Bižutéria

Nákup diamantov: na čo si dať pozor pri kúpe drahokamov!

Diamanty sú absolútnou klasikou medzi drahými kameňmi a tešia sa veľkej obľube v pokojných aj ťažkých časoch. Vysokokvalitný šperk je večný a má nielen sentimentálnu hodnotu, ale je aj dobrou investíciou, ktorú môžete prenášať niekoľko generácií. A vzhľadom na zmenu módneho priemyslu a trend smerom k menej opulentným, ale nadčasovo elegantným modelom, bude cena diamantov v budúcnosti naďalej rásť. Ale napriek alebo práve kvôli veľkému sortimentu môže byť ťažké nájsť šperk, ktorý by sa vám páčil na 100%. V takom prípade si môžete kúpiť zlato a diamanty a nechať si šperky navrhnúť zlatníkom podľa vlastných predstáv. Pri kúpe diamantov je potrebné dodržať niekoľko základných pravidiel.

Nákup diamantov: Ako nájsť spoľahlivého predajcu

Nákup diamantov tipy, ako si správne vybrať

Ak ty Kúpte si diamanty potom by ste mali najskôr nájsť spoľahlivého predajcu. Renomovaní predajcovia sú certifikovaní, je ich možné kontaktovať e -mailom alebo telefonicky a ponúka podporu živého chatu aj po nákupe. Všetky diamanty sú dodávané s certifikátom. Certifikácie IGI, HRD a GIA sú napríklad považované za dôveryhodné. IGI je skratka pre International Gemmological Institute. Je uznávaný na celom svete a má množstvo laboratórií. HRD je skratka pre Hoge Raad voor Diamant, ďalší belgický inštitút, ktorý sa špecializuje na oceňovanie drahých kameňov. GIA je odvodený od Gemological Institute of America, gemologickej expertnej organizácie v USA.

Nakúpte diamanty online

Tipy na nákup diamantov online

V minulosti boli vysokokvalitné drahokamy dostupné iba v klenotníctvach, v súčasnosti ich má väčšina predajcov internetový obchod, kde nájdete celý rad produktov. Predaj diamantov je spravidla dobre urobený, ale zákazníci by mali pri objednávke zvážiť aj niekoľko vecí. Tieto otázky by ste si určite mali objasniť u predajcu:

Navrhnite si šperky z drahých kameňov sami a nechajte si ich vyrobiť klenotníkom

1. Dostupnosť ponúkaných diamantov, minimálne množstvo objednávky a dodacie lehoty. Renomovaní poskytovatelia spravidla dosahujú krátke dodacie lehoty, pretože majú diamanty na sklade.

2. Kontrola kvality a certifikáty preukazujúce hodnotu diamantu.

3. Náklady na dopravu, colné odbavenie, poistenie, záruka spätného odberu. Niektorí z predajcov ponúkajú aj doručenie prostredníctvom bezpečnostného kuriéra.

4. Špeciálne možnosti platby, ako napríklad viazaná služba pri platbe vopred a rôzne spôsoby platby online.

Práve na to by ste si pri kúpe diamantu mali dať pozor!

Tipy na nákup diamantov pre zásnubný prsteň pre kupujúcich

Bez ohľadu na to, či sú diamanty kúpené kvôli šperkom alebo ako investícia: Existuje niekoľko kritérií, ktoré sú rozhodujúce pre hodnotu drahých kameňov. Na prvom mieste sú štyri písmena C, tj. Clarity, Carat, Cut a Color. Každý drahokam je hodnotený podľa štyroch C-ov.

  • Pod Karátová hmotnosť diamantu sa rozumie jeho skutočná hmotnosť, nie veľkosť. Môže sa stať, že dva diamanty s rovnakou karátovou hmotnosťou sú rozdielne veľké. Kritérium nie je rozhodujúce pre konečnú cenu a vyššia karátová hmotnosť nie je zárukou vysokej kvality. Jeden karát váži 0,20 gramu.

Nakupujte diamanty online, ako uznávajú maloobchodníci

  • Strih: Všetky neopracované diamanty sú brúsené ručne. To, či drahokam dokáže rozvinúť svoj plný účinok, závisí predovšetkým od rezu. Záleží na presnej symetrii medzi mnohými diamantovými fazetami a na majstrovskom leštení. V závislosti od usporiadania faziet sa rozlišuje niekoľko strihov.
  • Čistota je stanovená podľa prísnych noriem čistoty. Čím je diamant rýdzejší, tým má lepší odraz svetla a tým viac sa leskne drahokam.

Pri kúpe diamantov by ste tomu mali venovať pozornosť

  • Farba je rozhodujúci pre vzácnosť diamantu. Väčšina drahokamov je jemne sfarbená, diamanty bez alebo len málo farby sú veľmi vzácne, a preto – cennejšie. Odborníci sa orientujú podľa farebnej škály, kde sú diamanty rozdelené do troch skupín. Prvú skupinu tvoria drahokamy, ktoré sú takmer úplne bezfarebné, do druhej patria diamanty so svetlo žltkastým odtieňom a tretiu tvoria drahokamy s viditeľným žltým podtónom.