Bižutéria

Hrubý, soľ a korenie, čierne diamanty: nové trendy v diamantových šperkoch

Krása diamantov je večná. Ľudia boli vždy priťahovaní ich leskom a hodnotou. Ale rovnako ako náš svet, trendy v jeho spracovaní sa pomaly menia. Klasické tvary a dokonale vybrúsené kúsky nahrádzajú moderné verzie diamantových šperkov. Na svetlo sveta prichádza nielen netradičný, neleštený, ale aj soľ a korenie, či čierny diamant. Zaujíma vás, ako tieto druhy vznikli a čím sa líšia od klasických? Poďme sa pozrieť do sveta geologických tajomstiev a najnovších trendov v oblasti diamantov.

Tajomné diamantové šperky v čiernej farbe

zlatý prsteň z čierneho diamantu alebo celý čierny

Z drahokamov vyčnievajú čierne diamanty. Podľa niektorých štúdií sú mimozemského pôvodu, pretože obsahujú stopy dusíka a vodíka, ktoré sa uvoľňujú výbuchmi hviezdnych supernov vo vesmíre. Prírodný čierny diamant je však veľká vzácnosť a drahá vec. Väčšina komerčne dostupných produktov je preto vyrobená v laboratóriu pomocou žiarenia.

Priaznivcov láka predovšetkým jej tajomná farba a takmer kovový lesk. Najslávnejší čierny diamant sa nazýva „Oko Brahmy“ a údajne je prekliaty. Malo zabiť troch jeho majiteľov. Čierny diamant na zásnubnom prsteňu Carrie Bradshaw zažil svoju prvú veľkú filmovú slávu v známej sérii Sex v meste. Nie je však isté, či Zásnubné prstene s čiernymi diamantmi sú z tohto dôvodu obzvlášť obľúbené.

Netradičné diamanty zo soli a korenia

najnovšie trendy zásnubných prsteňov s diamantmi

Tento kameň dostal prezývku kvôli svojim inklúziám. Soľ sa vzťahuje na biele inklúzie a korenie na čierne. Na prvý pohľad sa zdajú byť hodvábne šedé. Niektoré iskria, niektoré pôsobia zakalene, u iných sú inklúzie efektívne prepletené a ďalšie pôsobia, akoby boli bodkované..

diamantový prsteň so soľou a korením v striebornom a ružovom zlate

Tieto kamene sú nepochybne vždy elegantné a oveľa dostupnejšie ako ich jasní súrodenci. Používa sa aj výraz „galaxia“ (pri väčších kameňoch inklúzie vyzerajú ako hviezdy v galaxii). Ak vám robí starosti životné prostredie, bude vás zaujímať, že kamene salt’n’pepper patria medzi tie, ktoré pri ťažbe neznečisťujú životné prostredie v porovnaní s čírymi kameňmi..

Originálne nebrúsené neopracované diamanty

nebrúsený diamantový náhrdelník a napichovacie náušnice

A aké sú tieto neopracované diamanty? Zjednodušene povedané, toto sú hobliny, ktoré vznikajú pri práci s diamantmi. Pre niekoho „odpad“, pre iného šanca vytvoriť výnimočný kúsok. Aj keď sú tieto zvyšky jedným z najtvrdších dostupných minerálov, ich cena je oveľa nižšia. Nemajú rovnaký tvar, líšia sa farbou a nedajú sa ďalej brúsiť ani leštiť.

Ale zruční a bystrí klenotníci vedia, ako s týmito malými pokladmi pracovať. Z brúsených diamantov sú teda schopní vyrobiť cenovo dostupné a skutočne originálnejšie kúsky. Surové diamanty perfektne vyzerajú v minimalistických zlatých náušniciach alebo príveskoch. Mnohých očaria na prvý pohľad svojou prirodzenosťou a „surovým“ dojmom.

Šperky s neopracovanými diamantmi – jednoduché a neprehliadnuteľné

Šperky s retiazkou zo surových diamantov a náušnicami

Oba typy sa však líšia svojim jedinečným vzhľadom a jednoduchosťou. Šperky s neopracovanými diamantmi potešia nielen minimalistu hľadajúceho nadčasový kúsok, ale aj človeka ohľaduplného k životnému prostrediu. Určite dobre zapadá do toho, že sa použijú nepoužité materiály, ktoré by inak zostali nepoužité. Hrubé diamanty milujú ľudia, ktorí idú proti prúdu a hľadajú dokonalosť v nedokonalostiach.

Naopak, a Snubný prsteň alebo akékoľvek iné šperky ozdobené čiernym drahokamom potešia tých, ktorí chcú vyčnievať z davu a byť neprehliadnuteľní alebo dokonca tajomní. V prípade, že sa vo svojom vzťahu cítite rovnako, trafte sa do značky netradičným snubným prsteňom.

Upútajú vašu pozornosť tieto netradičné druhy diamantov, alebo dávate prednosť tradičným čírym diamantovým šperkom? V každom prípade treba uznať, že matka príroda dokáže vytvárať neuveriteľné zázraky, pri ktorých človek len stojí a obdivuje ich pohľad.

Zásnubný prsteň z ružového diamantu a bieleho zlata