DIY

Ručné práce so zátkami – 30 kreatívnych nápadov na recykláciu na každodenné použitie a ako ozdoba

drotár s korkom nápady-návod-dekorácia-každodenný-šperk

Opäť by sme chceli všetkým priaznivcom recyklácie poskytnúť niekoľko skvelých remeselných nápadov. V dnešnom článku vám ukážeme kreatívne nápady, ktoré môžete využiť Tvorba pomocou korkov môcť používať. Okrem známej nástenky existuje mnoho ďalších originálnych vecí, ktoré môžete vyrobiť. Už teda nevyhadzujte korky, zbierajte ich a strávte vzrušujúce remeselné popoludnia, aby ste si neskôr nádherne vyzdobili svoj domov!

Ručné práce so zátkami – nástenka z vínových zátok

drotár s korkovou nástenkou-urob si sám-vianočný-korkový materiál

Pinboard je určite klasikou medzi nápadmi na pohrávanie sa so zátkami. Vezmite si podložku. Ten môže pozostávať z kartónu, kovu alebo dreva. Potom na tento základ nalepte korky zvisle. Ďalším variantom je vyplniť rám obrazu alebo podnos zátkami a navrhnúť kolíkovú dosku, ako v príklade vyššie. Korky sa dajú tiež úžasne namaľovať.

Remeslá so zátkami – recyklácia vínneho korku

Drotár s korkovou nástennou dekoráciou-diy-kruh-vzor-dizajn-nástenka

Ak vyrábate kolíkovú dosku z korkov, môžete si vytvoriť ľubovoľný vzor. Za týmto účelom umiestnite zátky do rôznych smerov, použite celé zátky alebo kotúče, polovičné zátky alebo kombináciu rôznych variantov. Kolíková doska môže mať tiež okrúhly alebo nepravidelný tvar, ako sú tieto nápady pre korkové remeslá pre kolíkové dosky.

Nápad na rám obrazu

drotár s korkovým rámom na obrázok-nápad-jednoduchý-drevený rám-fotka

Považujeme spôsob, akým bol tento rám obrazu navrhnutý za veľmi originálny. Použite veľký a malý rám, ktorý prilepíte na povrch. Okrem toho musí byť v oblasti malého rámčeka vystrihnutá zadná strana podložky, aby ste mohli meniť fotografie. Potom môžete začať pohrávať so zátkami. Stačí vyplniť priestor a experimentovať so vzormi.

Ručné práce s korkom – pekný veniec

drotár s korkovým vencom-veniec-veniec-umelý-kvet-kapradina-stuha

Ak si pohrávate so zátkami, môžete si vyrobiť krásny veniec, ako je tento. V závislosti od ďalších dekorácií môžete veniec zladiť na konkrétnu príležitosť. Jarné kvety sú vhodné napríklad na jarný veniec, snehové vločky na zimný veniec. Na výrobu korkových zátok budete potrebovať aj korálky. Striedajte korálky a korky a prevlečte ich šnúrkou.

Navrhnite podnos

drotár s korkovým podnosom-stolová doska-sklo-hrozno

Tento okrúhly podnos bol najskôr ozdobený korkom a potom opatrený sklenenou doskou. Možno nájdete aj podnos, ktorý je už vybavený sklom. Ak sa s touto myšlienkou pohrávate so zátkami, môžete ju použiť na vytvorenie atraktívneho bočného alebo konferenčného stolíka pridaním zodpovedajúcich nôh stola.

Tvorba pomocou korkových podložiek

drotár s korkovými táckami-drevené-rámy-hrnce-panvice

Praktické tácky so zátkami je možné tiež cinkať rovnakým spôsobom, len bez sklenenej platne. Potom môžete svoj jedálenský stôl chrániť pred horúcimi hrncami alebo panvicami. Ale tento remeselný nápad je vhodný aj ako malá špendlíková doska do kuchyne. Urobte niekomu radosť z ručných prác a využite ho ako darček.

Vyrobte korkové podložky

drotár s korkovými táckami-okuliare-dekorácia stolu-koža-stuha

Toto sú ďalšie varianty pre tácky. Sú vhodné do menších nádob, ako sú poháre, ale dajú sa samozrejme aj zväčšiť. Nepotrebujete celú dĺžku korku. Na výrobu korku použite polovičné zátky alebo tenké plátky a zlepte ich dohromady v ľubovoľnom požadovanom tvare. Potom môžete okraj podložiek ozdobiť syntetickou kožou alebo iným materiálom.

Remeslá so zátkami – pokyny pre vázy

drotár s korkovými vázami-návod-sklo-lepidlo-recyklácia

Tieto vázy sú tiež veľmi pekné, uľahčené, ako by ste si mohli myslieť. Pretože zlepené zátky nie sú zvlášť vodotesné, budete potrebovať nádoby zo skla. A potom na ne jednoducho nalepte svoje nazbierané zátky od vína na ručné práce so zátkami. Môžete znova použiť ich celú dĺžku, rozrezať ich na polovicu pozdĺž alebo naprieč, alebo použiť plátky.

Dekorácia na nastavenie

drotár s korkovou ozdobou-písmená-iniciály-maľba-ružovo-fialová

Tieto písmena sú v zásade vyrobené rovnakým spôsobom ako kolíková doska. Na ručné práce so zátkami potrebujete šablónu vo forme zvoleného písmena. Na materiáli nezáleží. Potom prilepte zátky, ktoré tiež môžete vopred namaľovať podľa želania. Najlepšie je nechať zátky trochu cez okraj podložky, aby boli menej nápadné.

Korková dekorácia na stenu

tinker-cork-heart-wall-decoration-pink-pink-tip na darček

Čo tak vytvoriť nástennú maľbu z vínových zátok? Vyberte si akýkoľvek motív. Toto srdce bolo navrhnuté v ombre vzhľade. Najprv vytvarujte srdce a potom odhadnite, ktoré korky by mali byť natreté akou farbou. Po vymaľovaní môžete zátky dať dohromady alebo ich prilepiť priamo na povrch, ktorý ste sami navrhli. Ďalší skvelý tip na darček, ktorý môžete použiť na ručné práce so zátkami!

Domček pre vtáčiky

drotár-korok-vtáčia búdka-ozdobiť-víno korok-drevo-strecha

Vtáčiu búdku si dokonca môžete vyrobiť aj zo zátok od vína. Pretože iba korkové zátky vytvárajú príliš veľa trhlín, ktoré nedokážu udržať dážď mimo vnútra domu, mala by byť najskôr postavená základná konštrukcia z dreva. Na ručné práce so zátkami môžete použiť aj hotový drevený dom a potom ho zakryť zátkami. Na strechu použite drevené kotúče, ktoré napodobňujú škridly.

Veniec zo zátok

drotár-korkový veniec-zrkadlo-polystyrén-krúžkové lepidlo

Tu vidíte ďalší variant na veniec. Pre tento model bol vybraný polystyrénový prsteň a potom bol zakrytý korkom. Pri ručných prácach so zátkami vymyslite rôzne vzory, aby bol veniec obzvlášť príťažlivý. Môžete ho použiť na ozdobenie stien, dverí alebo, ako tu, zrkadiel a vytvoriť zaujímavé pútače pre oči.

Urobte si sami mobil

drotár-korková lampa-luster-rustikálne-ošumelé-šik

Takýto mobil môžete použiť na rôzne štýly zariaďovania a tiež si vyrobiť vlastný s korkovými zátkami. Do zátok sa vkladajú malé očká. Priviažete k nej rôzne dlhé priadze, ktoré potom uviažete na prsteň. Mobil môžete tiež vybaviť zásuvkou a potom ho použiť ako lampu.

Ozdobte košík

tinker-cork-basket-idea-lepidlo-recyklovať-fľaše na víno-jednoduché

Ak chcete pekný piknikový kôš, vyskúšajte tento projekt na výrobu korku. Hotový kôš je jednoducho navrhnutý s celými zátkami na vonkajšej strane. Najlepšie je začať zhora a postupovať nadol. Jednotlivé rady nalepte jeden od druhého striedavo, ako sa to robí pri murovaní. To vytvára zaujímavejší vzor.

DIY nábytok

drotársky-korkový nábytok-deko-kreslo-urob si sám-upcyklovanie

Korokmi môžete dokonca okoreniť starý nábytok. Je to nepochybne namáhavá práca, ktorá tiež vyžaduje veľa korkov, ale starému nábytku môžete dať nový vzhľad. Pohrávaním si so zátkami môžete okoreniť kreslá, stoličky alebo lavice a použiť ich v interiéri alebo na terase.

Remeselné práce s deťmi

drotár-korok-deti-figúrky-sova-plsť-diy

Deti si tiež užijú drobenie s korkovými zátkami. A prijaté figúrky môžete potom použiť na ozdobu. Sovy sú v súčasnosti obzvlášť obľúbené. Sú vyrobené z plsti a špendlíkov pre oči. Keďže s plsťou sa veľmi ľahko pracuje, môžu vaši drobci bez problémov pomôcť. Figúrky sú vhodné aj na hranie.

Ručné práce na každú príležitosť

drotár-korok-moriak-folz-jesenné farby-deti-vyrobte si špendlíky

Ak vyrábate figúrky so zátkami, môžete sa tiež orientovať na konkrétnu príležitosť. Také jesenné morky sú napríklad na jeseň ako stvorené. Na Veľkú noc môžete vyrábať zajace, mláďatá alebo sliepky a na vianočných sobov alebo vianočných škriatkov. Ozdoby je možné rýchlo vyrobiť plsťou v zodpovedajúcich farbách.

DIY pečiatka vyrobená zo zátok

tinker-cork-stamp-children-color-pattern-tinker-idea

Pečiatky sú skvelým spôsobom, ako vytvárať obrázky alebo pohľadnice. Často však nemáte po ruke správnu pečiatku alebo nemôžete nájsť požadovaný motív. V tomto prípade môžete tiež jednoducho pohrať svoju vlastnú pečiatku so zátkami. Za týmto účelom sa požadovaný motív jednoducho vyrezá nožom do korku.

Vyrobte si šperky sami

drotár-korok-retiazka-prívesok-originál-darčekové gombíky-farebné

Skvelou ozdobou štýlového outfitu sú šperky vyrobené z vínových zátok. Existuje na to mnoho rôznych variantov, medzi ktoré patria náhrdelníky aj náušnice. Prívesky vyššie pozostávajú z gombíkov a kovových diskov s dierou. Na druhej strane je tiež pridané očko, cez ktoré je možné prevliecť retiazku.

Pečiatkované prívesy

drotár-korok-prívesok-retiazka na kľúče-tlačené motívy

Ďalší nápad na upútavky si môžete pozrieť tu. Ak chcete robiť ručné práce so zátkami, najskôr nakrájajte na plátky. Potom ich môžete obrúsiť, aby ste získali hladký povrch. Potom ozdobte tabule akýmikoľvek pečiatkami a motívmi, potom ich môžete farebne namaľovať. Do každej tabule vložte malé očko a prívesky sú pripravené.

Mini terárium ako prívesok na kľúče

tinker-cork-terararium-idea-moss-earth-test tube-trailer

Teráriá na sadenie ste pravdepodobne videli ako ozdobu. Mini verziu si môžete vyrobiť sami tak, že do skúmaviek naplníte kamienky, zeminu a akékoľvek rastliny, ktoré sú na tento účel vhodné. Pre vyššie uvedený príklad bol použitý mach. Na ručné práce so zátkami vybavte zátky na víno takým „viečkom“, aké určite nájdete v železiarstve. Okuliare sa dajú obzvlášť ľahko naplniť vlastnoručne vyrobeným lievikom vyrobeným z papiera. Na zvlhčenie machu pridajte niekoľko kvapiek vody. Na ozdobu chladničky môžete tiež prilepiť magnet na skúmavku.

Ručné práce so zátkami – organizér na šperky

drotár-korková-nástenka-organizér na šperky-visiace-retiazkové náušnice

Opäť pomocou princípu pinboard môžete tiež vytvoriť taký organizér. Rozdiel je v tom, že namiesto špendlíkov do zátok napichnete malé háčiky. Na tieto háčiky potom môžete zavesiť náušnice a retiazky a mať ich tak vždy po ruke. Ak si vyrobíte tento doplnok so zátkami, už nemusíte zápasiť s viazanými šperkami zo šperkovnice.

Vyrobte rohožku z korkových kužeľov

tinker-korková-rohožka-kúpeľňa-nábytok-doplnky-podlahy

Tento projekt je na jednej strane vhodný pre podlahové rohože, ale môže byť použitý aj na výrobu podložiek alebo bežcov na stôl. Na ručné práce so zátkami použite jednoduchú protišmykovú podložku, ktorú potom prilepte zátkami. Na bežce na stôl môžete použiť aj akúkoľvek látku, napríklad ľan. Zaistite zátky horúcim lepidlom.

Krúžky na obrúsky vyrobené zo zátok

drotár-korková-stolná dekorácia-obrúsok-prsteň-perlový drôt

A keď už ste v procese výroby dekorácií na stôl, také obrúsky na obrúsky si môžete vyrobiť aj hneď. Na ručné práce so zátkami potrebujete aj drôt a niekoľko náhodných korálikov, ktoré sa navlečú na drôt. Potom sa drôt vloží do dvoch strán korku. Teraz môžete obrúsky zrolovať a ozdobiť krúžkami.

Korkové remeselné nápady pre rámy obrazov

tinker-cork-frame-cork-idea-pretty-pattern

Ako je známe, obrazové rámy sa dodávajú v rôznych prevedeniach a štýloch. Ak však chcete ozdobiť stenu niečím domácim, môžete ozdobiť hotový rám aj zátkami. Na výrobu korkov použite akýkoľvek pripravený rám alebo si ho postavte sami. Vy rozhodnete, ktorý vzor navrhnete. Vyššie uvedený príklad s doskou je skvelou alternatívou k špendlíkovej doske.

Magnety vyrobené zo zátok

drotár-korkové magnety-urob si sám-magnetický-prúžok-chladnička-dekorácia-foto

Ak máte nejaké zátky s pekným dizajnom, môžete ich premeniť na praktické magnety a použiť ich na chladničku, magnetickú stenu alebo iné magnetické povrchy. Môžete tiež namaľovať alebo opečiatkovať motívy sami. Pri tvorbe zátkami rozdeľte zátky pozdĺžne na polovicu. Na plochú stranu prilepte magnetický prúžok a magnety sú pripravené.

Nápad do záhrady

Tinker-korková-zeleninová náplasť-bylina-záhradný-nápis-tabuľka-názov-menovky

Zátky môžu byť dokonca použité ako malý pomocník pre náročných. Sú vhodné ako malé stolíky, pomocou ktorých môžete posteľ označiť. Takže vždy presne viete, čo je kde zasadené. Na korok napíšte názov rastliny zeleniny alebo korenia, do korku napichnite Schschlikov špíz a potom ho dajte na príslušné miesto v posteli. Na ručné práce so zátkami môžete namiesto špajle použiť aj starú vidličku.

Vyrobte si vzorovanú korkovú špendlíkovú dosku sami

drotár-korok-nástenná maľba-urob si sám-vzor-prírodné materiály

Tu môžete vidieť ďalšiu myšlienku, ako môžete urobiť pinovú dosku obzvlášť atraktívnou. Ako vidíte, s trochou predstavivosti sú možné skvelé dekorácie. Použite taký dizajn ako kolíkovú dosku alebo jednoducho ozdobte akúkoľvek stenu. Vytvorte akékoľvek tvary a vzory na nástennú maľbu a urobte radosť sebe alebo niekomu inému.