč. Najľahšie to urobíte tak, že konce prilepíte na stôl alebo naň položíte ťažký predmet. Ak máte spletené dve rúčky, pomocou navíjacieho uzla môžete spojiť dva konce každého lana k sebe.

Omotajte uzol, aby ste upevnili konce popruhov alebo držadiel

Za týmto účelom vezmite malý kúsok lana, na jednom konci s ním vytvorte slučku a konce držadla položte na slučku. Potom omotajte dlhší koniec slučky okolo dvoch koncov držadla v smere slučky. Potom prevlečte zostávajúcu niť cez zostávajúcu slučku, načo koniec závitu natiahnete na druhú stranu, aby bola slučka utiahnutá. Opakujte s druhou rukoväťou vrecka macrame.

Vytvorte si vlastnú tašku macrame na nákupy - dizajn štvorcového uzla pre začiatočníkov

Alternatíva k pletenej rukoväti

tip: Namiesto držadiel na zapletanie môžete použiť aj hotové prstene z dreva alebo plastu a potom k nim priviazať vrecko macrame. Alebo si len vyberte iný dizajn, ktorý je o niečo zaujímavejší ako ten pletený. Čo napríklad z nasledujúceho variantu (rebrový uzol):

Taška Macrame - nápad na držadlo spojky alebo inej dámskej tašky

Pokyny k vrecku Macrame

Taška Macrame - na úchytkách zaviažte uzly hlavy z larkovej hlavy

Teraz môžete tašku macrame uviazať na rúčky. Obzvlášť ľahko sa pracuje, ak držadlá potiahnete za tyč a potom zdvihnete tyč o niečo vyššie (napríklad medzi dve operadlá stoličky). Na tašku s veľkosťou 42 x 23 cm (bez držadla) potrebujete 14 šnúr s dĺžkou 2 metre na jednu rúčku. Ale samozrejme môžete použiť aj viac a / alebo dlhšie šnúry, ak potrebujete väčšiu nákupnú tašku.

Pokyny na uviazanie uzla smrekovca na držadlo alebo nosič

Potom prichyťte pripravené kúsky nití k držadlám takzvaným uzlom škovránkovej hlavy. Za týmto účelom vyberte časť rúčok s baliacimi uzlami, aby ste ich súčasne skryli. Pre tento typ uzla vezmite kúsok nite, jedenkrát ho preložte v strede, položte slučku okolo držadla a pretiahnite dva závesné konce slučkou. Potom už môžete vrecko na macrame zauzliť:

Tašky Macrame so štvorcovými uzlami pre dizajn s hrubými alebo jemnými okami

Taška sa spočiatku skladá z jednoduchých štvorcových uzlov, každý je vyrobený zo štyroch prameňov. Vo vyššie uvedených pokynoch môžete vidieť, ako sa tento uzol vyrába. Z týchto uzlov urobte tri rady. Potom musíte spojiť dve strany tašky, ktorú ste dostali. Na to opäť použite hranatý uzol. Vezmite posledné dva pramene na každú stranu držadiel a uviažte tri rady štvorcových uzlov ako rovnú čiaru.

Na tašku macrame uviažte tri rady štvorcových uzlov

Ostatné vrecko na macrame bolo ešte jednoduchšie: uviažte štvorcový uzol v malej vzdialenosti od troch radov. Potom znova nechajte rovnakú vzdialenosť a pridajte ďalšie štvorcové uzly, ale tentoraz offset. Vždy vezmite dva pramene vpravo od jedného uzla a dva pramene vľavo od druhého spolu. Takto pokračujte, kým sa nedostanete na dno alebo na požadovanú dĺžku tašky.

Vrecká na viazanie vyrobené z priadze na udržateľné nakupovanie bez plastu

Taška Macrame DIY – zatvorte dno tašky

Nákupnú sieť uviažte a zafixujte lepidlom, aby lepšie držala

Znova urobte tri rady štvorcových uzlov, ako ste to urobili na začiatku tašky. Potom môžete sáčok vybrať zo stojana a postaviť ho pred seba. Teraz vždy zauzlite dva pramene na jednej strane tašky dvoma protiľahlými prameňmi na druhej strane vaku. Vytvorte dvojité uzly pre ťažké dno tašky. Odrežte prebytočné konce. Teraz môžete vrecko na macrame obrátiť naruby alebo ho nechať tak a dodatočne zafixovať dokončovacie uzly sprejovým lepidlom..

Kabelka Macrame – návod

Vyrobte si vlastnú dámsku tašku s hustými hranatými uzlami ako návod pre začiatočníkov

Radšej by ste si namiesto toho vyrobili kabelku sami? Žiaden problém! Môžete použiť rovnaké pokyny a uzly jednoducho spojiť bližšie k sebe, aby bol vak macrame nepriehľadný. DIY kabelka macrame je obzvlášť jednoduchá, ak, ako už bolo uvedené, používate aj hotové prstene, na ktoré uzlíte skutočné tašky..

Zaviažte kabelku ako tašku, ale s menšími okami

Domáce vrecúško pre ženy

Prednú a zadnú stranu si vyrobte sami a potom ich zviažte alebo zošite

Tiež by ste chceli nejaké funky ofiny? Vrecko na macrame s strapcami získate napríklad tak, že neodstrihnete zauzlené konce vrecka opísaného vyššie, ale iba ho v prípade potreby skrátite a potom priadzu vyčesáte od seba hrebeňom s jemnými zubami..

Taška Macrame s dlhými strapcami ako kabelka v boho vzhľade

Ak chcete, môžete si samozrejme vyskúšať zaujímavé vzory uzlovania v prípade, že sa vám dizajn štvorcového uzla zdá príliš nudný. Na tento účel môžete použiť množstvo online video návodov.

Pokyny pre tašku macrame – vyrobte si spojkové tašky sami

DIY taška na macrame - spojka so strapcami a popruhmi s rebrovanými uzlami

Na zauzlenie takejto spojky môžete použiť aj rovnaké hranaté uzly ako pre sieť macrame. Natiahnite dlhý kus špagátu a uviažte naň požadovaný počet kúskov špagátu uzlom hlavy šarkana (podľa toho, aký široký by mal byť vak s macrame). Mali by byť dlhé asi 4 metre.

Spojková kravata s jednoduchým hranatým uzlom v požadovanej dĺžke

Potom zauzlite veľa radov štvorcových uzlov, kým nebudete mať požadovanú veľkosť vrecka. Každú chvíľu môžete zauzlený prúžok sklopiť a skontrolovať, ako vysoko už spojka je.

Vytvorte uhlopriečku s polovičným ťahom ako pekný vzor

Akonáhle ste spokojní s dĺžkou, môžete nechať vzor uzla zúžiť smerom dole. Potom zauzlite diagonálny polovičný uzol na oboch stranách a zhora nadol alebo zvonku do stredu. Zhora nechajte malý priestor a potom zauzlite štyri štvorcové uzly. Zo štyroch visiacich prameňov tohto radu uzlov vezmite stredné dva a prevlečte ich zhora – medzi pramene, kde ste nechali medzeru.

Viazajte uzly ako ozdobu a nastrihajte strapce

Pevne potiahnite pramene, aby ste získali veľký uzol, ktorý vyzerá ako gombík. Pomocou dvoch vonkajších prameňov, cez ktoré ste len nepreťahovali, zaistite veľký uzol hranatým uzlom. Teraz urobte rovnaký uzol niekoľkokrát pozdĺž uhlopriečky, načo opäť previažete diagonálny polovičný uzol na oboch stranách. Vyberte všetko z police a položte ju pred seba. Teraz môžete prebytočné konce pozdĺž uhlopriečky odstrihnúť na požadovanú dĺžku okrajov a prečesať.

Šiť spojku dohromady

Návod na tašku Macrame v nemčine - šitie a pripútanie sa karabínkou

Zložte dlhú stranu na začiatok uhlopriečky. Priadzu, ktorú ste predtým používali na zavesenie, prevlečte veľkým háčikom a prišite dve vrstvy vrecka macrame tak, aby ste ich vždy prevliekli očkami (ako keď háčkujete vrecká a potom ich zošijete). Akonáhle sa dostanete do spodnej časti rohu, vpichnite ihlu do vrecka a zauzlite koniec. Takto uzol nebude viditeľný. Odstráňte prebytok a opakujte to na druhej strane. Taška na macrame s okrajmi je teraz pripravená a môže byť použitá. Ale môžete pridať aj ramenný popruh, napríklad previazaním priadze rebrovaným uzlom (veľmi obľúbeným pre náramky) na prsteňu s karabínkou.

Vyrobte si tašku na macrame sami – návod na tašku na macrame jogu

Jednoduchá taška na jogu v boho sieťovom vzhľade

Natiahnite kus lana, ako by ste urobili pre spojku. Potom k nej môžete priviazať kúsky nití pre tašku. Neuťahujte to príliš tesne, pretože otvor by sa mal dať neskôr zavrieť. Teraz zauzlite ľubovoľný vzor, ​​ktorý chcete. Úplne postačuje jednoduchý dizajn hranatého uzla pre nákupnú tašku. Výsledkom by mala byť hadica, ktorej dolný koniec jednoducho zauzlíte. Horný otvor zostáva otvorený, aby bolo možné podložku na jogu zasunúť. Potom natiahnite konce lana (v prípade potreby ho skráťte), ktorým ste ho natiahli, aby ste zatvorili tašku macrame a uviazali mašľu.

Na podložky na jogu si vyrobte popruhy s rebrovými uzlami a prstene

Teraz môžete vyrobiť nosič ako pre spojku. Namiesto celej tašky môžete jednoducho uviazať popruhy na prstene a potom ich uviazať okolo stočenej podložky.

Tašky Macrame sú vyrobené z jednoduchých štvorcových uzlov alebo zaujímavých vzorov

Žlté vrecko na boho vrecká s úzkymi a širokými okami