Dekorácie a oslavy

Vyrobte si čokoládové ozdoby na koláče, koláče a podobne sami

Čokoládový dekor urobí perie pri krste spoločne

Väčšinou poznáme jemnú sieť čokolády, ktorá korunuje dezert z gurmánskych reštaurácií. Krásne čokoládové dekorácie si ale môžete ľahko vyrobiť aj sami. Či už pečiete koláč, tortu alebo cupcakes, tieto čokoládové ozdoby prinesú pečivu to najlepšie. Vďaka týmto originálnym nápadom sa vaša cukrárenská tvorba stane pútačom pozornosti!

Vyrobte si čokoládovú ozdobu sami – filigránové perie

urobte si čokoládové dekorácie sami recepty dezerty perie

S týmito elegantnými čokoládovými ozdobami ohromíte svojich hostí! Vyzerajú zložito, ale ich výroba je prekvapivo jednoduchá.

Zloženie:

Roztopená čokoláda

Pergamenový alebo mastný papier

Koktailové tyčinky, špáradlá alebo podobne

Formovače kvetov alebo iné podobné malé misky

Jednorazové vrecká na potrubie

1. Roztopenú čokoládu vložte do jednorazového vrecka a na kúsku papiera na pečenie urobte niekoľko tvarov.

2. Na formy na čokoládu položte druhý list papiera na pečenie a jemne ho zatlačte, aby sa rozpustená čokoláda stlačila medzi dva kusy papiera. Uhladíme palcom a čokoládu tvarujeme do tenších tvarov podobných pierkam.

návod na dekoráciu čokolády vyrobte si perie sami

3. Kým je čokoláda stále jemná a tekutá, opatrne oddeľte oba kúsky papiera. Teraz by ste mali mať dve sady tvarov čokolády, z ktorých potom môžete vyrobiť perie.

Tip: Vaša čokoláda by nemala vychladnúť a príliš rýchlo stuhnúť. Skúste ich preto počas práce neklaďte na studené povrchy. Použite dosku na krájanie alebo vyložený plech, aby ste mohli čokoládu tvarovať pri izbovej teplote.

4. Teraz, keď je čokoláda stále tekutá, vezmite si špáradlo a vytvorte jemnú textúru pozdĺž okraja čokoládových foriem.

recept na čokoládové dekoračné perie návod

5. Teraz nakreslite tenkú čiaru rozpustenej čokolády do stredu peria, aby ste vytvorili stopku pera. Hriadeľ by mal byť o niečo dlhší ako lopatka peria.

6. Aby čokoládové ozdoby vyzerali reálnejšie, opatrne nakrájajte papier na pečenie na pásiky a vložte ich do nádoby v tvare misky. Na to môžete použiť aj tvarovač kvetov.

7. Čokoládové perie necháme úplne stuhnúť, nechladíme. Keď papier zaschne, opatrne ho odlepte z čokoládových jadierok.

Čokoládová dekorácia biely jarný cupcake svadobný krst

Tieto čokoládové perá dodajú koláčom a cupcakes elegantný upgrade za chvíľu. Krásne vyzerajú aj na luxusných dezertoch z čokoládovej peny. Ak sa cítite mimoriadne kreatívni, ozdobte svoje čokoládové perie jedlým potravinárskym farbivom v zlatej farbe alebo jedlým trblietavým práškom.

Vyrobte si čokoládové dekorácie sami – ruže vyrobené z modelovacej čokolády

Vyrobte si čokoládové ruže sami biele mlieko

Jedlé čokoládové ruže môžu byť vyrobené z mnohých rôznych materiálov, ako je fondán alebo marcipán. Tu vám ukážeme, ako si môžete čokoládový fondán vyrobiť sami. Táto jednoduchá, tvárna čokoládová pasta je vyrobená z čokolády a glukózového sirupu.

Čokoládová stužková torta v práškovom cukre

Recept na čokoládový fondán

450 gramov bielej čokolády

125 ml svetlého glykozového sirupu

Voliteľné: potravinárske farbivo

Tento recept je možné pripraviť aj s mliečnou alebo horkou čokoládou. Postup pre mliečnu čokoládu je rovnaký, ale ak použijete horkú čokoládu, zvýšte množstvo cukrového sirupu na 200 ml. Upozorňujeme, že pri použití mliečnej alebo tmavej čokolády nemôžete dosiahnuť rovnaké farebné efekty.

Koláč na dekoráciu čokoládovej hmoty

Príprava:

1. Čokoládu nahrubo nasekajte a vložte do veľkej misy, vhodnej do mikrovlnnej rúry.

2. Čokoládu rozpustíme v mikrovlnke, každých 45 sekúnd miešame, aby sa čokoláda neprehriala.

3. Roztopenú čokoládu vyberte z mikrovlnnej rúry a miešajte do hladka. Vmiešajte cukrový sirup.

4. Položte čokoládu na veľký kus potravinovej fólie a dobre ju zabaľte. Čokoládu necháme vychladnúť a stuhnúť pri izbovej teplote aspoň 6 hodín alebo cez noc.

Z 250 gramov čokoládového fondánu je možné vyrobiť asi šesť ruží s obvodom 7 centimetrov. Množstvo je možné upraviť zmenou veľkosti ruží.

Vyrobte si čokoládové ruže sami

Čokoládový dekor na torty Čokoládové ruže Návod

1. Vymiešajte modelovaciu čokoládu, kým nebude hladká a pružná. Pri bielej čokoláde je pracovná doska posypaná práškovým cukrom, pri mliečnej alebo tmavej čokoláde s nesladeným kakaovým práškom.

Stuženú čokoládu zjemnite miesením v rukaviciach alebo mikrovlnným ohrevom v krátkych 10-sekundových intervaloch, kým nebude dostatočne mäkká na prácu. V tomto okamihu to môžete rozdeliť a podľa potreby vmiešať do čokolády rôzne potravinárske farbivá.

Domáca čokoládová dekorácia Vykrajujte ružičky

2. Modelovaciu čokoládu rozvaľkáme na tenko, zhruba 3 milimetre.

3. Z modelovacej hmoty vykrajujte kruhy pomocou malého, okrúhleho vykrajovača na sušienky. Na ružu v plnej veľkosti budete potrebovať 9 kruhov a na malé púčiky ruží budete potrebovať asi 4 alebo 5. Veľkosť rezačky kruhov určí veľkosť vašej hotovej ruže. Vykrajovátko na 4 cm koláča vytvorí ružu s priemerom asi 8 cm.

Čokoládová dekorácia na torty urobte si ruže Návod

4. Vezmite jeden z vystrihnutých kruhov a zrolujte ho. To bude stred ruže. Otvor v hornej časti by mal byť väčší ako otvor v spodnej časti.

5. Vezmite ďalší kruh a prstami zúžte okraj. To dáva ruži jemnejší vzhľad. Tento krok by sa mal zopakovať pre každý okvetný lístok.

6. Umiestnite prvý okvetný lístok okolo už pripraveného stredu ruže a opatrne ohnite horný okraj okvetného lístka trochu von..

7. Teraz máte ružičkový kel! Ak sa tu chcete zastaviť, jemne ohnite okraj okvetného lístka dovnútra tak, aby čiastočne zakryl stred kvetu. Ak chcete kvetinu v plnom kvete, pokračujte v pridávaní ďalších okvetných lístkov.

8. Trik, ako získať živú ružu, je zasunúť druhý okvetný lístok pod prvý, ako je znázornené na obrázku. Pridajte ďalšie okvetné lístky, kým ruža nebude mať požadovanú veľkosť.

Vyrobte si čokoládové ozdoby na ružičky torty sami

Vaše čokoládové ruže sú teraz pripravené! Ruže nechajte 24 hodín sušiť pri izbovej teplote. Akonáhle sú úplne nastavené, môžu byť uložené vo vzduchotesnej nádobe.

Šišky ako čokoládová ozdoba na koláč

Čokoládová ozdoba na koláče Zimné šišky mandle

prísady

500 gramov čokoládových peliet

400 ml (1 plechovka) sladeného kondenzovaného mlieka

60 gramov nesoleného masla

¼ lyžičky soli

1 čajová lyžička mandľového alebo vanilkového extraktu

100 gramov mliečnej čokolády

300 gramov nakrájaných mandlí

príprava

1. Čokoládové pelety, kondenzované mlieko, maslo, soľ a mandľový extrakt vložte do veľkej sklenenej misy. Zahrievajte v mikrovlnnej rúre minútu a potom dobre premiešajte. Zmes zahrievajte v 20 -sekundových intervaloch, kým sa nedosiahne požadovaná konzistencia.

Čokoládová ozdobná torta zimné šišky mandle

2. Misku prikryte igelitom a nechajte stáť pri izbovej teplote asi 2 hodiny.

3. Naberačkou na zmrzlinu nakrájame malé guľky cesta a poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Čím väčšiu naberačku zmrzliny budete mať, tým menej šišiek budete mať.

4. Rolovať a tvarovať každú čokoládovú guličku medzi dlaňami tak, aby mala tvar kužeľa.

Vyrobte si čokoládovú ozdobu na mandle a šišky sami

5. Zahrejte mliečnu čokoládu v mikrovlnnej rúre. Spodok nakrájanej mandle namočte do rozpustenej čokolády a pritlačte na zadnú stranu jednej z borovicových šišiek. Pridajte ostatné mandle v prekrývajúcom sa vzorci a pracujte odzadu dopredu, kým nebude kornútok úplne pokrytý mandľami. Aby ste dosiahli čo najreálnejší vzhľad, používajte iba celé kúsky mandlí a nakláňajte ich dopredu.

6. Keď sú všetky šišky ozdobené, vložte plech na pečenie asi na 15 minút do chladničky.

Čokoládovými šiškami môžete ozdobiť torty, cupcakes, tartaletky alebo iné dezerty! Sú len málo citlivé, pretože mandle sa pri hrubom zaobchádzaní ľahko lámu. Preto je vhodné ich namiesto ručného prenášania prenášať špachtľou alebo nožom.

Vyrobte si čokoládové čísla sami

šablóny dekorácií čokolády čísla pi

Skopírujte prvých 100 číslic čísla Pi do nového dokumentu pomocou programu na spracovanie textu. Vyberte tučné písmo (tu je zobrazené: Adobe Gothic Sans Serif B, 36 bodov) a medzi každé číslo vložte medzeru. Symbol π prilepte a zväčšite na 340 bodov (tu je zobrazené: Adobe Ming Std L). Vytlačte tento dokument a položte naň papier na pečenie.

Vložte 100 gramov čokoládových peliet do misky vhodnej do mikrovlnnej rúry a zahrievajte v mikrovlnnej rúre 20 sekúnd. Vyberte z mikrovlnnej rúry a premiešajte. Tento postup opakujte, kým sa čokoláda nerozpustí. Roztopenú čokoládu dajte do plastového vrecka s uzáverom. Odrežte malú časť rohu vrecka. Sledujte obrysy každého čísla a veľkého čísla pi vytlačením čokolády z provizórneho vrecka. Pred použitím nechajte vychladnúť najmenej dve hodiny.

Tip: Ak chcete byť ešte presnejší, môžete použiť ozdobné pero.

Čokoládová dekorácia Vyrobte si čísla podľa vlastného čísla pi

Vyberte čokoládové čísla z chladničky. Tenkou kovovou špachtľou pomaly zoškrabujte symbol pí a čísla z voskového papiera. Nedotýkajte sa čísel rukami. V dôsledku telesného tepla sa môžu roztaviť a zdeformovať.

Čokoládová dekorácia na Silvestra – pyramídy šťastia

Urobte si radostných silvestrovských čokoládových pyramíd sami

Tieto čokoládové pyramídy sú skvelou alternatívou k sušenkám a sú ideálne ako silvestrovské talizmany! Predtým, ako dáte dohromady pyramídy, vložte do vnútra papier s milým príslovím. List mäty poskytuje malý nádych sviežosti.

Čokoládová dekorácia sušienky Alternatívne pyramídy

Nasledujúce pokyny používajú rovnakú techniku: čokoládové ozdoby sú nakreslené pomocou šablóny alebo voľne na papier na pečenie. Hneď ako je čokoláda stuhnutá, môžete ju vybrať z papiera na pečenie.

Inšpirujte sa nižšie uvedenými nápadmi! Dúfame, že vás zdobenie dezertov baví!

Šablóna čokoládovej pyramídy

Odtlačky listov

Čokoládový dekor si urobte odtlačky listov

Návod, ako si vyrobiť čokoládovú ozdobu, necháte sami

Domáce čokoládové škrupiny bez balónika

Vyrobte si čokoládové misky sami Zmrzlina podáva maliny

Vyrobte si čokoládové škrupiny sami Návod bez balónika

Vyrobte si čokoládové škrupiny sami bez návodu na balón

Vytvorte si vlastné čokoládové škrupiny a odstráňte voskový papier

Vianočná dekorácia z čokolády

čokoládová dekorácia vianočné hviezdy perly

čokoládová dekorácia zdobí vianočný dezert v skle

Vytvorte si vlastný nápad na vianočnú vianočnú ozdobnú tortu