balkón

Grilujte bezpečne na balkóne – dodržiavajte jednoduché bezpečnostné pravidlá

Bezpečné grilovanie na balkóne 7 tipov pre bezpečnosť

Prišli teplé dni a vy konečne chcete gril na balkóne. Pred začatím grilovania je najlepšie si najskôr prečítať niekoľko praktických rád pre bezpečné grilovanie. Najprv by vás malo zaujímať, čo je dovolené a čo nie, aby vaša grilovacia párty na balkóne prebehla hladko a pekne. Prečítajte si tieto praktické „rady a nerobenia“ skôr, ako začnete grilovať.

Grilujte bezpečne na balkóne – naučte sa a dodržujte pravidlo

bezpečné balkónové grilovanie 7 pravidiel praktický nápad

Ak ste si istí gril na balkóne Najprv by ste sa mali dobre pripraviť. Zaujíma vás, aké bezpečnostné predpisy vo vašej budove platia a aké pravidlá by ste mali dodržiavať. Najdôležitejšie je najskôr vedieť, či je grilovanie na balkóne vôbec dovolené.

Grilujte bezpečne na balkóne – horľavé látky držte mimo dosahu

Grilujte bezpečne na balkóne 7 pravidiel pre grilovanie steakov

Je mimoriadne dôležité, aby ste gril udržiavali mimo akéhokoľvek horľavého materiálu alebo štruktúry. Ak ste si istí gril na balkóne mali by ste striktne dodržiavať všetky protipožiarne opatrenia.

Hasiaci prístroj majte vždy pre prípad

bezpečné balkónové grilovanie 7 predpisov drevené zábradlie paluby

Napriek tomu, že prísne dodržiavate protipožiarne opatrenia, pre prípad by ste mali mať v blízkosti hasiaci prístroj. Vždy je lepšie byť dobre pripravený na všetky situácie.

Gril umiestnite správne

bezpečný balkónový gril 7 pravidiel krásny výhľad

Ak ste si istí gril na balkóne chcete, umiestnenie grilu má veľký význam. Gril by mal byť vždy stabilný a nemal by byť umiestnený na vratkých základoch. Môžete ho umiestniť o jednu úroveň vyššie, aby malé deti nemali prístup do vyhrievanej oblasti.

Na uzavretom balkóne nepoužívajte grily na plyn ani na drevené uhlie

bezpečné balkónové grilovanie 7 pravidiel kompaktný dizajn

Zabezpečiť gril na balkóne nefunguje, ak na uzavretom balkóne používate plynový gril alebo gril na drevené uhlie. Pri grilovaní je vždy dôležité, aby ste mali dobré vetranie. Vonkajšiu grilovaciu párty je preto najlepšie usporiadať na otvorenej terase.

Vždy noste vhodné oblečenie

Bezpečné grilovanie na balkóne 7 pravidiel špíz klobása

Aj keď to vyzerá trochu neobvykle, oblečenie je pre bezpečné balkónové grilovanie obzvlášť dôležité. Uistite sa, že nemáte na sebe príliš široký odev so zavesenými prvkami, ktoré sa môžu ľahko spáliť. Oblečte sa do pohodlného a jednoduchého oblečenia, ktoré vám pri pohybe alebo otáčaní v malom priestore nespôsobí problém.

Gril vždy umiestnite blízko dverí alebo okna

bezpečné balkónové grilovanie model 7 predpisov v čiernej farbe

Gril umiestnite čo najbližšie k oknu alebo dverám. V prípade potreby tak budete mať vždy dobré vetranie alebo výstupný bod. Ak máte na balkóne sací otvor, najbezpečnejšie miesto na grilovanie je pod ním.

Elektrický gril s kovovým vzhľadom

bezpečné balkónové grilovanie 7 predpisov elektrický gril

Pripojte gril k zábradliu

Zaistite balkónový gril 7 pravidiel na zábradlí