Bývať

Príklady vybavenia obývačky a spálne v jednej miestnosti: Funkčné a štýlové nápady pre jednoizbový byt

Málo priestoru, nepriaznivý pôdorys s výklenkami, šikmými stropmi alebo mnohými rohmi: urobiť malú miestnosť funkčnou a štýlovou zároveň nie je ľahká úloha. Nájomníci alebo majitelia jednej spálne potrebujú, aby sa do stiesnenej miestnosti zmestilo viac obytných priestorov, čo môže byť výzva. Vzhľadom na obmedzený životný priestor je dobré plánovanie na prvom mieste. Vďaka dômyselnému usporiadaniu miestnosti, multifunkčnému nábytku a premyslenému konceptu úložiska môže aj byt s rozlohou 20 m² vyzerať veľký. Dáme vám užitočné tipy a ukážeme množstvo príkladov zariadenia obývačky a spálne v jednej miestnosti.

Posteľ pre obývaciu izbu nápady na zariadenie spálne v škandinávskom štýle

Vďaka šikovným trikom možno vytvoriť útulný a elegantný interiér aj na obmedzenom priestore. Či už je to jednoduché v škandinávskom štýle, s industriálnym nádychom v podkrovnom byte alebo s vintage nádychom: Aj malý byt môže byť efektívne prezentovaný so správnou dekoráciou. V malej miestnosti je možné a celkom uskutočniteľné jasné rozdelenie na rôzne oblasti. Jednotná farebná schéma vytvára vizuálne prepojenie medzi obytnými priestormi.

Príklady vybavenia obývacích a spacích priestorov v jednej miestnosti

Príklady vybavenia nástenných políc do obývacej spálne s manželskou posteľou

V mnohých husto osídlených mestách sú byty kvôli nedostatku miesta stále menšie. Jednoizbové byty tradične uprednostňujú študenti, jednotlivci, páry a rodiny bez detí. Pretože renovačné práce v prenajatom byte sú možné len po súhlase prenajímateľa, renovačné projekty je možné vykonávať len zriedka. V týchto prípadoch je potrebná kreativita. V prvom rade inšpiráciu poskytujú škandinávske interiéry, ktoré fascinujú jednoduchým a štýlovým zariadením. Potom prídu na rad podkrovné byty v priemyselnom štýle, ktoré sa v New Yorku tešia veľkej obľube. Ázijskí návrhári interiérov sa špecializujú aj na priestorovo úsporné a zároveň najmodernejšie riešenia miestností.

Bez ohľadu na štýl bývania je funkčnosť na prvom mieste, pokiaľ ide o zásady interiérového dizajnu malého jednoizbového bytu. Biele steny a svetlá podlaha poskytujú dokonalé neutrálne pozadie pre nápaditý nábytok a dekorácie. Vďaka nim bude miestnosť pôsobiť priestranne a svetlo. Nábytok je dosť šetriaci a ponúka priestorovo úsporný nábytok v neutrálnych farbách. Dvojmiestna pohovka je samozrejme súčasťou základného vybavenia jednoizbového bytu, v ideálnom prípade ponúka úložný priestor na posteľnú bielizeň a je roztiahnuteľná, takže ju v prípade potreby možno premeniť na posteľ pre hostí. Spolu s dizajnovými kreslami a jedným alebo dokonca dvoma malými konferenčnými stolíkmi tvorí pohovka pohodlnú skupinu sedadiel, ktorú je možné podľa potreby prestavať. Malý vlnený koberec v obyčajnej farbe vizuálne oddeľuje priestor pred pohovkou.

Príklady vybavenia nápady retro štýlu obývacej spálne pre malý jednoizbový byt

1. Čo robiť s posteľou?

Pohodlná manželská posteľ by nemala chýbať ani v malom jednoizbovom byte. V obchodoch je na výber široká škála priestorovo úsporných modelov, ktorý však harmonicky zapadne do malého bytu? Výrobcovia nábytku v Európe a USA s tým nesúhlasia. Väčšina európskych dizajnérov interiérov sa rozhodla pre nástennú posteľ a vysokú dennú posteľ so zásuvkami na posteľnú bielizeň atď. U svojich kolegov v USA je však nástenná posteľ veľmi obľúbená. V škandinávskych interiéroch sa posteľ stáva skutočným univerzálom, ktorý je možné inscenovať rôznymi spôsobmi. Jeden roh napríklad ponúka možnosť vytvorenia pohodlného spánkového výklenku. Posteľ tak neprekáža a zaberá málo miesta. Ak v miestnosti nie je vhodný výklenok, posteľ môže byť usporiadaná so sedačkou a kreslami, aby sa vytvorilo pohodlné posedenie. Nad posteľou tradične visí niekoľko nástenných políc z dreva alebo kovu, ktoré ponúkajú úložný priestor na bytové doplnky a obľúbené knihy. Ak sú obývacie a spacie časti kombinované v jednej miestnosti, mal by sa vytvoriť plynulý prechod medzi rôznymi oblasťami. Farebná schéma a dizajn steny vizuálne spájajú jednotlivé oblasti tak, aby zóny do seba plynule nadväzovali. Fotografie na stene visiacej nad pohovkou a manželskou posteľou nasmerujú diváka nahor. Najmä v bytoch v starých budovách si vysoký strop príde na svoje a byt pôsobí väčší.

Nábytok pre život a spálne - nápady na poličku ako deliaca stena - posteľ s baldachýnom - vinobranie - medené ružové akcenty

Moderné postele s baldachýnom sa tešia stále väčšej obľube. Polopriehľadné textílie prepúšťajú slnečné svetlo a zároveň oddeľujú priestor na spanie od zvyšku obývačky. Ak je to žiaduce, malú domácu kanceláriu je možné zriadiť hneď vedľa priestoru na spanie. Samozrejme, aj zvyšok miestnosti musí byť primerane zariadený. Vintage-pôsobiaci interiér so zamatovou pohovkou, odkladacím stolíkom z kmeňa stromu a ladiacimi bytovými doplnkami v pastelových farbách dodávajú miestnosti charakter. Jemná levanduľa a ružové nuansy prinášajú dotyk romantiky do vašich štyroch stien. Vázy a ozdobné misky z mramoru alebo so zlatým alebo medeným vzhľadom tiež vylepšujú zariadenie.

Obývacia spálňa nápady na zariadenie IKEA posteľné skrinky malý jedálenský stôl farby jednoizbový byt dvojsedadlová pohovka v sivom vankúši zelená béžová

Tieto manželské postele sú vhodné pre jednoizbový byt:

1. Posteľ s baldachýnom je oddelená od zvyšku miestnosti bez priečky. Posteľ harmonicky zapadá do priestranných apartmánov so štvorcovým pôdorysom. Ak nechcete investovať do postele s baldachýnom, podobný efekt dosiahnete aj so závesmi. Za týmto účelom je na strop namontovaná koľajnica. Nielenže je možné priestor na spanie oddeliť závesmi, otvorené police môžu tiež rýchlo zmiznúť za závesmi a byt hneď vyzerá upravenejšie..

2. Odkladacia posteľ, známa tiež ako denná posteľ, je vysoká, a preto môže perfektne nahradiť pohovku. Niekoľko zásuviek poskytuje úložný priestor na prikrývky, vankúše a iné posteľné prádlo. Denná posteľ je priestorovo úspornou alternatívou k klasickej manželskej posteli, najmä v obmedzených priestoroch.

3. Poschodová posteľ nie je vhodná pre malý jednoizbový byt. Obytný priestor je možné využiť optimálne a stále je tu priestor na pohovku, stôl atď., Ale podkrovná posteľ ponúka dospelým menší komfort spánku..

Skombinujte obývaciu izbu a spálňu

4. Posteľ Murphy spôsobuje v New Yorku senzáciu. Keď sa v priebehu dňa zloží, priestorovo úsporný dizajn vyčnieva do miestnosti iba niekoľko centimetrov. Moderné rozkladacie postele nie sú v žiadnom prípade nižšie ako manželské postele. Obstarávacie náklady na posteľ Murphy sú zhruba vyššie ako na posteľ s baldachýnom alebo posteľou s úložným priestorom a konštrukcia je namontovaná na stenu. Preto je táto posteľ len čiastočne vhodná na použitie v nájomných bytoch.

Príklady zariadenia: obývacia izba, spálňa, malá izba, štúdio, byt, čierna, béžová, oranžová

2. Príklady vybavenia obývačky a spálne: posteľ alebo pohovka alebo oboje?

Ak má jednoizbový byt iba 20 m², väčšina nájomníkov si položí otázku: Mám sa rozhodnúť pre manželskú posteľ, nie ako pohovku? Niekedy má zmysel obísť sa bez pohovky. V mnohých prípadoch to však nie je potrebné. V obchodoch je k dispozícii široká škála priestorovo úsporných dvojsedadiel, z ktorých mnohé majú úložný priestor. Záleží teda menej na dostupnom obytnom priestore ako na šikovnom rozložení nábytku v miestnosti. Dobre premyslený koncept umožňuje kombinovať obývaciu izbu a spálňu v jednej miestnosti. V malom byte sa počíta každý centimeter. Preto stojí za to urobiť náčrt a rozložiť nábytok v miestnosti.

Príklady vybavenia obývacia izba spálne farby modrá akcenty deliaca stena paraventné drevo

Vyskúšajte rôzne varianty v online plánovači izieb, aby ste našli to najlepšie pre svoje vlastné životné podmienky. Alebo môžete podlahu vyložiť kartónovými škatuľami a skontrolovať, či miestnosť vyzerá preplnená alebo vám v ceste stojí nábytok. Najprv položte posteľ tam, kde sa budete najľahšie cítiť v ľahu. Vedľa postele položte bočný stolík a potom pohovku. Potom skúste oddeliť posteľ od pohovky. Tu nastupujú policové systémy, zásteny, šatníky a podobne. Malé alebo veľké kusy nábytku môžu slúžiť ako oddeľovače miestností a prekrývať posteľ.

Obývacie spálne v jednej miestnosti kombinujú neutrálne farby béžovo hnedé horčicovo biele steny vstavanú nástennú policu

Posteľ oproti pohovke

Nie je možné vo všetkých izbách premietať posteľ policami alebo zástenami. Pri obdĺžnikových pôdorysoch sú posteľ a pohovka zvyčajne umiestnené v dvoch rohoch. Medzi nimi môže byť umiestnený stôl alebo môže byť navrhnutý malý jedálenský kút. Neutrálna farebná schéma vytvára vizuálne prepojenie medzi rôznymi zónami v jednoizbovom byte a zároveň uvoľňuje oči. Farby krémová, ťavová, svetlošedá a napríklad snehobiela medzi sebou dokonale harmonizujú. Vytvárajú útulnú atmosféru, kde si môžete oddýchnuť po dlhom dni v práci.

Posteľ a pohovka v jednoizbovom byte, sivá farba na stenu, parkety v starej budove

Aj nefarby, ako je šedá, biela a čierna alebo antracit, sú obľúbenými farebnými partnermi v jednoizbových bytoch. Zelené rastliny, čerstvé kvety v krištáľovej váze a moderné závesné svetlá so zlatými akcentmi dodávajú striekance farieb a uvoľňujú strohé životné prostredie. S útulnými prikrývkami a mäkkými vankúšmi si môžete urobiť pohodlie v posteli aj na pohovke. Ideálne na pretrvávanie počas chladných zimných víkendov. Mimochodom, s textíliami môžete vytvoriť ďalší pozitívny efekt: Spájajú posteľ a pohovku, aspoň vizuálne, a zaisťujú plynulý prechod medzi spacím a obývacím priestorom.

Posteľ za pohovkou

moderný apartmán s rozkladacou pohovkou pre 2 osoby a komodou ako predelkou miestnosti

K dispozícii je aj iná možnosť: posteľ môžete umiestniť za pohovku. Komoda s policami môže slúžiť ako rozdeľovač miestností, ako aj nočný stolík. V takom prípade nemusíte sedačku „schovať“ do rohu a posteľ do výklenku, ale môžete ich vystaviť v strede miestnosti. Keďže dvojica zaručene upúta pozornosť každého, nechajte steny jednoduché. Rozhodnite sa pre šatníky bez úchytiek, ktoré zostanú diskrétne na pozadí ako nástenné police.

Príklady vybavenia moderná komoda ako oddeľovač miestností moderný multifunkčný nábytok

Vpredu tvorí pohovka spolu s dizajnovým kreslom pohodlné posedenie pred televízorom a manželská posteľ ponúka ústup vzadu. Zariadenie predstavuje vzrušujúcu eklektickú kombináciu starého a nového. Retro nábytok je šikovne kombinovaný s modernými kusmi nábytku, takže vzniká harmonická súhra. Podobné prírodné materiály – drevo, koža a bavlna – pomáhajú nájsť rovnováhu medzi moderným a vidieckym štýlom.

Zariadiť moderný nápad na štúdiový apartmán rozkladacia kuchyňa manželská posteľ

Ďalší zaujímavý nápad na posteľ za pohovkou ponúka nasledujúci príklad. V tomto prípade sú pohovka a manželská posteľ od seba oddelené sklenenou stenou. Pokiaľ je to žiaduce, záclony môžu úplne oddeliť priestor na spanie od obývacieho priestoru a chrániť súkromie obyvateľa. Je to perfektné usporiadanie miestnosti pre nezadaných, ktorí radi pozvú priateľov k sebe domov.

Či už je to moderné, škandinávske jednoduché, vintage alebo možno eklektické: Funkčné a štýlové zariadenie môžete vytvoriť aj na niekoľkých metroch štvorcových. V nižšie uvedenej fotogalérii nájdete ďalšie vzrušujúce príklady úspešného usporiadania izieb v spálni a obývacej časti. Nechajte sa inšpirovať návrhmi a vytvorte si vlastnú oázu pokoja a pohody.

Obývacia izba a spálňa v neutrálnych farbách

Skombinujte obývaciu izbu a spálňu a vytvorte 20 metrov štvorcových príkladov jednoizbového bytu v neutrálnych farbách

Posteľ harmonicky ladí s nábytkom

Nájdite priestor na posteľ v jednoizbovom byte.Nápady na zariadenie

Zariaďte jednoizbový byt škandinávskym spôsobom

Zariadenie moderného jednoizbového bytu Obývačka a spálňa spájajú nápady

Oddeľovače miestností z recyklovaného dreva si môžete postaviť aj sami: perfektný doplnok k nábytku vo vintage alebo ošarpanom elegantnom štýle

Príklady zariadenia, rozloženie miestnosti, obývačka, spálňa, vinobranie

Deliaca stena s posuvnými dverami oddeľuje priestor na spanie od obývacej časti

Oddelená obývačka a spálňa

Policové systémy ponúkajú nielen priestor na knihy a podobne, ale môžu slúžiť aj ako oddeľovače miestností

Oddelené obývačky a spálne Oddelenia izieb Ikea návrhy nábytku Kallax

Zariadenie podkrovného bytu v industriálnom štýle

Príklady vybavenia obývačky a spálne v jednej miestnosti, jednoizbový byt na prízemí

Sivá a biela tvorí perfektné pozadie pre moderný interiér s exotickými akcentmi

Oddelená posteľ do obývačky, spálne 20 m². Inšpirácia v škandinávskom štýle nábytkom s čiernymi akcentmi

Obrázky na stene vizuálne oddeľujú obývací priestor od priestoru na spanie

Malé nápady na usporiadanie obývačky a spálne pre multifunkčný nábytok Bočný stolík s kolieskami slúži ako rozdeľovač miestností a nočný stolík

Stena s polovičnou výškou poskytuje ochranu súkromia pre priestor na spanie v jednoizbovom byte

Oddelená obývačka a spálňa Nápady Polovičná deliaca stena na vytvorenie moderného škandinávskeho jednoizbového bytu

Dvojmiestna pohovka ponúka maximálny komfort sedenia a pozýva na leňošenie cez daždivé víkendy

Oddelená polovičná posteľ pre obývaciu izbu a spálňu s priečkou. Nápady na zariadenie malých jednoizbových bytov

Biele steny a nábytok robia z jednoizbového bytu väčší

Kombinovaná sedacia súprava a biela kuchynka a pohovka s čalúnením a manželskou posteľou ponúkajú útulné posedenie

Interiér vo vintage štýle so sedačkou pred posteľou

Obývacia izba a spálňa spoločne v podkrovnom apartmáne, v obývacích izbách je posteľ za pohovkou a Kilim a nástenná polica a stojan na topánky

Šatník oddeľuje posteľ od pohovky

Príklady vybavenia kombinácia obývačky a spálne sedacia súprava sivá biela skriňa jednolôžko biela

Polovysoká stena chráni priestor na spanie

Oddelená obývačka od spálne Deliaca stena vedľa manželskej postele

Príklad obývačky a spálne pod šikmým stropom

Rozdelte obývaciu izbu a spálňu Jednoizbový byt Dizajnové šikmé stropy Používajte výklenky

Posteľ pod šikmým stropom za pohovkou

Príklady vybavenia obývacia izba posteľ pod strešnými skriňami za pohovkou

Oddeľte kuchyňu od spálne

Návrhy na zariadenie postele v obývacej izbe pred oknom

Spálňa prechádza do obývačky

Kožená sedačka do obývačky, úzky konferenčný stolík, svetlo šedá stena

Priečku delia deliace steny a posuvné dvere

Nápady na zariadenie jednoizbového bytu s obytnou plochou 20 metrov štvorcových Oddeľte manželskú posteľ s priečkou od obývacej časti

Zariadenie v škandinávskom štýle: byt s rozlohou 20 m²

Zariadenie úzkeho dlhého jednoizbového bytu Rohová sedačka Kovový policový systém slúži ako priečka vedľa postele

Zariadenie podkrovného bytu: nápad z USA

Moderný podkrovný apartmán s tehlovou stenou a bielou kuchyňou a manželskou posteľou a rohovou sedačkou

Návrhy na zariadenie obývacej spálne s dizajnom dvojpodlažného podkrovného bytu

Záclony ako rozdeľovače miestností v jednoizbovom byte

Oddelené oblasti v jednoizbovom byte so závesmi

Policový systém Kallax z Ikea slúži ako priečka

Obývacia izba a spálňa kombinujú zelenú a bielu farbu

Posteľ so zásuvkami ponúka dostatočný úložný priestor na prikrývky

Posteľ s úložným priestorom a zásuvkami za malou sedačkou do jednoizbového bytu

Puristicky zariadená spálňa s priľahlým jedálenským kútom

Zariadenie jednoizbového bytu v škandinávskom štýle

Posteľ umiestnite oproti pohovke

Zariadenie malého jednoizbového bytu Obývacia izba a spálňa kombinujú farby šedej a zelenej

Hojdacie kreslá namiesto pohoviek v jednoizbovom byte

Obývačka a spálňa, malý jednoizbový byt, na stene si vytvorte úložný priestor

Skriňa so sklenenými dverami a rozkladacou posteľou

Obývacia izba a spálňa v jednej miestnosti sú vybavené rozkladacou posteľou na trojmiestnej pohovke, jednoizbový byt s rozlohou 20 m²

Kovový policový systém ako predel miestnosti

Obývačky oddeľujú obývaciu izbu policami na knihy

Zariaďte výklenok v posteli v škandinávskom štýle 

Nápady na vybavenie výklenkov a rohov oddeľujú obývaciu izbu a spálňu

Oddeľte posteľ závesmi

Obývaciu izbu a spálňu oddeľuje posteľ s baldachýnom so závesmi a zásuvkami s úložným priestorom na posteľnú bielizeň

Puristicky zariadený jednoizbový byt

Kombinácia obývačky a spálne vo vidieckom štýle, manželská posteľ, jedálenský kút s dizajnovými drevenými stoličkami, nástenná polica so sklopným stolom

Rohová sedačka v jednoizbovom byte

Obývacia izba a spálňa kombinujú rohovú sedaciu súpravu a manželskú posteľ s priečkou, aby oddelili priestorovo úsporný nábytok