DIY

Sketchnotes – trochu odlišné poznámky v trende

sketchnotes-každodenní-kancelárske-myšlienky-reprezentovať

Či už na schôdzi, konferenčnom hovore alebo na seminári – väčšina ľudí si robí poznámky, aby si zaznamenala, čo počula, a aby ju mohla kedykoľvek neskôr vyvolať. Spravidla sa obmedzujú na kľúčové slová a fragmenty, ktoré budú neskôr použité na pochopenie všetkého. Problém: Poznámky sú nakoniec zvyčajne veľmi mätúce, takže je ťažké ich porozumieť. Málokomu sa podarí štruktúrovať svoje zošity tak, aby si na konci mohli ľahko prečítať všetko dôležité. Nemusí to tak byť: S programom Sketchnotes, novým trendom v oblasti poznámok, môžete vytvárať jasné miniatúry, ktoré tiež vyzerajú veľmi príťažlivo a veľmi ľahko porozumejú všetkému, čo je dôležité..

Čo sú to vlastne náčrty?

sketchnotes-výklad-zápisník-začiatočníci-základy

Čo sa skrýva za pojmom Sketchnotes, to vysvetľuje samo osebe. Skladá sa z anglických komponentov sketch and note, teda skica a poznámka. Pri tejto technike nie je dôležité robiť si len poznámky, ale uvoľniť protokol malými kresbami a dať mu štruktúru.

Ako je to na tomto obrázku dobre vidieť, jednotlivé myšlienky, ktoré tu boli zaznamenané, sú všetky veľmi výrazné, ale stále ich možno rozpoznať ako samostatné sekcie. Prvky, ako sú rečové bubliny alebo deliace čiary, umožňujú v náčrtoch ľahko vidieť, čo je potrebné spoločne zvážiť a čo je potrebné vidieť oddelene..

Všetko na prvý pohľad

sketchnotes-what-is-that-tips-training

Samozrejme môžete tiež oddeliť navzájom nezávislé myšlienkové pochody klasickými poznámkami. Ak však máte hárok pred sebou na konci a hľadáte určitý aspekt, môže to chvíľu trvať. Napokon všetko na prvý pohľad vyzerá rovnako. Ak ste si namiesto toho urobili poznámky náčrtu, jednotlivé body skočia priamo do oka.

Omaľovánky pre dospelých na vytlačenie – 30 krásnych omaľovánok

Vyfarbite vtipné tapety so vzorom a kreatívne navrhnite steny

Mandala – pôvod, význam & Aplikácia trendu v každodennom živote

Tento rýchly prehľad je jedným z hlavných dôvodov, prečo čoraz viac ľudí skáče na tento vlak a pomocou malých kresieb sú ich poznámky príťažlivejšie. Nie je to však jediné. Vďaka tomuto spôsobu zachytávania myšlienok vývojári nadviazali na už rozšírený trend a uviedli ho do sveta podnikania: maľba pre dospelých.

Omaľovánky pre dospelých sú veľmi obľúbené

sketchnotes-manual-jump-start-základy

Veľký dopyt po omaľovánkach pre dospelých začal s témou „Moja tajná záhrada“ a každé kníhkupectvo je teraz plné nástupcov tohto prekvapivého úspechu. A samotné farbenie už nie je možnosťou. Naopak: kreativite sa medze nekladú a stále viac ľudí maľuje mandaly alebo sa snaží zentangle potlačiť stres a prežiť vlastnú predstavivosť a dať to na papier..

sketchnotes-jasnosť-poznámky-práca

To pekné na tom: Ak chcete byť súčasťou tohto trendu, nemusíte byť veľkým umelcom. Nejde predsa o to maľovať obzvlášť kvalitné obrázky, ale o relax. Na poznámky k náčrtu nepotrebujete ani výnimočný talent. Kresby v konečnom dôsledku slúžia Jasnosť vlastných poznámok – ako presne prirodzene vyzerajú, hrá podradenú úlohu.

Notebooky ako ideálny reklamný darček

sketchnotes-zápisník-maľba-jasnosť-myšlienky

Ako spoločnosť môžete tento trend využiť na posilnenie lojality zákazníkov. Ako to má fungovať? Jednoducho: Neexistuje nič, čo by malo lepší reklamný účinok ako darček. Nejde samozrejme o zapaľovače alebo guľôčkové perá, ale o darčeky, ktoré ponúkajú skutočnú pridanú hodnotu, sú jedinečné a používajú sa tak často, ako je to možné. Táto kombinácia pomáha pozitívne ukotviť vašu vlastnú značku v mysli zákazníka.

Všetky tieto veci platia pre notebook. Môžete si ho okrem iného objednať a nechať ho dodať spolu s firemnou značkou tu. Ak k náčrtkom pridáte malého sprievodcu, je veľká šanca, že si príjemca začne písať poznámky týmto spôsobom, pričom bude vždy myslieť na spoločnosť, od ktorej knihu dostal – a to je presne to, čo chcete dosiahnuť pomocou opatrenia v oblasti reklamy..

sketchnotes-notebook-giveaway-brand-každodenní-kancelária

Zdroje obrázkov:

1. 2. © Rawpixel.com _ shutterstock.com

3. © Roman Samborskyi _ shutterstock.com

4. © Africa Studio _ shutterstock.com

5. 6. Rawpixel.com – CC0