Cestovanie a dovolenka

Odchod k susedom Bavorska: Predstavuje sa mesto Salzburg

Samozrejme, že stále existujú-Nemci, ktorí radi cestujú, ktorí preskakujú z ponuky na poslednú chvíľu do ponuky na poslednú chvíľu a trávia viac času starostlivosťou o bezpečnosť na letisku ako v skutočnej dovolenkovej destinácii. Ale možno aj to je dôvod, prečo si veľa Nemcov želá, aby mohli tráviť dovolenku čo najbližšie k domovu. Pre tých, ktorí žijú v južnom Nemecku, je výlet k rakúskym susedom ideálny. Tento článok odhaľuje, čo môžete zažiť na krátkom výlete v Salzburgu a kedy tam nájdete väčšinu turistov.

Kultúra je v Salzburgu veľmi dôležitá

salzburg-hohensalzburg-hrad-plne zachovaný

Salzburg má mnoho mien a všetky pasujú do hlavného mesta rovnomennej rakúskej spolkovej krajiny ako päsť na oko. Je známe ako mesto Mozart a je oslavované ako mesto festivalov. Pohľad na nasledujúcu tabuľku odhaľuje, čo je potrebné vidieť kultúrne:

Katedrálna štvrť Katedrála, rezidencia a benediktínsky kláštor svätého Petra sa označujú ako katedrálna štvrť. Je tu však toho oveľa viac, čo môžete vidieť – napríklad štátne miestnosti a galéria rezidencie, terasa katedrály, múzeá, oratória a galérie.
Pevnosť Hohensalzburg Pevnosť Hohensalzburg je obľúbeným motívom pohľadníc. Pevnosť sa týči nad strechami starého mesta a možno ju opísať týmto superlatívom: Hrad je najstarším, úplne zachovaným hradným komplexom v západnej Európe. Pevnosť víta návštevníkov po celý rok a dostanete sa k nim pešo alebo lanovkou.
Mozartovo rodné miesto  Ak mu už dáva názov, potom mesto Salzburg musí tiež ukázať, prečo má prezývku „Mozartovo mesto“. To je možné vysvetliť pohľadom do centra mesta, pretože tam, na čísle 9 Getreidegasse, je dom Hagenau, kde sa Mozart narodil v roku 1756. Dom dnes funguje nielen ako pútnické miesto, ale aj ako múzeum.
Palác Hellbrunn Palác Hellbrunn bol kedysi plánovaný ako palác potešenia pre salzburských kniežatských arcibiskupov. Dnes už mnoho turistov pravidelne podniká púte na juh mesta, hlavne kvôli vodným prvkom. Čo za tým je, sú hydraulické stroje, vďaka ktorým voda skáče a špliecha. Tento komplex je tiež univerzálny a kombinuje umelý park s prírodným biotopom.
Hrad Mirabell Palác Mirabell stojí za to vidieť dvoma spôsobmi: Srdcom komplexu budov je mramorová sála, do ktorej sa dostanete po ulici Engelstreppe a ktorá je v súčasnej dobe obľúbeným svadobným miestom. Ale ozdoby tiež stoja za návštevu. Baroková záhrada potešenia je mimoriadne univerzálna s fontánou Pegasus, fontánou, živým plotom, trpasličou záhradou, ružovou záhradou a oranžériou.

Zelená strana mesta

Ak celý deň špurtujete po jednej atrakcii za druhou, mali by ste si dopriať úplne prirodzenú prestávku v zelených miestach mesta. Pozývajú vás na to predovšetkým hory v okolí mesta. Mönchsberg, Kapuzinerberg, Festungsberg, Gaisberg a Untersberg je len niekoľko príkladov – a všetky majú jednu spoločnú vec: poskytujú jasný pohľad na mesto a krajinu. Prirodzený je aj opakujúci sa prvok vody, ktorý je naberaný vo fontánach Hellbrunn a mestskými pitnými fontánami to nekončí. Tí, ktorí potrebujú viac než len prírodnú prestávku, môžu v zoo stráviť aj celý deň.

Takto žijete v Salzburgu

Salzburg-Altstadt-Dom-Mönchsberg-nočné osvetlenie

Dôvod pobytu v Salzburgu zvyčajne odpovedá aj na otázku, kde je najlepšie prenocovať. Ak sa chcete vyhnúť centru mesta, mali by ste si nájsť vhodne umiestnené miesto na pobyt a vybavenie, ktoré vám môže spríjemniť krátky výlet. Elixshausen sa nachádza na severe mesta a severne od A1. V romantike Hotel Gmachl ukazuje malý obrázok mesta:

– Ubytovanie je k dispozícii už 680 rokov, takže tradícia, história a história sú rovnako dôležité ako v samotnom Salzburgu.

– Mesto Salzburg je často uvedené v zoznamoch hitov najromantickejších miest – tento prístup pristupuje aj Romantikhotel s ponukami na tému spolupatričnosti.

– Z kulinárskeho hľadiska sú tu rovnako dôležité regionalita a kvalita. Čo sa týka obsahu, vynikajúce sa podáva v gurmánskej reštaurácii, zatiaľ čo tradičné jedlá sú k dispozícii v vidieckom mäsiarstve..

Obľúbená adresa v lete aj v zime!?

salzburg-lyžiarske svahy-zimné-prázdniny-obľúbené

V lete cestujú tí, ktorí sa namiesto dovolenky na pláži rozhodli pre prestávku v meste, do Salzburgu. V zime mesto doslova volá po lyžiaroch. Porovnanie zistení ukazuje, ako je to zrejmé na číslach Letné a zimné štatistiky :

Leto 2016 Zima 2016/2017
Prílety (celkom) 3,623,419 15,062,892
Typ ubytovania (súkromné ​​/ komerčné) 2 855 176 prenocovaní u poskytovateľov komerčného ubytovania. 10 454 047 prenocovaní u poskytovateľov komerčného ubytovania.
345 727 prenocovaní v súkromnom ubytovaní. 2 932 092 prenocovaní v súkromnom ubytovaní.

Tieto štatistiky jasne ukazujú, že Salzburg je v zime päťkrát obľúbenejší ako v letných mesiacoch. Tip na výlet: Salzburskí dovolenkári by mali predovšetkým hľadať ubytovanie, ktoré má čo ponúknuť, keď je sezóna alebo poveternostné podmienky rozporuplné. Ponuka wellness je najlepšou voľbou, aby ste si mohli vychutnať mesto a krátky výlet bez ohľadu na počasie.

alpské-zimné-prázdniny-lyžovanie-nádherný-výhľad

Obrázky: pixabay.com © (CC0 Public Domain) / Hans, werdepate, MonikaP, WohnblogAt, cocoparisienne