Dekorácie a oslavy

Čo môžete robiť so starými pohármi? 15 nápadov pre domácich majstrov

Bez ohľadu na to, či ste zdedili, kúpili alebo darovali: staré poháre nevyhadzujte! Ukážeme vám 20 nápadov, ako ich upcyklovať.

Čo môžete robiť so starými pohármi? 20 jednoduchých nápadov pre dom a záhradu

Plávajúci pohár urobte sami pokyny pre ručné práce

Ako vintage ozdoba domu alebo záhrady s prírodnými materiálmi alebo inou ozdobou podľa vášho výberu: plávajúci pohár vyzerá skvele. V nasledujúcom texte vysvetlíme, ako vyrobiť krásny plávajúci pohár a ozdobiť ho machom a inými prírodnými materiálmi. Budete potrebovať šálku s podšálkou, prírodné materiály (mach, malé kvety, šišky), kvetinový drôt, horúcu lepiacu pištoľ, nožnice a vidličku, ktorú je možné ohnúť. Vidličku najskôr ohnite do tvaru „S“. Teraz prilepte stonku vidlice do pohára a potom pripevnite spodnú časť vidlice k tanieru. Teraz zostáva len omotať mach a kvety okolo vidlice a zaistiť ich kvetinovým drôtom.

Vázu si vyrobte zo šálok a starých svietnikov

Vyrobte si svoj vlastný svietnik zo starých šálok

Máte staré šálky na čaj a vintage svietnik? Môžete z nej vyrobiť tri mini vázy na kvety z vlastnej záhrady. Takýmto spôsobom je možné efektívne zinscenovať rôzne kvety.

Čo môžete robiť so starými šálkami? Vyrobte si svietnik

Čajové šálky ako svietniky prinášajú nápady na recykláciu porcelánového riadu

Premeňte staré čajové šálky na krásne svietniky. Na každú sviečku potrebujete drevený špíz, knôt na sviečku, starý hrniec, plechovku, vosk na sviečku, ružové pastelky zo včelieho vosku, vonné oleje, základňu do hrnca, potravinovú fóliu, rukavice do rúry, nožnice a lyžicu.

Postupujte nasledovne: Najprv vyložte pracovnú plochu potravinovou fóliou. Potom nakrájajte drevenú špajľu a priviažte k nej knôt. Presuňte knôt do stredu pohára. Potom hrniec naplňte vodou a zohrejte. Do prázdnej a čistej nádoby nalejte sviečkový vosk a pastelku a potom nechajte rozpustiť vo vodnom kúpeli. Vosk pomiešajte drevenou špajľou medzi nimi. Počkajte asi 20 minút, kým sa vosk úplne nerozpustí. Potom opatrne nalejte vosk do pohára. Počkajte, kým vosk vychladne, opatrne vyberte drevenú špajľu a skráťte knôt na pol centimetra.

Vyrobte si krmítko pre vtáky zo starých pohárov

Čo môžete robiť so starými pohármi pre vtáky

V predchádzajúcom článku sme vám už vysvetlili, ako si môžete z porcelánového riadu vyrobiť kŕmidlo pre vtáky sami. Všetko, čo potrebujete, je šálka s tanierikom, tyčinka a horúca lepiaca pištoľ. Pohár prilepte k tácke a tácku k drevenej paličke. úplné!

Vyrobte si záhradné dekorácie z porcelánového riadu

Plávajúci pohár urobte nápady na dekoráciu záhrady sami

Ďalej vám predstavíme dekoráciu à la Alice in Wonderland. Pripojte šálku čaju k záhradnej tyči. Na čajník môžete použiť medenú rúrku. Do čajníka vyvŕtajte dieru a položte ju na tyč.

Dekorácia šálok predných dverí

Čo môžete urobiť sami so starými šálkami? Dekorácia pohárov na čaj predných dverí

Nádhernú sezónnu dekoráciu v malom formáte si môžete vyrobiť aj v čajových šálkach. Najmä na jar môžete šálku čaju ozdobiť vtáčím hniezdom, figúrkou vtáka a skutočnými alebo umelými kvetmi.

Vyrobte si dekoráciu na stenu sami zo starých porcelánových pohárov

Ako si vyrobiť nástenné dekorácie zo starých pohárov sami

Zostal vám zo starého riadu len šálka s podšálkou? Potom z neho môžete urobiť dekoráciu na stenu. Spolu s plátkom stromu a moderným rámom obrazu tvorí nádherný eklektický súbor.

Navrhnite si vlastnú rozprávkovú záhradu v šálke čaju

Vytvorte mini záhradu v starých pohároch. Nápady na dekoráciu

S šálkou čaju môžete toho ešte veľa urobiť. Vytvorte napríklad rozprávku. Vytvorte mini záhradu s machom, štrkom a drobnými ozdobnými kúskami podľa vlastného výberu (figúrky húb, zvierat alebo anjelov).

Vyrobte si kvetináče zo starých pohárov

Vyrobte si závesné kvetináče sami zo starých porcelánových pohárov

Mimochodom, môžete tiež zasiať a pestovať semená v starých pohároch. Mladé rastliny potom na jar po Eisheiligene pustia von. Neprekračujte ich hneď, ale zaveste poháre na teplé miesto chránené pred vetrom a dažďom, aby si zvykli na vonkajší svet.

Vytvorte si bylinkovú záhradu v čajových šálkach

Bylinkovú záhradu vysaďte v kuchyni do starých šálok

V kuchyni vytvorte bylinkovú záhradu. Do každého pohára vysaďte jeden druh bylinky a potom ich spojte do skupín. Čerstvé korenie tak máte pri varení vždy po ruke.

Nástenné hodiny vyrobené zo starých šálok čaju

Nástenné hodiny zo starých šálok vyrábajte nápady sami

Ďalšia nástenná dekorácia prináša vintage nádych do vašich štyroch stien. Nástenné hodiny zdobené rôznymi šálkami čaju. Hodinové ručičky a rímske číslice efektívne dotvárajú dizajn, ktorý je inšpirovaný aj knihou „Alice in Wonderland“.

Ozdoba v ošúchanom elegantnom štýle zo starého pohára a podšálky

Čo robia ošarpané elegantné dekorácie so starými šálkami?

K zladeniu interiéru v štýle shabby chic: „zasadený“ porcelánový pohár s podšálkou. Na implementáciu tohto remeselného nápadu stále potrebujete mach, drevený špíz a penovú guľu.

Čo robiť so starými šálkami kávy: urobte závesné svetlo

Závesná lampa vyrobená zo starej čajovej kanvice a šálok prináša vintage nádych do zimnej záhrady alebo obývačky. Závesné svetlo vyzerá veľmi dekoratívne a dodáva miestnosti nezameniteľný charakter.

Stolnú lampu je možné tiež pekne ozdobiť šálkami čaju. Aby ste to urobili, mali by ste do spodnej časti pohárov vyvŕtať veľké otvory, čo nie je veľmi jednoduché. Je potrebná predovšetkým trpezlivosť, aby sa porcelán pri vŕtaní nerozbil.

Vytvorte tienidlo zo starých pohárov

Vytvorte si vlastné tienidlo zo starých pohárov v štýle Shabby Chic

Ak sa vám vŕta ťažko, môžete namiesto toho zavesiť šálky na tienidlo. Ozdobte ju čipkou, aby ste zdôraznili vintage charakter.

Vyrobte si vianočné ozdoby zo starých šálok a podšálok

Vyrobte si vianočné ozdoby sami zo starých šálok a podšálok

Nakoniec vám vysvetlíme, ako sa dajú vyrobiť krásne vianočné ozdoby z hrnčeka na espresso a epoxidovej živice. Farebnú číru liatu živicu natrite Alcohol Inc. alebo špeciálnou farbou na živicu. Potom nalejte živicu na odlievanie do pohára a počkajte dva alebo tri dni, kým stvrdne. Potom horúcim lepidlom prilepte tanierik na pohár a ozdobte ním vianočný stromček.