Cestovanie a dovolenka

Social Distance on the Beach – Dizajnový projekt na udržanie vzdialenosti na dovolenke

Situácia s COVID-19 si vyžaduje plánovanie a návrh vnútorných a vonkajších priestorov, ktoré umožňujú sociálny odstup. Aj počas letnej sezóny na plážach a bazénoch by mala byť medzi dovolenkármi primeraná vzdialenosť. Pri dodržaní pravidiel by priestor medzi ľuďmi nemal presiahnuť 1,5-2 metre. Z tohto dôvodu taliansky výrobca záhradného nábytku MYYOUR navrhol inovatívny demarkačný systém s názvom FLAMINGO.

Spoločenské vzdialenosti v lete

Boardovaný chodník vedľa ležadiel a slnečníkov na pláži s obmedzeným počtom miest

Prístup na pláže bude preto v tejto letnej sezóne veľmi odlišný od predchádzajúcich letných mesiacov. Po predchádzajúcej rezervácii musí byť medzi kúpajúcimi sa vzdialenosť najmenej 1 meter. Okrem toho musí byť medzi slnečníkmi zaistená aj sociálna vzdialenosť.

ilustrácia 3d projektu s ohraničenými ležadlami na pláži

Vyžaduje sa tiež plocha najmenej 10 štvorcových stôp pre každú oblasť s ležadlami alebo ležadlami. Dovolenka pri mori sa preto bude výrazne líšiť od toho, na čo boli ľudia doteraz zvyknutí. Ide o zmeny, ktoré narúšajú mnohé návyky, ale v určitých aspektoch tiež podnecujú k väčšej intimite a konceptu exkluzivity.

predradník so základňou na umiestnenie na piesok je možné naplniť vodou

MYYOUR sa zameral aj na tieto koncepty. Nové miestnosti ponúkajú rôzne riešenia pre sektor potravín a nápojov, ako aj pre pobyt na plážach. Patrí sem aj nový projekt FLAMINGO, ktorý umožňuje delimitačný systém relaxačných oblastí na piesku. Skladá sa z malých stĺpikov s funkčným príslušenstvom, ako je dávkovač dezinfekčného prostriedku a skrytý popolník.

Myšlienka projektu

Výhľad na oceán v lete umožňuje sociálnu vzdialenosť udržaním vzdialenosti na dovolenke

Predstavte si, že by ste sa kvôli koronavírusu museli vzdať dovolenky pri mori alebo popoludnia pri bazéne. To bol tiež podnet, ktorý podnietil MYYOUR v ​​spolupráci so štúdiom Moredesign k vývoju FLAMINGO. Je to riešenie, ktoré obnovuje exkluzívnu situáciu s rozšírenými priestormi a zachovanou intimitou.

systém demarkacie a sociálnej vzdialenosti na pláži vášho volaného plameniak

Systém pozostávajúci z predradníka a lana vám umožňuje rozdeliť miestnosti personalizovaným, svižným a rýchlym spôsobom. Môžete ho použiť aj na vytváranie trás a prístup do vašej oblasti. Týmto spôsobom môžete vždy zaručiť bezpečné vzdialenosti. Celé to nie je vhodné len na pláž, ale aj do takých súvislostí, ako sú letné terasy reštaurácií, barov a bazénov.

malé stĺpiky s lanom na udržanie sociálneho odstupu v reštauráciách alebo na pláži

Na dne Flamingo je predradník, ktorý nemusíte pripevňovať k zemi. Konštrukcia teda umožňuje ľahké umiestnenie aj na piesku. Pohodlný uzamykateľný otvor môžete naplniť 5 litrami vody alebo piesku. Flamingo je vyrobené zo 100% recyklovateľného materiálu PL Poleasy®. Lano má priemer 12 mm a má 100 m dlhé cievky. Flamingo funguje aj ako samostatné riešenie, ak ho integrujete do špeciálnej súpravy príslušenstva.

Praktické riešenie pre sociálnu vzdialenosť

koncept s dávkovačom dezinfekčného prostriedku integrovaným v predradníku na piesku

Flamingo je preto inteligentne navrhnutý výrobok, ktorý si môžu spotrebitelia vybaviť súpravou príslušenstva. Vďaka tomu je kompletný a reaguje na aktuálne potreby. 1,5 -litrový dávkovač je integrovaný s predradníkom a poskytuje dezinfekčný gél, ktorý je perfektný na čistenie rúk v prípade potreby. Návod na použitie je už vytlačený na štítku a pripevnený priamo k dávkovaču. Fajčiari môžu používať aj verziu s cigaretovým držiakom.

sociálna vzdialenosť na pláži prostredníctvom konceptu s lanom a stĺpikom na vymedzenie

Vďaka tomu je inovatívne riešenie pre sociálnu vzdialenosť od MÔJ TVOJ ideálne na udržanie čistoty. V tomto prípade je predradník vybavený hliníkovou trubicou, ktorá dokáže zhromaždiť až 300 ohorkov cigariet. Fajčiari môžu preto hodiť zvyšky cigariet do otvoru vytvoreného v nabíjacom uzávere. Otvor je navrhnutý tak, aby sa do neho nezmestil žiadny iný druh odpadu.