DIY

Vyrobte si betónové ozdoby na Vianoce sami – 5 jednoduchých nápadov s návodom

Betónová dekorácia na Vianoce vyrobí návod na výrobu nápadov

Ak hľadáte obzvlášť originálne nápady na Vianoce a máte radi moderné dekorácie, betón je bezpochyby skvelou voľbou ako materiál. V súčasnej dobe je samozrejme veľa podobných dekorácií, ktoré je možné kúpiť už hotové, ale vlastná výroba je oveľa zábavnejšia, nie? A navyše s betónom sa v skutočnosti pracuje jednoduchšie, ako by ste si mohli myslieť. Ak máte chuť, nazbierajte všetky potrebné materiály a vyskúšajte naše jedinečné nápady na betónové dekorácie na Vianoce. Nasleduje skvelá inšpirácia na domáci betón, ktorý môžete použiť na ozdobenie domu počas vianočného obdobia.

Betónová dekorácia na Vianoce a advent – svietniky

Betónová dekorácia na vianočné sviatky jednoducho ozdoba adventných vencov

Ak vyrobíte svietnik z betónu a navrhnete ho pre štyri sviečky, môžete ho perfektne využiť na adventné obdobie. Jednoduchý obdĺžnikový tvar stojana, ako v tomto prípade, funguje dobre, ale samozrejme sa môžete s tvarom pohrať aj v závislosti od toho, aké formy na odlievanie betónu máte k dispozícii. Vezmite tiež sviečky, ktoré chcete použiť na betónový svietnik, a spodnú polovicu zabaľte potravinovou fóliou. Naplňte nádobu (môže to byť aj starý pekáč) do požadovanej výšky betónovou zmesou, vložte sviečky na požadované miesto a trochu ich posuňte tam a späť, aby sa otvor trochu rozšíril. Teraz nechajte betón na chvíľu stuhnúť, aby ste mohli odstrániť sviečky bez toho, aby betón tiekol. Celkovo by mala betónová dekorácia na Vianoce schnúť najmenej 24 hodín.

Tvary srdca pre čajové sviečky

Betónová ozdoba na vianočné muffinové silikónové srdiečka čajové svetielka

Tieto sympatické držiaky na čajové sviečky môžete vyrobiť aj z tohto moderného materiálu. Tvar srdca pripomína vianočné pečivo a symbolizuje lásku, ktorá určuje vianočnú náladu. Vhodný tvar je možné nájsť nielen rýchlo a jednoducho v čase Vianoc. Dobre sa hodia napríklad formy na muffiny vyrobené zo silikónu alebo napríklad na mini koláče. Do formy dajte čajovú sviečku a dookola nalejte betón, ktorý potom nechajte uschnúť. Čajovú sviečku je najlepšie odstrániť, kým je betón ešte trochu vlhký.

Betónová dekorácia na vianočné lampáše čajové sviečky vyrábate vianočné ozdoby sami

Na väčšie svietniky je vhodný aj väčší pekáč, v ktorom je miesto na niekoľko čajových svetielok. Toto je opäť skvelý variant pre moderný adventný veniec za predpokladu, že sa vám doň zmestia štyri sviečky. Ak si na Vianoce vyrobíte túto dekoráciu na stôl sami, môžete do dutín namiesto sviečok uložiť aj cukríky alebo iné dekorácie.

Tvary môžete použiť aj pri výrobe ozdôb na vianočný stromček. Jednoducho dajte do pekáča menej hmoty. Hrúbka pol centimetra by mala stačiť. Špáradlami napichnite do betónu, aby ste vytvorili otvory, cez ktoré môžete neskôr prevliecť šnúru na zavesenie. Na vianočnom stromčeku pekne vyzerajú nielen srdcia, ale aj betónové hviezdy. Bez ohľadu na to, či ide o betónovú hviezdu, srdce alebo iný vianočný tvar, betónovú výzdobu môžete namaľovať aj na Vianoce. Akcenty z medi sú obzvlášť moderné a atraktívne.

Kreatívna s betónom – podšálky na sviečky

Betónová dekorácia Vianočné tanierové sviečky zdobia plastový vrchnák

Aké jednoduché veci môžete použiť na výrobu krásneho základu pre sviečky! Tieto moderné a jednoduché misky z betónu sú vyrobené z bežných plastových viečok, pretože sa používajú na rôzne obaly, a potom sa dajú použiť ako zaujímavá a užitočná betónová dekorácia na Vianoce, pretože úžasne zachytávajú kvapky vosku. Môžete vymaľovať taniere a navrhnúť ich jednotlivo.

Vyrobte si roztomilých snehuliakov ako ozdobu z betónu

Betónová dekorácia Vianočné snehuliaky nápad vrece tvar čiapky šál

Ak chcete vyrobiť takýchto snehuliakov, odporúčame hrubšiu betónovú hmotu, ktorá netečie. Používajte teda o niečo menej vody, aby ste mohli lepšie vyrezávať telá snehuliaka. Alternatívne môžete použiť aj vrece, ktoré najskôr naplníte betónom, potom zviažete a opäť uviažete tam, kde chcete mať krk snehuliaka, ale nie celkom. Najlepšie je vrece z pytloviny. Potom nechajte betón vyschnúť. Betónovú dekoráciu potom môžete namaľovať na Vianoce a ozdobiť ju doplnkami, akými sú čiapky a šatky. Nos môže byť tiež vyrobený z betónu.

Vylievanie vianočných čižiem z betónu

Betónové vianočné dekoračné čižmy gumové čižmy tvaru vianočných ozdobných pomponov

Už sme spomenuli, že krásne veci môžete vyrábať z betónu pomocou každodenných vecí. Aj staré gumáky sú vhodné. S ich pomocou môžete vyrobiť napríklad vianočné ozdoby na verandu, ktoré ľahko vydržia chladné počasie. Za týmto účelom jednoducho naplňte čižmy betónom a zastrčte pompony alebo iné dekorácie, ako chcete. Keď materiál zaschne a stvrdne, rozrežte gumovú obuv. Hotovú figúrku potom ozdobte stužkami alebo čipkou alebo čímkoľvek iným, čo máte po ruke. Malé úpravy jedľových zelených a borovicových šištičiek alebo zvonov sa tiež dobre hodia.

Vyrobte si betónové vianočné ozdoby pomocou vykrajovátka

Betónová dekorácia Vianočné vianočné cukrovinky vykrajovátko anjelská hviezda jedľa

Bežné vykrajovače na chutné vianočné pečivo sa tiež hodia na rýchle a jednoduché vytváranie vianočných motívov a figúrok. Krájače koláčov jednoducho rozložte na podložku a potom ich naplňte betónovou hmotou. Vykrajovače na sušienky môžete opäť zabaliť do fólie, aby sa dali neskôr jednoduchšie vyberať. Takýmto spôsobom si môžete sami vyrobiť prívesky na okná, vianočné stromčeky alebo akýkoľvek iný typ vianočnej dekorácie a vyzdobiť si domov podľa vlastného želania.

Tinkerujte neutrálnu misku s betónom

Betónová dekorácia Vianočná misa borovicová šiška dekorácia srdiečka

Z dvoch takýchto plastových pologúľ rôznych veľkostí je možné vyrobiť misku, ktorú je možné použiť nielen ako betónovú ozdobu na Vianoce, ale aj na iné príležitosti a oslavy. Nalejte trochu betónu na veľkú pologuľu, vložte do nej malú a potom vyplňte priestor ďalším betónom. Teraz nechajte celú vec vyschnúť. Betónovú výzdobu potom môžete skutočne dokončiť tak, že misku navrhnete s vianočnými ozdobami, akými sú napríklad šišky.

Znovu použite krištáľové sklo ako lampu

Betónové vianočné dekoračné krištáľové sklo Recyklačné lampášové sviečky Adventný vianočný čas

Rozbili ste pekný pohár vína alebo šampanského? To vás nemusí až tak otravovať, pretože ho môžete použiť na originálne nápady z betónu. V prvom rade otočte sklo hore dnom. Potom z lepenky vytvorte kužeľ, pričom hrot nie je úplne uzavretý, ale mal by uzatvárať rozbité sklo. Akékoľvek praskliny môžete utesniť lepiacou páskou. Potom naplňte kužeľ zmesou a počkajte, kým vaša nová betónová ozdoba na Vianoce vyschne. Sklo je teraz možné použiť ako lampu.