DIY

Postavte si vlastnú záhradnú lavičku – 28 nápadov do záhrady

Postavte si vlastnú záhradnú lavičku dve staré-drevené-stoličky-mäta-zelená-farba

Ukážeme vám 28 nápadov, ako na to Postavte si vlastnú záhradnú lavičku môcť. Záhradnú lavicu môžete postaviť zo starého nábytku alebo sa rozhodnúť pre moderný variant s integrovanými kvetináčmi. Môžete tiež okoreniť starú záhradnú lavičku a oživiť ju. Myšlienky sú rozmanité a dajú sa perfektne integrovať do akejkoľvek záhradnej oblasti.

Postavte si vlastnú záhradnú lavičku – moderný variant

Lavinový sejač na drevo vytvorí záhradu s výsadbou

Ak si chcete postaviť modernú záhradnú lavičku sami, nepotrebujete nutne drahý materiál z železiarstva. Tento kutilský projekt vám ukáže, ako zo starých drevených dverí urobiť útulnú lavičku so vstavanými kvetináčmi. Na to sú potrebné nasledujúce materiály a nástroje:

 • Dvere z masívu s horizontálne obloženými časťami
 • vŕtačka
 • Vratná píla
 • Blokovacie kliešte
 • Lepidlo na drevo
 • Drevené pásy
 • Drevené dosky na hrany
 • Skrutky z nehrdzavejúcej ocele
 • Brúsny papier
 • Základný náter a farba
 • dva kvetináče
 • Zalievacia pôda
 • Rastliny do vaní

Drevená záhradná lavica – materiály a návody

Pokyny na montáž záhradnej lavičky

Zostavte si svoj vlastný návod na záhradnú lavičku

Aby ste to pochopili Postavte si vlastnú záhradnú lavičku potrebujete dvere z masívu s panelmi, nohy stola z dreva, lepidlo, skrutky, brúsny papier, farbu a lak, dva kvetináče / z tvrdého dreva /. Vystrihnite dva drevené panely dverí na oboch stranách a pripevnite k nim debničky s rastlinami. Foto návod /. Sadzače budú slúžiť ako podpery pre záhradnú lavičku. Teraz ich stačí namaľovať a zasadiť a hotovo.

Stručný sprievodca pre kvetinové boxy na záhradnú lavičku

Práce na píle alebo pracovnom stole. Vystrihnite ľavé a pravé vonkajšie pole dverí a prilepte drevené pásy k vnútorným okrajom. Aby bola záhradná lavička stabilnejšia, postavte rám pre dvere z drevených dosiek. Potom zabrúste dvere, napenetrujte a vymaľujte ľubovoľnou farbou. Nakoniec umiestnite dvierka na vrch kvetinového boxu tak, aby boli otvory priamo nad truhlíkom. Potom zasypte zeminou a vysaďte vybrané rastliny alebo kvety.

Postavte si vlastnú záhradnú lavičku – osviežte starú lavičku

Postavte si vlastnú záhradnú lavičku s dvoma starými drevenými stoličkami

Zahrnuli sme pre vás niekoľko nápadov, ako vytvoriť súbor a Postavte si vlastnú záhradnú lavičku môže – stačí trocha kreativity a nemusíte do toho výrazne investovať. Rustikálnu drevenú lavicu môžete jednoducho „vystrihnúť“ z kmeňa stromu. Ak máte staré barové stoličky, môžete ich čalúniť a premeniť na modernú, pohodlnú lavicu. Dekoratívne čelo postele z tepaného železa sa perfektne hodí k operadlám. Dekoratívne kamenné stĺpy v záhrade môžu slúžiť ako podpery pre záhradnú lavičku. Inšpirujte sa týmito zaujímavými a originálnymi nápadmi!

záhradná lavička-stavba-svojpomocne-cement-dlaždice-betón-bloky-drevo-obklad

Záhradné lavice so vstavanými kvetináčmi sú obzvlášť obľúbené, pretože pekne zapadajú do záhradnej oblasti. Jednoduchú záhradnú lavičku si môžete postaviť sami, pričom ako základ použijete rastlinné kamene. Sedačku je možné rýchlo a ľahko zostaviť z niekoľkých drevených dosiek. Chce to len trochu zručnosti a správne nástroje.

Postavte si vlastnú záhradnú lavičku z betónových blokov a drevených dosiek

Rastlinné kamene môžete použiť aj ako základ rôznymi spôsobmi, a to ako nohy na záhradnú lavičku. Hranaté drevené lamely dokonale zapadajú do otvorov v sadivových kameňoch a vytvárajú lavičku s jednoduchým dizajnom. Na to nie sú potrebné žiadne nástroje ani dodatočné materiály. Ak chcete, záhradnú lavičku pre domácich majstrov si môžete namaľovať alebo ozdobiť inými prvkami tak, aby sa hodila do záhrady.

záhradná lavička-stavba-svojpomocne-kamene-drevené dosky

Kamene môžu tiež slúžiť ako nohy pre záhradnú lavičku. Na to sú však potrebné identické kamenné bloky, ktoré je možné stabilne ukladať na seba. V závislosti od požadovanej výšky lavičky budete na tento projekt potrebovať celkovo štyri alebo šesť kamenných blokov. Drevenú dosku je možné rozrezať na mieru ako sedadlo a položiť na kamene. Na tento DIY projekt opäť nie sú potrebné žiadne ďalšie materiály.

Okoreňte starú záhradnú lavičku

žltá záhradná lavička Postavte si záhradné stromy sami

Ak už máte záhradnú lavičku, ktorá sa vám už nepáči, môžete starý kus nábytku okoreniť namiesto toho, aby ste stavali nový. Lavicu je možné na jednej strane osviežiť trochou farby alebo laku a uviesť do nového života. Na druhej strane môžete vymeniť časť, napríklad sedadlo alebo operadlo.

fialová záhradná lavička dekorácia záhradných kvetov v rustikálnom štýle

Ak stará záhradná lavička už nie je vhodná na sedenie, môžete ju prerobiť na výsadbový stôl. Ozdobte sedadlo rôznymi kvetináčmi, kvetináčmi a inými kvetináčmi, ktoré vylepšia vašu záhradu. Potom vo vonkajšom priestore nájdite vhodné miesto pre stôl rastlín, kde ho môžete úspešne zinscenovať.

Zrekonštruujte a vymaľujte starú záhradnú lavičku

Vybudujte nápady na dizajn lavičky pre záhradnú maľbu

So správnymi farbami sa každá stará záhradná lavička môže v záhrade alebo na verande zmeniť na pútač očí. Na maľovanie je najlepšie použiť farby, ktoré môžu dobre zakryť nedostatky vašej banky. Odporúčame sýte farby a v prípade potreby ešte tmavšie tóny.

Záhradná lavička v stredomorskom štýle

krásna záhradná lavička v modrej farbe balkóna

Ak ste nadšení zo stredomorských záhrad, môžete si vo svojom vonkajšom areáli navrhnúť nádherný kútik so stredomorskou atmosférou. Za týmto účelom namaľujte starú záhradnú lavicu na modro a ozdobte roh niekoľkými kvetináčmi a kvitnúcimi kvetmi. Záhradnú lavičku si môžete postaviť aj sami a potom ju vymaľovať a ozdobiť.

Rustikálna drevená lavica

rustikálna záhradná lavica vyrobená z dreveného materiálu

Rustikálnu záhradnú lavičku si môžete postaviť svojpomocne z veľkého kusa dreva a dodať záhradnej ploche prirodzený nádych. Za týmto účelom je možné hornú časť kusa dreva vyrezať a potom brúsiť toľko, koľko je potrebné, aby sa vytvorilo pohodlné sedadlo.

Ďalší variant pre rustikálnu záhradnú lavicu

rustikálna záhradná lavička bambusová záhrada na ochranu osobných údajov

Lavička s úložným priestorom

útulný dizajn stoličky na čalúnenie

Vymaľujte starú lavičku

modrý tvar lavice z tepaného železa

Azúrová záhradná lavica

Postavte si modrú drevenú záhradnú lavičku sami

Záhradná lavička pred vchodom do domu

Kvetinový box vo vidieckom štýle v červenej záhrade

Záhradná lavica z tepaného železa s pohodlnými vankúšmi

Kovaný záhradný lavičkový dizajn

Útulné posedenie v záhrade

Rastliny živého plotu záhradnej pergoly navrhujú kvetinové kry

Obyčajná drevená záhradná lavica

Záhradný ovocný strom z lavičky

Teaková záhradná lavička

jednoduchá záhradná lavička ružový kamenný múr na stenu

Kamenná záhradná lavička

Kamenné záhradné ruže záhradný dizajn jarné kvety

Záhradná lavička z prírodného kameňa

Nápady na dizajn záhrady na záhradnej lavičke z prírodného kameňa

Útulné posedenie so záhradnou lavicou z tepaného železa

Posedenie záhrada organizovať kríky kamenné dosky podlahy

Kovová záhradná lavica

Nápad na dizajn kovových lavíc kamenné dosky

Drevené záhradné lavice – originálne nápady

malá útulná záhradná lavica z prírodného kameňa

Útulná drevená záhradná lavica

Záhradná lavička záhradné terasy ruže jarné kvety