Bývať

Trendy v oblasti nábytku do roku 2021: tieto farby a tvary sú teraz in

Hneď ako sa začal nový rok, je to už o trendoch: aký nábytok bude populárny v roku 2021, ako by mal nábytok vyzerať? Rok 2020 bol z hľadiska veľtrhov bytov a bytových doplnkov náročný a rok 2021 už nebude ľahký. Napriek tomu návrhári interiérov a nábytku vynaložili maximálne úsilie!

1. trend: svetlý a teplý v odtieňoch béžovej a pieskovej

Kuchyňa vo farbe cappuccino s lesklými prednými stranami. Jedálenský stôl z dreva a železa

Jednoduché, elegantné a tak málo, ako je to možné – elegantný nádych trocha farby je cítiť už v roku 2021. Jemnými krémovými a hnedými tónmi sa trend k jednoduchosti a pastelom blíži k ďalšiemu trendu: k prírode alebo aspoň k prirodzenému vzhľadu. Ľahké drevo relaxuje a hodia sa k nemu aj veľké kusy nábytku Jedálenský stôl z masívu vynikajúci v koncepte. Pretože svetlé farby robia masívny nábytok zo svetlého popola, javoru alebo mäkkej brezy oveľa svetlejším. Škandinávske tvary a tvary sú konzistentné, pretože svetlé lesy sú na severe ako doma.

2. trend: čalúnený nábytok v ženských formách

trendy v nábytku 2021 obývačka s gaučom v práškovej farbe

Časť skutočne útulného, ​​teplého interiéru Čalúnený nábytok samozrejme. Hranaté sedacie súpravy, ktorých 90-stupňové uhly dominujú v obývačke už desaťročia, sa v roku 2021 zmenili v menšom meradle na zakrivený a zakrivený sedací nábytok. Tento rok môže mať každý svoje vlastné kreslo, už sa nebudete túlať po obrovskej pohovke so šiestimi ľuďmi. Plynulé, zakrivené línie kresiel stále poznáme z päťdesiatych rokov minulého storočia a tento trend krivej pohovky bol skutočne oznámený už v roku 2020. V tomto trende nechýbajú ani Škandinávci: sedačka Julep od Jonasa Wagella (Švédsko) so svojim nežným, zakriveným tvarom vás jednoducho pozýva sadnúť si! A to už narúša jednoduchosť tlmených farieb, teplých prírodných tónov a svetlého dreva, pretože široké krivky vyžadujú veľa priestoru a poskytujú dynamiku..

3. trend: Minimalizmus môže byť aj luxus

luxus minimalizmu je tiež viditeľný, pokiaľ ide o nábytok

Už sme to čítali na názorových stránkach novín v rokoch 2019 a 2020: Skutočný minimalizmus si môžu dovoliť len tí, ktorí si to môžu dovoliť. Teraz je luxus minimalizmu cítiť aj pri nábytku. Luxusný trendový nábytok s minimálnym dizajnom zapôsobí v redukovaných obytných priestoroch obzvlášť kvalitnými prvkami. Inými slovami: ak miestnosť neponúka veľa rušenia, je malý mramor, žula alebo pravá koža ešte výraznejšie. Drobné detaily zo zlata, striebra alebo bronzu stačia na to, aby sa zariadenie pohlo požadovaným smerom. Americká značka Studio Twentyseven napríklad pracuje s reflexnými povrchmi a iskrivými detailmi, ktoré dodávajú sochárskym stolom, stoličkám, komodám a stoličkám niečo vznešené.

Štvrtý trend: Inteligentný nábytok bude v roku 2021 kombinovať pohodlie a technológie

Inteligentný nábytok kombinuje pohodlie a technológiu

Niekto môže inštinktívne myslieť na únavné nastavenia takmer nezmyselných zariadení prostredníctvom nezrozumiteľného používateľského rozhrania. Ale o to nejde. Inteligentný nábytok je jednoducho navrhnutý tak, aby v prípade potreby bolo možné ľahko integrovať každodenné technológie. Postele sú teraz vybavené integrovanými svetlami, reproduktormi a obrazovkou s funkciou televízora – samostatné žiarovky a televízory sa stali nepotrebnými. Kus nábytku na spanie už kombinuje technológiu v ucelenom celkovom dizajne. S posteľou to môže byť stále vychytávka – v domácej kancelárii je naopak užitočný písací stôl s niekoľkými technickými doplnkami skutočne praktický. Spoločnosť Tabulasense napríklad premýšľala o pracovisku doma a ponúka takmer všetko od sklopnej, ergonomickej dosky pre prenosný počítač až po káblové kanály v hornej časti stola..

5. trend: mydlové bubliny pre každého!

závesné svetlá z farebného skla pôsobia harmonicky v kombinácii s teplým drevom

Znie to hravo, vyzerá to a napriek tomu to nie je v rozpore s už spomínanou jednoduchosťou. V roku 2021 môžu svietidlá pozostávať z jednoduchých sklenených telies, komplikované tienidlá nie sú žiadané. Ale tieto sklenené telá majú všetko: Vyzerajú ako mydlové bubliny, ktoré kvapkajú dole z kábla žiarovky. Priehľadné sklo, matné sklo, farebné alebo obyčajné – všetko je možné. Bubbled Suspension Lights sú názvy závesných svetiel, ktoré navrhol okrem iného holandský dizajnér Alex de Witte. Mimochodom, tento trend predpovedal, ak nie formoval: S objemnými bublinami pracuje od roku 2013. Nad jedálenským stolom z masívu, v svetlej miestnosti, dizajnu dominujú farebné sklenené tvary!

Trendy v oblasti nábytku 2021 Jedálenský stôl z masívu a zodpovedajúce stoličky