Dekorácie a oslavy

Nápady na „Hrdinovia detstva motto“ – kostýmy pre dievčatá a chlapcov

Hrdinovia týždňa detstva Hrdinovia týždňa so stredoškolskou tematikou-nápady-kostýmy

Krátko pred promóciou prebieha na gymnáziu takzvaný motto týždeň, počas ktorého sa absolventi každý deň obliekajú podľa daného hesla. Variácií na motto je mnoho – pyžamo, dôchodcovia, profesie, zlý vkus, 20. roky a mnoho ďalších. Hrdinovia detstva sú skutočne obľúbenou témou, ktorá sa takmer nikdy nezanedbáva. Každý z vás mal určite detského hrdinu, ktorý mu bol vzorom. Postavy z kníh, filmov, televíznych programov a dokonca aj video a počítačových hier sú vhodné pre tematický týždeň detských hrdinov.

Motto týždeň detskí hrdinovia pu-medveď-priatelia-kostýmy-nápady

Samozrejme, výber je úplne individuálny, a preto sa kreativite medze nekladú. Najprv sa zamyslite nad tým, ktorú postavu ste mali v detstve obzvlášť radi a ako ju znova vytvoríte. Ak vás nenapadajú žiadne nápady na tematický týždeň Detskí hrdinovia, pozrite sa na naše návrhy. Nižšie nájdete zoznamy hrdinov z detstva, veľa skvelých nápadov a tipov na úspešný kostým. nechajte sa inšpirovať!

Ako si vyrobiť kostýmy SpongeBob SquarePants z každodenného oblečenia & môže dať dohromady nejaké príslušenstvo

Kostým 80. rokov – nápady na tematické párty šaty 80. rokov vhodné na Halloween

20 nápadov na tematickú párty na Silvestra: Obliekanie je zábava

Kostýmy detského hrdinu sú dámske na tematický týždeň

Motto týždeň hrdinovia detstva knihy-mary-poppins-kostým-dievča-jednoduché

Nápady na dievčenské kostýmy na tematický týždeň detských hrdinov sú jednoducho nekonečné. Aby ste našli vhodné maskovanie, mali by ste si najskôr položiť niekoľko otázok. Aké boli vaše ženské vzory v detstve? Na ktorého z nich ste chceli premeniť? Pochádza vaša hrdinka z detstva z filmu alebo možno z knihy?

Námety na tematický týždeň Detskí hrdinovia z kníh

kostýmy detských hrdinov kostým Harryho Pottera Hermiona

Našich hrdinov a hrdinky často nachádzame medzi stránkami zaujímavých kníh a románov. Ak je to aj váš prípad, potom sa môžete obliecť ako vaša obľúbená postava z knihy na tematický týždeň Abitur. Pozrite sa na nižšie uvedený zoznam kníh o hrdinoch z detstva a nájdite vhodný nápad.

Heslo týždňa hrdinovia detstva knihy-peter-pan-tinkerbell

 • Mary Poppins
 • Hermiona Grangerová
 • Pipi dlhá pančucha
 • Alenka v ríši divov
 • Červená čiapočka
 • Lúpežníkova dcéra Ronja
 • Tinkerbell alebo Wendy z filmu „Peter Pan“
 • Heidi
 • Včela Maya
 • Bibi Blocksberg
 • Medvedík Pú a priatelia

téma týždeň-detstvo-hrdinovia-promócie-téma-týždeň-pippi-dlhá pančucha

Akonáhle ste sa rozhodli pre postavu, mali by ste teraz myslieť na svoj kostým. Pippi Dlhá Pančucha je bezpochyby detskou hrdinkou mnohých dievčat a je ideálna na prezlečenie za tematický týždeň Abi. Odvážna dievčina má ryšavé vlasy a nosí špeciálny odev s dlhými pahýľmi v rôznych farbách a veľkými topánkami. Čierne čižmy sú vždy dobrou voľbou. K tomuto kostýmu budete mať určite všetko vo vlastnej skrini. Krátke šaty, krátke pestrofarebné nohavice a pestrofarebná košeľa, ideálne s niekoľkými tkaninovými škvrnami, sú perfektnou voľbou. Hodila by sa aj zásterka. Čo sa týka výberu farieb, pokojne si vyberte farby, ktoré sa vám najviac páčia. Pipi dlhá pančucha vyzerá ešte originálnejšie s bláznivou kombináciou farieb.

téma týždeň-detstvo-hrdina-kostým-účes-pipi-dlhá pančucha

Zvláštnosťou kostýmu Pipi dlhej pančuchy sú jej pihy a dva vrkoče, ktoré vyčnievajú nabok. Účes môžete ľahko napodobiť jemným, pružným drôtikom v vrkočoch a dotvoriť tak vzhľad. Ak chcete mať ryšavé vlasy, môžete sa transformovať pomocou červeného laku alebo nosiť zodpovedajúcu parochňu. Hnedou kohlovou ceruzkou namaľujte pehy na tvár a váš skvelý kostým Pippi Langstrump je už kompletný.

téma-týždeň-detstvo-hrdinovia-pu-medveď-prasiatko-tiger-diy

Detská kniha pre Pú Pú ponúka veľa neobvyklých nápadov, ako sa obliecť na tematický týždeň detských hrdinov. Pú, prasiatko, tiger, osol Eeyore, králik a klokan sú perfektné kostýmy pre dievčatá aj chlapcov. Môžete sa koordinovať so svojimi priateľmi a vyraziť na tematický deň so skvelými skupinovými kostýmami. Jednoducho zladte farbu svojich kostýmov a upútajte pozornosť všetkých. Legíny v príslušnej farbe, tričká a tutovky úplne postačia k vášmu kostýmu na tematický týždeň detských hrdinov. Diadém s ušami doplní váš tematický outfit.

tematický týždeň-detstvo-hrdinovia-knihy-filmy-alica-v krajine zázrakov

Môžete si tiež vybrať svoju obľúbenú knihu a rozdeliť si úlohy medzi sebou. Detské knihy ako „Alica v krajine zázrakov“, „Čarodejník z krajiny Oz“, „Harry Potter“ a „Peter Pan“ boli vo vašom detstve určite veľmi obľúbené a ponúkajú veľa skvelých nápadov na krásne kostýmy. Chcete napodobniť vzhľad Dorothy z „Čarodejníka z krajiny Oz“? Na to potrebujete modro -biele kárované šaty. Šaty na zásteru by mali byť prednostne bez rukávov. Pod šaty môžete nosiť bielu blúzku s krátkym rukávom. Budete vyzerať rovnako ako Dorothy s rubínovo červenými papučami. V knihe najradšej nosí strieborné papuče. K topánkam noste svetlé modré ponožky po členky. Ak nemôžete nájsť modrú, biela je samozrejme veľmi vhodná. Dva vrkoče tiež patria k ikonickému vzhľadu Dorothy. Konce vlasov môžete tvarovať do prsteňov a okolo vrkočov uviažte svetlomodré stužky. Tento look môžete doplniť piknikovým košom a žasnúť nad tematickým týždňom detských hrdinov.

Kostýmy hrdinov detstva pre dievčatá z filmov a televíznych seriálov

hrdinovia detstva 90. roky abi-tematický týždeň-kostýmy-ninja-korytnačky

Okrem kníh sú filmy pre deti a televízne relácie skvelým zdrojom inšpirácie na kostýmy tematického týždňa. Korytnačky Ninja, Šmolkovia a Medvede starostlivosti sú malou súčasťou najobľúbenejšej detskej série, ktorú ako dieťa videl takmer každý. Filmy Disney v tom tiež zohrávajú zásadnú úlohu, pretože vytvorili mnoho z našich vzorov.

téma týždeň-detstvo-hrdina-nápady-dievča-disney-princezná-ariel

Najpopulárnejšie nápady pre dievčatá určite pochádzajú z filmov Disney. Princezné Disney sú už dlho obľúbenou témou kostýmov na rôzne príležitosti. Či už ide o tematický týždeň Mardi Gras, Halloween alebo Abitur, tieto kostýmy sú vždy vhodné. Pre tematický týždeň Detskí hrdinovia sme vytvorili zoznam Disney princezien:

 • Morská víla Arielle
 • Popoluška
 • Snehovo biely
 • Spiaca kráska
 • jazmín
 • Belle
 • Mulan
 • Pocahontas

detskí hrdinovia kostýmy 90. rokov-nápady-dievča-barbie

Napriek tomu, že nie je skutočnou princeznou, slávna bábika Barbie si získala srdcia mnohých malých dievčat. Jednoducho sa dá skopírovať kostým Barbie, ku ktorému potrebujete parochňu (ak nemáte dlhé, blond vlasy) a k nej ladiace šaty v ružovej alebo fialovej farbe. Ak sa chcete objaviť v Barbie oblečení na tematický týždeň detských hrdinov, šaty po kolená sú vynikajúcou voľbou. Tiež môžete kombinovať ružový top s džínsami alebo sukňou. K oblečeniu potrebujete aj správnu obuv. Lodičky alebo vysoké podpätky vám dodajú elegantný vzhľad a doplnia váš outfit Barbie. Barbies nosia ružový rúž a modré očné tiene. Nezabudnite teda na makeup. Vďaka doplnkom, akými sú napríklad plastové šperky, bude váš kostým pôsobiť autenticky. Ak sa chystáte na párty so svojim partnerom, možno môže vkĺznuť do role Kena. Kenove šaty nemusia byť okamžite rozpoznateľné, ale vo dvojici každý hneď bude vedieť, že ste Barbie a Ken.

téma-týždeň-detstvo-hrdinovia-jednoduché-kostýmy-kutilstvo-mosters-ag

Medzi detských hrdinov a hrdinky patria nielen princezné z filmov Disney, ale aj všetky ostatné postavy. Ak boli vaše vzory z iného animovaného filmu, môžete sa obliecť ako vaša obľúbená postava z tohto filmu. Príbeh hračiek, Monster AG, Lilo & Stich, ako aj mnoho ďalších, sú ako stvorení na preoblečenie pre tematický týždeň detských hrdinov.

téma týždeň-detstvo-hrdina-nápady-kostým-xena-bojovník-princezná

Ak ste nemali za vzor princezné, ale skôr superhrdinov, ktorí zachraňujú svet, potom máme skvelé nápady aj na tento prípad. Na tematický týždeň Hrdinovia detstva si potom môžete vybrať jednu z nasledujúcich odvážnych žien z filmov a komiksov:

 • Buffy, premožiteľka upírov
 • Xena, princezná bojovníka
 • Čarodejnica
 • Catwoman
 • Super dievča

téma týždeň-detstvo-hrdinovia-dievčatá-kostýmy-strážcovia moci

Ďalším nápadom na kostýmový týždeň z obľúbeného televízneho seriálu sú Strážcovia vesmíru. Ide o mladých ľudí, ktorí chránia svet pred zlom a stali sa preto detskými hrdinami. Nosíte špeciálne bojové obleky v rôznych farbách a každý má konkrétnu zbraň. Ich kostýmy je najľahšie napodobniť farebnými pančuchami alebo lesklými legínami a blúzkami. Legíny by mali zodpovedať farbe zodpovedajúceho Strážcu vesmíru, konkrétne čiernej, modrej, ružovej, žltej a červenej. Ženy môžu legíny kombinovať s trikotom alebo telom s dlhým rukávom. Roláky sú veľmi vhodné ako top pre pánov. Ak používate starý šatník z vášho šatníka, môžete typický diamantový tvar vystrihnúť z bielej látky a prišiť ho na oblasť hrudníka. Biele čižmy alebo tenisky a dlhé rukavice s diamantovým vzorom dotvárajú váš kostým Power Rangers.

stredoškolský tematický týždeň-detstvo-hrdinovia-nápady-teletubbies-kostýmy

Teletubbies bola populárna televízna šou pre batoľatá, v ktorej hrali štyri bacuľaté postavy – Teletubbies. Ak ste v detstve netrpezlivo čakali na ďalšiu sériu, potom sú tieto figúrky ako stvorené na tematický týždeň detských hrdinov. Najdôležitejšími znakmi kostýmov sú rôzne farby obleku, obrazovka na bruchu a antény na hlave.

téma týždeň-detstvo-hrdina-sezam-ulica-bibo-kostým-urob si sám

Sesame Street je bezpochyby jednou z najobľúbenejších detských televíznych relácií. Tématický týždeň Detskí hrdinovia si môžete pamätať svoju obľúbenú postavu zo Sesame Street a vyrobiť si kreatívny kostým sami. Veľký žltý vták Bibo sa odporúča pre vyššie dievčatá a chlapcov. Kostým je možné napodobniť veľkým tričkom a domácimi rukavicami v žltej farbe a masku je možné vyrobiť z papiera..

téma týždeň-detstvo-hrdina-nápady-kostým-deti-šou-frašky

Ostatné postavy zo Sesame Street sú vhodné aj pre kostým hrdinu z detstva. Elmo, Ernie, Bert, Cookie Monster a Kermit sú obľúbené nápady. Muppets z Muppet Show, ako aj Fraggles, sa k téme tiež hodia a dajú sa napodobniť jednoduchým oblečením a doplnkami.

Téma týždňa nápady detských hrdinov z hier

téma-týždeň-detstvo-hrdinovia-promócie-téma-týždeň-kostým-lara-croft

Ak boli videohry a počítačové hry veľkou súčasťou vášho detstva, môžete sa obliecť ako detský hrdina alebo hrdinka zo svojej obľúbenej hry. Lara Croft z Tomb Raider je ideálna pre dievčatá, pretože bola jednou z prvých ženských hlavných postáv v počítačovej hre. S takýmto kostýmom budete určite jedinečná pre tematický týždeň Abitur.

téma týždeň-detský-hrdinský-kostýmy-mario-luigi-urob si sám

Super Mario je ďalšia skvelá myšlienka obliekania detského hrdinu, s ktorou sa nemôžete mýliť. Táto figúrka je vhodná pre dievčatá aj chlapcov a stále môže byť navrhnutá ako partnerský vzhľad. Môžete tiež znova vytvoriť Máriovho brata – Luigiho. Oba vyzerajú takmer podobne a líšia sa iba farbou vrcholov. Pre Super Mario potrebujete modré traky s podväzkami. Veľké žlté gombíky môžete vyrobiť z konštrukčného papiera. Stačí vystrihnúť dva žlté kruhy a pripevniť ich k prechodu na popruhy. Dámam, ktoré sa chcú objaviť v tomto kostýme na tematickom týždni Kinheitherelden, veľmi pristanú modré tutovky s trakmi. K kostýmu Super Mario sú vhodné topy červené tričko alebo červený sveter. Ak chcete, môžete do predných vrecúšok napchať malý vankúš. Oblečenie dotvára fúzy.

Námety detského hrdinu z hudobného sveta

námet-týždeň-detstvo-hrdinovia-ženské-kostýmy-skupinovo-populárni-speváci

Ak chcete počas tematického týždňa priviesť späť vtipné spomienky, môžete sa spoločne so svojimi priateľmi obliecť ako populárni speváci a kapely z detstva. To určite zahŕňa Christina Aguilera, JLo, Britney Spears a Spice Girls pre dievčatá a Eminem, Backstreet Boys a NSYNC pre chlapcov.

Námety detského hrdinu na tému týždňa pre chlapcov

téma týždeň-detstvo-hrdinovia-chlapci-hviezdne vojny-postavy-kostýmy

Zdroje inšpirácie na prestrojenie pre tematický týždeň Abitur sú rovnaké pre dievčatá aj pre chlapcov. Napriek tomu chlapci uprednostňujú postavy z filmov a komiksov, a nie postavy z románov, kníh alebo detských programov. Filmy z detstva, ako napríklad „Hviezdne vojny“ a „Star Trek“, ponúkajú niektoré z najobľúbenejších myšlienok detského hrdinu pre chlapcov.

téma týždeň-detstvo-hrdina-kostým-nápady-chlapci-superhrdina

Obľúbení sú tiež všetci superhrdinovia, ktorí svojimi špeciálnymi schopnosťami zachraňujú svet. Každý z nich navyše nosí špecifický kostým, ktorý si môžete kúpiť už hotový alebo si ho pri troche šikovnosti môžete vyrobiť aj sami.

téma týždeň-detstvo-hrdina-nápady-chlapci-superhrdina-kostýmy

Existuje mnoho možností pre kostýmy superhrdinov pre tematický týždeň detských hrdinov. Ak ste sa nerozhodli pre jediný nápad, pozrite sa na náš zoznam možných prestrojení pre chlapcov:

 • Superman
 • Pavúčí muž
 • Batman a Robin
 • Hulk
 • Blesk
 • Rytier Jedi
 • Luke Skywalker
 • Indiana Jones
 • Malý princ
 • Robin Hood
 • Peter Pan
 • Vicky
 • SpongeBob
 • Modrý basák

tematický týždeň-detstvo-hrdinovia-superhrdinské-kostýmy-nadčlovek-mačička

Kostýmy môžete tiež koordinovať s dievčatami z triedy a vytvárať kreatívne skupinové kostýmy. Vyberte si spoločnú tému, napríklad superhrdinov alebo detských hrdinov z kníh, a zaistite si dobrú náladu počas tematického týždňa. Chlapcom bude nepochybne pohodlne v kostýme Supermana. Modrý top a červené nohavice sú dokonalými kúskami oblečenia pre váš hrdinský outfit. Logo Supermana nájdete na sieti a prikryte si ním hruď. Stačí sa starať o jasne červenú pelerínu a váš outfit Super Man je už kompletný.

Kreatívny námet na tému Týždeň detského hrdinu pre chlapcov z filmov

téma týždeň-detstvo-hrdina-nápady-filmy-elliott-mimozemský

Ak sa chcete odchýliť od klasickej superhrdinskej témy, môžete sa inšpirovať menej komerčnými filmami. Zamyslite sa nad rodinným filmom, ktorý ste v detstve radi sledovali so svojimi rodičmi a súrodencami. Elliott a mimozemšťan sú kreatívne maskovanie, ktoré by v detstve určite dojalo každého.

námet týždeň-detstvo-hrdina-kostým-nápady-moc-strážcovia-tematický týždeň

Keďže spomínaní Strážcovia síl sú skupina dievčat a chlapcov, tieto skupinové kostýmy sú ako stvorené na tematický týždeň detských hrdinov. Vopred sa dohodnite na farbách kostýmov, aby nedochádzalo k duplicite.

téma týždeň-detstvo-hrdinovia-hračka-príbeh-postavy-woody-jessie

Animované filmy z detstva ponúkajú množstvo skvelých nápadov na kostýmy na tematický týždeň detských hrdinov. V tento deň sa môžete zmeniť na akúkoľvek postavu z detstva – voľba je na vás.

téma týždeň-detstvo-hrdina-nápady-kostým-muž-žena-pápež-oliva

K tématickému týždňu detských hrdinov sa veľmi dobre hodia nielen skupinové, ale aj párové kostýmy. So svojim priateľom / priateľkou sa môžete obliecť ako známy detský pár. Popeye a Olive Oyl sú krásny a zábavný nápad, ktorý rozhodne stojí za to.

téma týždeň-detstvo-hrdina-nápady-promócie-téma-týždeň-mickey-minnie-myš

Ak chcete ísť do klasického kostýmu, tak s Mickeyom a Minnie Mouse máte určite pravdu. Kostýmy sú jednoduché a nevyžadujú si takmer žiadnu prípravu, takže sú perfektné, ak máte málo času. Dúfame, že ste prišli na vhodný nápad na prestrojenie na tému detských hrdinov. Nech sa tematický týždeň Abi začne!