DIY

Šitie vlajky – 2 začiatočnícke projekty a ďalšie tipy

Ušite si vlajočku-vinobranie-jutová ozdoba-urobte si to sami

Projekty, ktoré samozrejme nie sú príliš náročné, nezaberajú príliš veľa času a majú wow faktor, sú obzvlášť vhodné pre začiatočníkov v šití. Pekné dekorácie a malé doplnky dokonale spĺňajú tieto kritériá a dajú sa potom krásne predviesť – slová chvály sú vždy vítané nasledovne. Ponúkame dve jednoduché príručky, ako postupovať Ušite vlajočku plechovku a tiež ďalšie nápady na imitáciu. nechajte sa inšpirovať!

Ušite vlajočku – skvelý nápad na dekoráciu, ako si vyrobiť

Ušitie plagátovej retiazky-jarná-letná-dekorácia-jednoducho-urob si sám

Prívesné retiazky je možné použiť a zavesiť nápaditým spôsobom, podobne ako veniec. Ozdobná retiazka sa nádherne hodí ako ozdoba na narodeninovú oslavu alebo ako malý darček k narodeniu dieťaťa a taktiež sa rýchlo ušije. V závislosti od príležitosti by ste mali tiež vybrať textílie a navzájom ich koordinovať.

Ušite vlajku – vytvorte vzor

Vlajková reťaz-blízky vzor-šablóna-kartón-strih-nôž-drotár

V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť pre vhodnú veľkosť prvkov a podľa toho vytvoriť šablónu. Môžete ich vyrobiť z lepenky alebo silnejšej lepenky pomocou rezného noža.

Ušite retiazku na vlajku – ako darček alebo ako ozdobu narodenín 

Vlajka reťaz-takmer-narodeniny-veniec-výroba-papier-papier

Na narodeninovú oslavu alebo osobný darček môže byť krajšie, ak sú implementované listy. Je však ťažké ich perfektne ušiť na každú vlajku, najmä pre začiatočníkov, ktorí majú problém získať rovný šev. Prípadne môžete krásne písmená ručne namaľovať farbami na textil a navrhnúť reťaz vlajky naozaj špeciálnym spôsobom.

Šitie vlajky – pokyny pre začiatočníkov k projektu

Vlajka reťaz-blízko-inštrukcie-látka-farebná-zväzok-dekorácia-trojuholníky

Na výrobu reťazca vlajky sú potrebné nasledujúce materiály:

  • Látka alebo útržky látky sú najlepšie vyrobené z bavlny (množstvo závisí od veľkosti a rozmerov vlajok)
  • Dekoratívna páska, šikmá páska alebo tkanina, aby ste si ju mohli vyrobiť sami
  • šijací stroj
  • Šijacie príslušenstvo

Ušite retiazku – vyberte si vhodné látky alebo zvyšky látky

Vlajková reťaz-blízko-návodu-zvyšky látky-farebné-nožnice-ozdobná páska

Tvar vašich vlajok nemusí byť trojuholníkový. Môže byť tiež obdĺžnikový alebo okrúhly. Šablónu položte na látku a perom označte figúrky.

Pomocou vzoru odstrihnite vlajky

Vlajka-retiazka-šijací-vzor-trojuholníky-vystrihnutá látka

Tkaninu môžete ušetriť, ak umiestnite trojuholníky vedľa seba tak, aby sa z dvoch trojuholníkov stal diamant. Vystrihnite ľubovoľný počet kúskov a uistite sa, že číslo je rovnomerné. Na výrobu vlajky potrebujete dve identické časti.

Odrežte toľko častí, koľko chcete – párny počet

Vlajka-návod na šitie-vzor-súčiastky-príprava-látky

Každý kus položte k sebe tak, aby sa predná strana stretla s prednou stranou. Teraz spojte dve časti vlajky k sebe špendlíkom. Potom príde na rad šitie – zošite kúsky k sebe tak, aby bola na oboch stranách viditeľná rubová strana. Horný okraj zostáva otvorený – kde bude predpínacia páska neskôr fixovaná.

Ušite vlajočku – zošite vlajky k sebe, aby ste vytvorili predpojatú alebo ozdobnú stuhu

vlajka-reťazec-close-návod-deko-stuha-deko-šnúra-trojuholníky-farba

Látka je otočená cez otvor v hornej časti a krásne strany látky budú opäť zvonka. Dávajte pozor na svoj rovný šev, inak budú vaše trojuholníky, neskôr vlajky, pôsobiť krivo.

Ušite visaciu retiazku a pomocou nej krásne ozdobte stenu

Vlajka reťaz-close-návod-dekorácia-steny-závesné-trojuholníky-farebné-tuhé

Žehlite trojuholníky na krásnej strane tak, aby hrot a okraje boli jasné a rovné. Potom sú všetky kusy umiestnené na opasok s rovnakou vzdialenosťou medzi nimi. Pomocou špendlíkov pripnite stužku do stredu každého trojuholníka a potom všetko zošite.

Šitie vlajky-podrobné pokyny

Vlajka-reťazec-pokyny na zatvorenie-bobble-stuha-ozdobná stuha-ozdobná hraničná farba

Retiazky na vlajky sú skutočne univerzálne a vynikajú veľmi odlišne, ak sú navrhnuté v čiernej a bielej, zlatej a striebornej alebo pestrej farbe. Sú to skvelé nápady na dekoráciu párty dekorácií alebo ako girlandy na Vianoce. Sú vhodné aj pre začiatočníkov, pretože si môžete precvičiť šitie priamo dopredu.

Ušitie vlajky – vystrihnite trojuholníky z farebnej látky a zošite

Vlajka-návod na šitie-kolíkový šijací stroj-šablóna-vzor na šitie

Pri zošívaní oboch strán vlajky je dôležité byť presný. Dve krásne strany látky sú na vnútornej strane a sú tak ušité. Začiatočníci môžu šiť dvakrát – na každej strane trojuholníka zostáva otvor hore. Alternatívne môžete vlajku zošiť naraz. Keď ste jednu stranu trojuholníka zošili takmer až na koniec, ponechajte ihlu v látke, zdvihnite prítlačnú pätku, otočte kus látky a prišite druhú stranu na koniec..

Ušite vlajkovú reťaz – odstráňte nite a nečisté zvyšky

vlajka-blízko-inštrukcie-trojuholník-farba-tkanina-spolu

Po ušití nožnicami opatrne odstráňte nejasné kúsky látky.

Ušite vlajku – trojuholníky prišite na ozdobnú alebo predpínaciu pásku

Vlajka-reťaz-šitie-návod-bobble-stuha-šitie-farba-ozdobná bordúra

Ako alternatívu k predpínacej páske môžete použiť ozdobnú pásku alebo brmbolcovú pásku. Páska predpätia pokrýva ľavú otvorenú stranu a jej alternatívy – nie. V tomto prípade musíte tiež zošiť tretiu stranu. Vytvorte šev, potom jedenkrát zalomte okraj smerom ku koncu a znova prišite.

Vytvorte si vlastnú vlajkovú reťaz bez šitia

Vlajka-reťazec-close-inštrukcie-plsť-sinfach-deti-farebné

Krásne látkové vlajky si môžete vyrobiť aj sami bez šitia – z filcu. Získajte stredne hrubé kúsky plsti a vystrihnite figúrky podľa vlastného výberu. V tomto prípade je na každú vlajku potrebný iba jeden kus (plsť nemá prednú ani zadnú stranu).

Z plsti vytvorte šijaciu retiazku bez šitia

Vlajka-reťaz-close-návod-filc-ručné-nožnice-nite

S veľkým okom vezmite silnú niť obľúbenej farby a šijaciu ihlu. Veďte niť plsťou a použite ju namiesto šnúrky alebo ozdobnej stuhy.

Vintage Papierová retiazka

vlajka-blízko-papier-hnedá-vinobranie-dekorácia-veniec

Prívesné retiazky je možné úspešne vyrobiť z papiera. Sú lahodiace oku a bleskovo si ich môžete vyrobiť sami. Vkusne zladené s atmosférou, očarujúcu atmosféru je možné vytvoriť jednoduchými prostriedkami.

* Môžete nájsť úplné pokyny pre prvý vstupný projekt tu

* Nájdete druhého podrobného sprievodcu pre reťaze so zástavkami tu