Dekorácie a oslavy

House party v dobách koróny: aké ochranné opatrenia sú užitočné?

Krásne prestretý a láskyplne vyzdobený jedálenský stôl, chutné jedlo pre prsty a nakoniec opäť elegantné oblečenie: V lete nie je nič lepšie, ako zorganizovať večierok pre rodinu a priateľov. V skutočnosti by väčšina z nás rada mala ďalšiu domácu párty. Čo však s pravidlami vzdialenosti a ako môžeme chrániť seba a svojich hostí bez toho, aby sme kazili náladu? Tu je niekoľko užitočných tipov, ako zorganizovať domácu párty v čase koróny.

House party v časoch Corony: Zdravie je na prvom mieste

Zorganizujte tipy na záhradné párty v ochrane Corona times

Po niekoľkých mesiacoch sociálneho dištancovania by sa väčšina z nás chcela vrátiť do normálu. Napriek tomu, že sa vlády štátov v mnohých federálnych štátoch po poklese infekcií rozhodli uvoľniť, stále viac krajín EÚ hlási druhú vlnu. Vzhľadom na potenciálne nebezpečenstvo má zmysel držať si odstup od ostatných, kedykoľvek je to možné. Takže aj keď plánujete usporiadať večierok, najlepšie urobíte, ak sa najskôr presvedčíte, či je to bezpečné pre vaše zdravie. Tu je niekoľko tipov:

  1. Najprv skontrolujte, či miestne úrady povoľujú domácu párty. Koľko ľudí môžete pozvať? V opačnom prípade stále existujú obmedzenia?
  2. Pozvite svojich hostí týždeň pred večierkom a vráťte sa k nim deň vopred, aby ste sa presvedčili, že je všetko v poriadku.
  3. Večierok naplánujte podrobne.

Organizovanie domácej párty v časoch Corony: Čo by ste mali povedať hosťom

V časoch Corony podrobne naplánujte večierok v záhrade

Ujasnite si detaily okolo večierka najmenej týždeň pred večierkom a podeľte sa o ne so svojimi hosťami. Najdôležitejšie je, aby vaši priatelia vopred vedeli:

  • Počet hostí. Večierok s 8 až 9 hosťami, ktorí sa už poznajú, funguje najlepšie. Takýmto spôsobom môžete obmedziť riziko na minimum a tiež si rýchlejšie vyjasniť otázky týkajúce sa jedla a nápojov.
  • Kde sa bude párty konať: Plánujte pozvať priateľov okolo domu alebo záhrady?
  • Čo s jedlom a nápojmi: Ak sa chystáte variť pre hostí, musia niečo priniesť (napríklad jednorazové taniere a príbory?)

Ak už na začiatku platia pravidlá, potom každý hosť môže posúdiť, či chce prísť na večierok alebo nie.

Záhradná párty znižuje riziko na minimum

Zorganizujte domácu párty s koronavírusom v záhrade a určte optimálny počet hostí

Koronavírus sa šíri kvapôčkami, ktoré sa uvoľňujú, keď hovoríte a spievate a potom lietate vzduchom. V uzavretom priestore môžu tieto kvapôčky plávať vo vzduchu až 20 minút. Preto odborníci neodporúčajú sedieť blízko pri stole. Je teda oveľa lepšie zorganizovať záhradnú párty. Ak máte krytú a krytú terasu, je to možno najlepšia voľba. Pretože na čerstvom vzduchu väčšina kvapiek jednoducho odletí. Ak nemáte záhradu a priestranný balkón alebo strešnú terasu, môžete pozvať hostí do parku (pokiaľ to úrady umožňujú).

House party v časoch Corony: Aký je optimálny počet hostí?

Zorganizujte záhradnú párty Znížte riziko koronavírusu

Počet hostí závisí od voľného miesta. V zásade platí nasledujúce pravidlo: Ľudia by sa mali vedieť voľne pohybovať a udržiavať vzdialenosť 1,5 metra od ostatných. To znamená, že optimálny počet hostí je 6 až 8 osôb.

House party v časoch Corony: na súkromných večierkoch by ste mali nosiť masky?

Letná párty vo vašej vlastnej záhrade s maskou alebo bez masky

Väčšina federálnych štátov už uvoľnila pravidlá. V mnohých nemeckých mestách napríklad teraz úplne alebo čiastočne zrušili požiadavku nosiť masku vonku. Dokonca ani na súkromných večierkoch nemusia mať hostia masky. Ak ste sa to už dozvedeli od miestnych orgánov, môžete o tom informovať svojich hostí. Napriek tomu má zmysel, aby si priatelia priniesli masky a nasadili si ich v dome (napríklad pri odchode na toaletu).

House party in Corona times: Usporiadajte sedenie primerane

Zorganizujte domácu párty v časoch Corony a poskytnite priestor medzi nábytkom

Ako hostiteľ nesiete zodpovednosť za to, že si hostia môžu pohodlne sadnúť a porozprávať sa. Súčasne môžete usporiadať stoličky a stoličky alebo sedacie vaky tak, aby priatelia sedeli v určitej vzdialenosti od seba. Nezabudnite na odkladacie stolíky! Tak sa vyhnete tomu, že budete musieť všetky ich poháre položiť na záhradný stôl a zamiešať ich.

Domáca párty v časoch Corony: objednajte si jedlo

House party v časoch Corony, objednávanie jedla namiesto jeho prípravy

Časy fingerfoodov a studených bufetov sú preč. V čase sociálneho dištancovania sa jedlo podáva každému hosťovi v oddelených jednorazových tanieroch. Ak nechcete porcovať a rozdávať jedlá po celý večer, môžete si jednoducho objednať párty jedlo. Doručia sa vám až k vašim dverám, jednotlivo zabalené a dostanete tiež správny jednorazový príbor.

Zorganizujte grilovaciu párty v čase koróny

Zorganizujte grilovaciu párty v časoch Corony

Žiadne leto sa nezaobíde bez grilovacej párty. Ak chcete zorganizovať takúto párty, môžete požiadať hostí, aby si priniesli prílohy. A potom pripravíte jedlo na grilovanie, porcujete a distribuujete.

Mimochodom, problém sú aj nápoje. Poháre sa často miešajú na večierkoch alebo hostia pijú z fľaše. V tomto prípade existuje niekoľko chladiacich tašiek, ktoré môžete rozdeliť medzi stoly. Ďalší osviežujúci nápoj je teda vždy na dosah.

Domáca párty v časoch Corony: pripravte si dezinfekčné prostriedky

Zaistite ochranu pred koronavírusmi dezinfekčnými prostriedkami na záhradné oslavy

Na úspešnú záhradnú alebo domácu párty by ste v čase Corony mali mať vždy poruke určité domáce potreby. Tu je zoznam toho, čo môžete potrebovať pre blaho svojich hostí:

  • Papierové utierky, mydlo a dezinfekčný prostriedok do kúpeľne
  • Odpadkové koše alebo nádoby s vekom na zvyšky jedla
  • Jednorazové respirátory
  • Dezinfekčné prostriedky do záhrady