Bývať

Fasáda potiahnutá zinkovým plechom: prehľad rôznych typov zinkových fasád

Prináša hodnotu, je veľmi trvanlivý a chráni budovu pred poveternostnými vplyvmi: moderná zinková fasáda má mnoho rôznych úloh. Fasádny obklad z titánzinku ponúka slobodu dizajnu a je možné ho ľahko prispôsobiť miestnym podmienkam a prianiam klienta. Ak chcete fasádu obložiť zinkovým plechom, môžete si vybrať medzi rôznymi fasádnymi systémami a prispôsobiť ich. Ponúkame vám prehľad variantov.

Fasádu potiahnite zinkovým plechom: prehľad rôznych variantov

Fasáda opláštená titánzinkom, horizontálne predlžovacie panely

Zinková fasáda je väčšinou vyrobená z titánzinku. Jedná sa o zliatinu s dlhou životnosťou, ktorá obsahuje nielen zinok, ale aj titán a meď. Mimochodom, titánzinok nie je len taký Fasádny obklad, ale aj ako materiál na kovové strechy. Je to odolný materiál, ktorý chráni budovu pred vetrom, dažďom a snehom a zároveň má vizuálne príťažlivý vzhľad. Ak sa tak rozhodnete a chcete s ním uzavrieť budovu, môžete si vybrať z nasledujúcich variantov:

Systém zliav so šikmým stojatým švom ponúka architektom a majiteľom budov slobodu dizajnu

1. Skladacie systémy ponúkajú určitú slobodu dizajnu. Od fasádnych návrhov so šikmými stojatými švami, ktoré bodujú jednoduchou a rýchlou montážou, až po komplikované návrhy s veľkými diamantmi: Fantázii architektov sa medze nekladú.

Výhody: Môže byť použitý ako akcenty aj na zvýraznenie jednotlivých architektonických prvkov. Podrobnosti je možné položiť vertikálne alebo horizontálne, šírku a dĺžku jednotlivých prvkov je možné individualizovať.

Položte dom s fasádou s falcovým systémom

2. S termínom “Panelové systémy” nazývajú sa rôzne typy záclonových stien z kovu. Vaša výhoda: panely môžu byť prefabrikované a potom rýchlo a ľahko zostavené na mieste. Tento lacný variant uprednostňuje mnoho staviteľov. Môžete si vybrať medzi horizontálnymi, falcovými a manžetovými panelmi. Tí, ktorí chcú svojej fasáde dodať ďalší šmrnc, sa môžu rozhodnúť pre povrchový dizajn s reliéfom a perforáciami, ktoré prepúšťajú do interiéru slnečné svetlo a vytvárajú vzrušujúcu hru svetla a tieňa..

Výhody: Panely je možné vetrať zozadu, takže plesne a vlhkosť nie sú problémom. Ponúkajú ochranu pred živlami a dodatočnú izoláciu.

Západkový systém pre rodinné domy zvýrazňuje jednotlivé stavebné objemy

3. Profilové systémy sú ideálne pre budovy s prirodzeným dizajnovým jazykom bez rohov a hrán. Ak budovu charakterizujú mäkké krivky, potom môžu vlnité profily ponúknuť riešenie. Zvlášť futuristicky to vyzerá, ak je strecha tiež položená so zinkovými profilmi. Je však tiež možné realizovať početné kombinácie medzi murivom a zinkovými prvkami.

Výhody: Jednoduchá inštalácia a moderný vzhľad. Profily je možné inštalovať horizontálne, vertikálne a dokonca aj diagonálne, ako si prajete.

Zinková fasáda s kazetovým systémom s tieňovou medzerou a horizontálnym pokladaním

4. Kazetové systémy sú obzvlášť vhodné pre väčšie budovy. To umožňuje efektívnu fázu jednotlivých stavebných objemov, ako sú napríklad prístavby. Rovnako ako panelové a profilové systémy, aj kazetové systémy vyžadujú spodnú stavbu. Na rozdiel od ostatných variantov však majú aj tieňovú medzeru. Kazety sú uložené iba vodorovne.

Výhody: Ponúkame riešenia šité na mieru a dajú sa okoreniť záhybmi a rôznymi vystrihnutými motívmi.

Zinková fasáda s patinou, maľovaná alebo prírodná?

Zinkové fasádne úpravy patiny a farieb

Aký je vzhľad Zinková fasáda Čo sa týka, na výber sú tri varianty. Ak sa nelieči, bude mať prvých pár rokov lesklý povrch. Postupne sa vytvára matná sivá patina. Renomovaní výrobcovia ponúkajú alternatívu a môžu fasádnym prvkom dať v továrni patinu v modrej alebo bridlicovo sivej farbe. Panely z titánzinku môžu byť na požiadanie tiež potiahnuté farebným lakom. Opticky tak možno zvýrazniť jednotlivé architektonické prvky.

Zdroj obrázku: Rheinzink