Bývať

Trendové drevo: uprednostňujú sa dizajnové prvky

drevo biela kuchynská linka-trend-matné-predné-dub-pracovná doska-žlté-nástenné jednotky

Drevo zažíva renesanciu a teraz je vo vašich štyroch stenách veľmi obľúbené. Dôvody sú zrejmé: Recyklovateľné, udržateľné, vysoko kvalitné, individuálne, zdravé – tieto vlastnosti robia z prírodného materiálu súčasný trend dizajnu. Rôzne druhy dreva, pokiaľ ide o farbu, štruktúru, pevnosť a životnosť, umožňujú optimálne riešenia pre mnohé oblasti použitia a vždy inšpirujú svojim teplým vzhľadom..

Ktoré drevo je trend?

drevo-trend-ktorý-druh dreva-najviac-požadovaný-dub

Pred 10 rokmi bol buk medzi druhmi dreva veľmi obľúbený. Od roku 2010 sa však dub etabloval ako dominantný európsky druh dreva. So svojimi technickými vlastnosťami je flexibilne použiteľný a je tiež veľmi všestranný z hľadiska farebného prevedenia. Či už prírodné, tmavo údené alebo nabielo – rovnomerné zrno dubové drevo je vždy v popredí a prináša do každého domu upokojujúci a charakteristický pocit života.

Závesné svetlá vyrobené z dreva ako trend dizajnu

drevo-trend-strop-dizajn-osvetlenie-závesné-svietidlo-kombinácia-biela

Drevo nemusí byť prítomné všade v miestnosti, aby sa naplno rozvinul jeho potenciál a je vynikajúco preukázané, že má výhodu v podobe závesnej lampy na strope. Drevené závesné svetlá nemusia pôsobiť starodávne, ale sú veľmi moderné v rôznych prevedeniach a v každom prípade štýlové a elegantné. Renomovaní výrobcovia a dizajnéri osvetlenia ponúkajú rozmanité interpretácie trendu smerom k prirodzenosti a kombinujú organický dizajn s najnovšou technológiou LED. Celkom veľa príkladov dizajnu pozri tento článok.

Drevené kotúče a kmene stromov – čistá príroda vo vašich štyroch stenách

drevo-trend-byt-drevo-plátok-kmeň stromu

Už dávno to nie je len hladko brúsený a lakovaný povrch. Hrubé a chybné štruktúry vytvárajú originalitu a v interiéroch sa používajú rôznymi spôsobmi. Nábytok a dekorácie vyrobené napríklad zo skutočných kmeňov stromov vnesú do domu prírodu a dodajú každej miestnosti útulnú atmosféru. Pretože ide o prírodný produkt, každý kmeň stromu je jedinečný a individuálny. Vlastnosti, ako sú nerovnosti a existujúce praskliny, nemožno považovať za nepríjemné, ale za špeciálne zvýraznenie, vďaka ktorému je taký kus nábytku taký očarujúci.

Biele kuchyne v kombinácii s drevom – trvalý trend

drevo-biela-matná-kuchynské fronty-dub-pultová stena

Či už ide o moderné modely bez rukovätí, alebo útulné kuchyne na vidieku: biela zostáva aj tento rok najobľúbenejšou farbou kuchynskej linky. Niet divu, pretože biela farba vyzerá elegantne a nadčasovo, vnáša do miestnosti jas a malé miestnosti pôsobia väčším dojmom. Túto nekomplikovanú farbu je možné ľahko kombinovať so všetkými ostatnými farbami, ale klasická kombinácia „dreva a bielej“ vždy funguje a jednoducho sa hodí takmer ku každému štýlu vybavenia. Pracovné dosky alebo zadné steny vyrobené z dreva sa napríklad často kombinujú, aby vytvorili kuchyne bez rukovätí s prednými plochami s vysokým leskom alebo matným lakom v bielej farbe. Jednotlivé akcenty dreva tiež vytvoria domáckejšiu atmosféru a šikovne uvoľnia vzhľad puristických bielych kuchýň.

Obklad na stenu z dreva

obklad steny-trend-drevo-drevo-svetlo-tmavá zmes

Drevo má ako obklady stien dlhoročnú tradíciu. Drevené obklady boli v 80. rokoch minulého storočia skutočne módne, ale v obytných štvrtiach sa po nich dlho mračilo. Vďaka rôznym trendovým dekorom a mnohým farbám drevený obklad steny oslavuje svoj návrat a dá sa ľahko prispôsobiť akémukoľvek štýlu bývania.

S drevom máte takmer neobmedzené možnosti dizajnu bez toho, aby ste sa museli vzdať pohodlia, moderných materiálov a špičkových technológií. Objavte rozmanitosť druhov dreva a získajte kúsok prírody vo svojich štyroch stenách!