Cestovanie a dovolenka

Tipy na dovolenku v advente – relax v atmosférickom predvianočnom období!

Prázdniny v adventnom čase Vianočný trh-návšteva-krátke-výlety-svetlá

Vianočné odpočítavanie prebieha a onedlho budú okrem bežných povinností na programe vianočné prípravy: písanie pohľadníc, zdobenie vášho bytu, zúfalé hľadanie tých správnych darčekov. Jeden vianočný večierok nadväzuje na ďalší a medzitým sú nejaké schôdzky do konca roka. Využite adventné obdobie na únik pred ruchom predvianočného obdobia a načerpanie nových síl. Krátka dovolenka vás určite poriadne naladí na predvianočnú náladu! Tu nájdete naše tipy na relaxačnú dovolenku v advente!

Prázdniny v advente – ktoré krátke výlety sa v predvianočnom čase oplatí

Prázdniny v adventnom čase vianočný trh-wien-rathaus-platz

Adventné obdobie je vhodným časom na cestovanie pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť od uponáhľaných vianočných príprav. Keďže krátko pred Vianocami nemá veľa ľudí prázdniny, adventná dovolenka sa spravidla obmedzuje na dlhý adventný víkend od štvrtka do nedele alebo na krátky víkendový výlet. Mestské výlety a výlety za wellnessom sú preto obzvlášť obľúbené.

sviatok-advent-vianočný trh-nálada-vôňa-pochúťky

Od konca novembra sú mestá stále adventnejšie a krajšie. Početné svietiace rozprávkové svetlá a zelené jedle očaria každú nákupnú míľu a vytvoria sviatočnú atmosféru. Najkrajšie miesta sa menia na čarovné vianočné trhy. Podľa prieskumu neprichádza do úvahy pre absolútnu väčšinu Rakúšanov počas adventu bez vianočného trhu. Tretina opýtaných chce navštevovať vianočné trhy častejšie, pretože to k vianočnému obdobiu jednoducho patrí. V predvianočnom období ponúka krátky výlet s návštevou vianočného trhu ideálnu príležitosť navštíviť niektoré z najkrajších miest doma alebo v zahraničí a spoznať vianočného ducha iných krajín. Destinácie v Rakúsku sú prednostne menšie a väčšie Mestá s atraktívnymi vianočnými trhmi ako Innsbruck, Graz, Salzburg a samozrejme hlavné mesto Viedeň. Medzi známe tradičné nemecké trhy patrí Norimberg Christkindlesmarkt, Zürich Christkindlmarkt na hlavnej železničnej stanici a trhy v Južnom Tirolsku.

Prázdniny v advente hory-sneh-malebné-okolie

Bavorské, rakúske a juhotirolské hory sú obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí chcú v decembri zažiť nádherné prírodné krásy. Môžete sa vydať na túru zasneženou krajinou alebo si jednoducho oddýchnuť v horúcom hotelovom bazéne, zatiaľ čo slnko vychádza nad zasnenými vrcholkami hôr. Erzgebirge v Nemecku sa tiež zmení na vianočnú krajinu a očarí návštevníkov vianočnými zvukmi. Mestá ako Freiberg, Zwickau a Chemnitz pozývajú návštevníkov na mnohé akcie a vianočné trhy, aby zažili najkrajšie obdobie v roku v jednom z najkrajších regiónov Nemecka..

dovolenka-advent-wellness-víkend-masáž-žena

Okrem výletov po meste sú v advente veľmi obľúbené romantické a wellness výlety. Takže môžete stresujúci predvianočný čas s rodinou a príbuznými vymeniť za niekoľko relaxačných wellness dní so svojim drahým partnerom. Destinácia je druhoradá, pretože v popredí je vybavenie suity. Hotely s priestranným wellness centrom vrátane sauny, parného kúpeľa a krytého bazéna sú v adventnom období čoraz častejšie rezervované. Mnohí sa tiež radi rozmaznávajú masážami a wellness procedúrami.

Prevencia vlámania pred adventnou dovolenkou

dovolenka-advent-auto-kratka-cesta-jazda

V atmosférickom adventnom období môže byť obzvlášť lákavý výlet, ktorý zlodeji dobre poznajú a radi na nestrážené domy zasahujú. Ak sa nechcete starať o svoje veci doma, pred cestou musíte urobiť niekoľko predbežných opatrení. Či už ide o krátky výlet alebo viacdennú dovolenku, najdôležitejšie je, aby dom nepôsobil neobývaným dojmom. Napríklad pomocou časovačov môžete simulovať prítomnosť. Ak je nastavený určitý čas, svetlo by sa malo zapnúť alebo vypnúť.

Chráňte svoj dom pred vlámaním identifikáciou a zabezpečením slabých miest vášho domu alebo bytu. Zlodeji využívajú výhodné príležitosti, akými sú nezabezpečené vchodové a záhradné dvere, suterén a strešné okná alebo iné oblasti, ktoré sú ľahko dostupné zvonku. Okná a dvere odolné voči vlámaniu, rolety s masívnymi lamelami a viacbodové zámky, ktoré je možné tiež dodatočne namontovať, poskytujú dobrú ochranu. A pokiaľ by napriek všetkej opatrnosti došlo k vlámaniu do vášho domu, vždy je dobré mať k dispozícii výkonné poistenie domácnosti, napríklad od Grazerovi vzájomní mať. Poistenie prináša pokoj a pocit bezpečia.

Zdroje obrázkov: CC0 pixabay.com