Bývať

Kompletne zrekonštruovaný – takto váš byt žiari v novej kráse

Často je niečo nové – je potrebná zmena scenérie. Keď vás už trochu unavuje pohľad na vaše štyri steny, odporúčame vám jednoducho niečo zmeniť. Nemusí to byť drahé, pretože niekoľkými trikmi si môžete byt poriadne načasovať. Nemusíte sa zbaviť ani svojho predchádzajúceho zariadenia, pretože s trochou zručnosti môžete starým veciam vdýchnuť nový život.

Prerobiť byt

Opravte svoj byt špeciálnou fóliou v dreve a vyhľadajte stenu za posteľou

Pohovka je už roky na tom istom mieste a váza na závesnej poličke už dlho nie je cítiť. Práve sťahovanie nábytku a dekorácií môže mať veľký vplyv na celkový efekt domova.

Určitý efekt už má napríklad usporiadanie predmetov do skupín po troch. Oko vníma nepárne skupiny ako harmonickejšie a zaujímavejšie pravdivejšie ako párne čísla. Táto tendencia k asymetrii sa prejavuje aj v samotnom usporiadaní. Ak je všetko pekne zoradené, môže to pôsobiť trochu tuho, a preto je vhodnejšie voľné usporiadanie.

Opravte si byt - starý nábytok, nový vzhľad

Starý nábytok, nový vzhľad

Nemusí to byť nový náter, aby byt opäť opticky okorenil. Nábytok môžete najskôr trochu vylepšiť. Existuje niekoľko možností:

• Môžu byť použité staré skrine, komody a podobne Vdýchnite mu nový život špeciálnymi fóliami. Predtým musíte povrch poriadne vyčistiť a potom môžete začať lepiť. Je dôležité, aby ste sa bublinám čo najviac vyhýbali alebo ich na konci odstránili. Tu si môžete vybrať ten správny medzi rôznymi optikami a dokonca aj štruktúrami.

• Stoličky a stoličky vyrobené z dreva je možné oživiť látkou tak, že sedadlo potiahnete penou a príslušným poťahom. Nakoniec to robí stoličku nielen krajšou, ale aj pohodlnejšou. Predné strany zásuviek môžu byť tiež zaujímavejšie s rôznymi textíliami.

• Ak na nábytku nie je textilný povrch, môže stáť za to prelakovať ho. Existujú farby vo všetkých možných farbách. Nábytok nemusí byť nutne úplne natretý. Aj malé farebné akcenty zlepšujú vizuálny vzhľad.

Nábytková fólia dub moderne osviežuje nábytok

Zvážte koncepciu osvetlenia

Nie nadarmo niečo uvediete do správneho svetla alebo necháte niečo objaviť v novom svetle. Príjemné osvetlenie je veľkým prínosom pre pohodu v domácnosti. Do každej miestnosti je vhodné mať nejaké základné osvetlenie. Môže to byť veľké stropné svetlo v obývacej izbe, ktoré osvetľuje väčšinu miestnosti. Je doplnená pomocou jednotlivých podlahových svietidiel, stojacích žiaroviek alebo nepriameho svetla za nábytkom, aby vytvorila útulnú atmosféru.

Pri výbere žiaroviek hrá rolu aj farba. Svetlo s nízkou hodnotou farby pôsobí teplejším dojmom, a preto sa teplé žiarovky dobre hodia do spálne alebo obývačky. Studené farby patria na pracovisko.

Možnosti nového náteru alebo zmeny scenérie sú nekonečné

Zmena scenérie dokáže zázraky

Ak menšie zmeny v byte ešte nepomohli, možno stojí za to prekresliť. Nemusí to byť nevyhnutne celá miestnosť. Niekedy stačia jednotlivé steny alebo povrchy na získanie nového dojmu z miestnosti. Farebná stena môže často vytvárať rám okolo určitých kusov nábytku, aby ich lepšie predviedla.

Oproti očakávaniam sú farby vhodné aj do menších miestností, pretože nemusia byť vždy len biele. Miestnosť sa môže zvýšiť, ak je vymaľovaná svetlou farbou. Požadovaný efekt je možné dosiahnuť tónmi ako krémová, žltá alebo piesková. Zvlášť elegantne to vyzerá, keď je strop namaľovaný v svetlejšom variante farby steny. Pozdĺžne pásy rozťahujú miestnosť smerom nahor.

Možnosti nového náteru sú nekonečné. Najlepšie tu urobíte, ak budete experimentovať s farbami a tvarmi a zistíte, s ktorým výsledkom ste najspokojnejší.

osviežte starý výťah špeciálnym filmom pred obrázkom

Udržateľné a dostupné nápady pre nový nábytok

Plánuje sa nové zariadenie, rozpočet však chýba. Aj tu existujú rôzne riešenia. Ak nechcete míňať veľa peňazí, návšteva blšieho trhu sa oplatí. Tu môžete objaviť skutočné poklady, najmä ak hľadáte iba menšie položky.

Ak by mal byť nákup o niečo väčší, napríklad nový šatník alebo dokonca časti novej kuchyne, potom môžete navštíviť jednu z mnohých búrz nábytku v Nemecku. Nájdete tu všetko, od kávovej lyžičky až po umývačku riadu. Veci sú používané a často pochádzajú z likvidácie bytov. Nábytok je tu spravidla stále vo veľmi dobrom stave a ak máte šťastie, môžete si kúpiť jeden alebo druhý šperk.

Ak dáte starému nábytku nový domov, vytvoríte v byte nielen nové vizuálne prvky, ale urobíte aj niečo dobré pre životné prostredie. Recyklácia a upcyklácia sú veľmi trendy a chránia CO2 a ekologickú rovnováhu.

Takýmto spôsobom si môžete vyzdobiť svoj domov s čistým svedomím, pričom šetríte peniaze a zároveň chránite prírodu.

Stôl z dreveného navijaka káblového bubna do bytu

Obrázky: decofilmy, envato prvky