Dekorácie a oslavy, nápady na vianočné dekorácie

Vianočné stromčeky si teda môžete vyrobiť z rôznych materiálov!

Vianočný stromček je jedným z najobľúbenejších symbolov, ktoré kresťanský svet spája s Vianocami. Začiatkom decembra opäť stojíme pred úlohou ozdobiť vianočný stromček, a to ešte krajšie ako minulý rok. Ako vždy, deti chcú najvyšší strom a najbohatšiu výzdobu. Ale z finančného a ekologického hľadiska nie je tento sen dosiahnuteľný pre každého. Domáce vianočné stromčeky v mini formáte sú originálnou alternatívou. Či už na slávnostnom jedálenskom stole, na konferenčnom stolíku v obývačke alebo na komode na chodbe – jednoducho sa hodia kamkoľvek. Dnes vám dáme pár nápadov, ako si vyrobiť originálne vianočné stromčeky.

Polystyrénový kužeľ ozdobí vianočný stromček inak

Začína sa to typickým tvarom jedle. Na tento účel by ste mali buď vyrobiť kužeľ z lepenky, alebo si kúpiť hotový polystyrénový kužeľ. Vyberiete si veľkosť. Potom sa prilepí, zabalí a zapojí podľa nálady! Nechajte sa inšpirovať našimi skvelými nápadmi.

Vytvorte vianočný stromček z peria

Vianočný stromček z peria, návod

Mini vianočný stromček z peria vyzerá nádherne filigránsky a mimoriadne elegantne. Remeselné perie má mnoho farieb, ale biele perie je najkrajšie, pretože je spojené s anjelskými krídlami. Ozdobné perie je najlepšie pripevniť na kužeľ lepidlom PVA. V prípade potreby ich môžete skrátiť nožnicami.

mini vianočný stromček z peria, návod

Vyrobte si vianočné stromčeky z cestovín

vyrobte si mini vianočné stromčeky z cestovín

Domáce vianočné ozdoby vyrobené z cestovín sú jednoduchým a lacným trendom. V tomto článku sme vám ukázali, ako vyrobiť vianočného anjela z cestovín. Mnoho krásnych tvarov odrôd cestovín však umožňuje kreatívnu implementáciu rôznych vianočných motívov. Na mini vianočný stromček sa najlepšie hodia napríklad cestoviny Penne Rigate a Farfalle. Na prilepenie cestovín na kužeľ sa zvyčajne používa horúca lepiaca pištoľ.

Farfalle sú rezance v tvare mašle alebo motýľa

Vyrobte si vlastný vianočný stromček z polystyrénu a cestovín

Vyrobte si vianočný stromček z cukríkov

drotársky vianočný stromček z cukríka ferero

Vianočný stromček z cukríkov je nielen nádherným pútačom pozornosti na stole, ale aj pekným nápadom na darček. Čokolády je možné ľahko pripevniť na papierový kužeľ lepiacou páskou alebo na polystyrénový kužeľ špáradlami. Nakoniec sú medzery medzi sladkosťami vyplnené girlandami, stuhami, bobuľami alebo dokonca červenými kvetmi origami.

Polystyrén zdobí vianočný stromček ferrero

Na reprezentáciu sviežej jedľovej zelene môžete použiť zelený hodvábny papier

vyrobte malú jedľu z polystyrénového papiera a čokoládových cukríkov

Medzery medzi čokoládami môžete vyplniť perlovým náhrdelníkom

miniatúrne ručné práce z jedle z cukríkov

Vyrobte si vianočný stromček zo stužiek technikou Kanzashi

vyrobte si vianočný stromček sami

Technika Kanzashi pochádza z Japonska a pôvodne sa používala na výrobu vlasových doplnkov. Keďže tradičné japonské oblečenie nedovoľovalo náramky ani náhrdelníky, vlasové doplnky v tej dobe hrali veľmi dôležitú úlohu. Niekedy bola jeho cena taká vysoká ako kvalitné kimono z hodvábu. Táto technika je dodnes obľúbená a inšpiruje svojou presnosťou a krásou. Vianočné dekorácie Kanzashi sú napríklad skvelým spôsobom, ako ozdobiť vianočný stromček neobvyklými a jedinečnými ozdobami. S kvetmi Kanzashi sa dokonca aj vianočný stromček môže stať skutočným umeleckým dielom.

Tinker vianočný stromček z látky s japonskou skladacou technikou

Majte na pamäti, že tento remeselný nápad vyžaduje veľa trpezlivosti. Na stredne veľký vianočný stromček musíte poskladať 500-600 kvetov. Ale výsledok stojí za to!

Vianočné stromčeky vo vintage štýle

Vintage vianočné stromčeky vyrobené z látkových stužiek

Saténové stuhy majú jemný, tajomný lesk. Ale ak chcete vyrobiť vianočný stromček v štýle vintage, je najlepšie použiť stuhy vyrobené z bavlny, ľanu alebo juty. K tomu sa najlepšie hodia nostalgické ozdoby ako kovové zvončeky, drevené hviezdičky a mini šišky.

Vianočný stromček vyrobený z vlny a pasty

vyrobte si vlastný malý vianočný stromček z vlny

Tieto malé vianočné stromčeky sú veľmi jednoduchým remeselným projektom, vďaka čomu sú ideálne pre deti a nemotorných rodičov. Potrebujete iba vlnu, pastu a papierový kužeľ. Kužeľ môže byť tiež zabalený do potravinovej fólie, aby sa niť dalo ľahko uvoľniť. V tomto článku nájdete video návod, ako na to.

jednoduché vianočné stromčeky vyrobené z priadze

Vyrobte si vianočný stromček z papierových obrúskov

Jedľa zo zelených papierových obrúskov

Bujnú zeleň jedle je možné napodobniť aj papierovými obrúskami. Za týmto účelom sa kvety skladajú z obrúskov a potom sa lepia na papierový kužeľ lepidlom PVA. Použitie horúcej lepiacej pištole je pre tento projekt dosť nevhodné. Na stredne veľký vianočný stromček budete potrebovať asi 30 obrúskov. Bolo by samozrejme pekné, keby ste použili zelené obrúsky, ale nie je to nevyhnutné.

Vyrobte si vianočné stromčeky z obrúskov

Takto to chodí:

  1. Obrúsok zložte na 4 časti a v strede ich spojte papierovou zošívačkou.
  2. Nožnicami rozrežte štvorec do kruhu.
  3. Potom niekoľkokrát rozrežte pozdĺž tvaru kruhu.
  4. Ďalej utrhnite kvetinu do pekného tvaru. Malo by to vyzerať ako klinček.
  5. Potom prilepte kvety na kužeľ. Najlepšie je pracovať zdola nahor.
  6. Nakoniec ozdobte hotový vianočný stromček malými, ľahkými ozdobami, akými sú papierové vločky alebo perly.

zábavný vianočný stromček, aby ste sa vyrobili z obrúskov

Vianočné stromčeky vyrobené z jednorazového príboru

Polystyrénové vianočné stromčeky vyrobené z plastových lyžičiek

Na výrobu vianočných stromčekov môžete použiť aj plastové lyžice alebo vidličky. Aj tie je možné po sviatkoch ľahko recyklovať. Je to skvelý spôsob, ako naučiť deti, ako byť šetrné k životnému prostrediu. Pri ručných prácach je dôležité, aby zakrivenie lyžice smerovalo von.

Vianočný stromček vyrobený z plastových vidličiek

Vianočný stromček z plastových vidličiek ozdobený mašličkami

Vyhrajte si vianočný stromček zo zelenej PET fľaše

Vianočný stromček vyrobený z plastových fliaš

Drotárska jedľa z gombíkov

vyrobte si vlastnú dekoráciu vianočného stromčeka pre deti z gombíkov

Vianočný stromček vyrobený z gombíkov je ďalší skvelý nápad, ktorý môžete použiť na výrobu Vianoc. Polystyrénový kužeľ je najvhodnejší ako základ vianočného stromčeka. Týmto spôsobom je možné tlačidlá pripevniť ku kužeľu pomocou kolíkov. Hlavičky špendlíkov potom vyzerajú ako gule vianočného stromčeka!

Tinker jedľa zo šišiek

Na stole urobte z kužeľov jedľu, ktorá bude pútať pozornosť

Vianočný stromček vyrobený z borovicových šišiek, ktorý je ideálny pre fanúšikov vianočných ozdôb z prírodných materiálov, dodáva príjemnú rustikálnu atmosféru. Ak zbierate šišky v záhrade alebo v lese, väčšinou sú vlhké alebo špinavé. Teraz si môžete online kúpiť široký sortiment sušených a vyčistených šišiek a nechať si ich pohodlne doručiť domov. Horské šišky, šišky Murii, jelšové šišky, šišky casuarina alebo smrekovce – každý druh šišiek je jedinečný svojim spôsobom.

Tu je dôležité, aby aj báza bola hnedá ako šišky

Tinker jedľové šišky zo stavebného papiera

Môžete kombinovať kužele rôznych veľkostí

vyrobte si zo šišiek jednoduchý mini vianočný stromček

Môžete tiež zafarbiť šišky farbou, ktorú si vyberiete

Tinker vianočný stromček zo šišiek a guličiek so snehom

Okrem šišiek môžete použiť aj ďalšie prírodné materiály ako mach, vatové kvety, orechy, sušené plátky pomaranča a tyčinky škorice. Červené bobule dodajú Vianociam šmrnc.

domáci vianočný stromček z prírodných materiálov

Zelené a biele vianočné stromčeky s cyprusovými šištičkami a vatovými kvetmi

Mini vianočný stromček ozdobený machovými bavlnenými kvetmi a šiškami

Sušené prírodné materiály je možné špirálovito nalepiť okolo stromu

Vyrobte si vlastné jedle z machu a prírodných materiálov

Mini vianočný stromček

Mini jedle vyrobené zo šišiek a vínnych zátok

Tieto šiškové jedle tiež vyzerajú obzvlášť roztomilo. Najlepšie sa na to hodia veľké čierne šišky. Môžete samozrejme použiť aj iné druhy šišiek. Je len dôležité, aby boli váhy otvorené, aby bolo možné do týchto otvorov vlepiť perly alebo pompony.

Miniatúrne stromčeky sú pre deti skvelou zábavou

Mini vianočný stromček zo šišiek zdobený perlami