autá

Príprava auta na jar – tipy na jarné kontroly a jarné upratovanie

Upravte svoje auto na jarnú výmenu pneumatík-letnú kontrolu pneumatík

Prvé slnečné lúče nás rozmaznávajú, duchovia sa prebúdzajú a teraz je čas vyviesť auto zo zimného spánku! V zime auto pravdepodobne vôbec nespalo, v chladnom období sa používalo oveľa viac. O to dôležitejšie je teraz dodržať niekoľko základných vecí, aby bolo auto bezpečným a spoľahlivým spoločníkom aj na jar a v lete! V nasledujúcom článku odhalíme, ako môžete svoje auto pripraviť na jar!

Upravte svoje auto na prezúvanie pneumatík na jar

auto-jarna-fit-vyrobka-zmena-letnych pneumatik

Všetko sa začína, samozrejme, výmenou pneumatík. Od O do E – od októbra do Veľkej noci alebo od teploty pod sedem stupňov by auto malo jazdiť iba so zimnými pneumatikami, ale s tým je koniec! Teraz je čas na letné pneumatiky. To je užitočné nielen z ekonomických dôvodov, ako je napríklad vyššia spotreba paliva, ale aj z hľadiska bezpečnosti.

Zimné pneumatiky v lete strácajú svoje dobré vlastnosti a mäkšia gumová zmes, ktorá zaisťuje lepšiu priľnavosť v zime, môže za horúcich teplôt spôsobiť špongiové a nepresné správanie – preto si ihneď dohodnite stretnutie v dielni alebo, ak môžete, jednoducho zmeňte unaví sa. Nezabudnite však zmerať hĺbku dezénu a tlak v pneumatikách!

Upravte svoje auto na jar – jarné upratovanie!

Upravte svoje auto na jarné - jarné upratovanie - vonku

V zime pneumatiky neustále vrhajú na lak kašovitú hmotu s čiastočkami nečistôt a jemnými kamienkami, ktoré spolu s cestnou soľou napádajú lak vozidla. Návšteva umyvárky je na to najlepšia voľba. Nielenže je v mnohých regiónoch kvôli ochrane podzemných vôd zakázané umývať si auto doma, v autoumyvárni sú aj špeciálne čistiace prostriedky, ktoré poskytujú vozidlu najlepšiu možnú starostlivosť aj po zime. Je to tiež praktické a rýchle!

spätné zrkadlo auto-spring-fit-make-feel-čistenie-ručná špongia

Spodné umývanie spodku však nechajte zatiaľ vonku a radšej ho odložte na letné mesiace. Existujúce usadeniny soli sa môžu ľahko dostať do tela umývaním spodku a spôsobiť tam poškodenie. Je lepšie zvoliť najskôr kratší umývací program a potom sa zúčastniť umývania podvozku pri nasledujúcom umývaní vozidla.

auto-jarné-fit-make-jarné-čistenie interiéru

Kým ste pri tom, mal by sa vyčistiť aj interiér vozidla. Zaschnuté blato, kamienky a iné nečistoty, ktoré sú na podlahových rohožiach, by ste mali zraziť a osobitnú pozornosť by ste mali venovať aj oknám. Časté škrabanie ľadu alebo odstraňovanie kovania v interiéri s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobujú, že sú okná trochu rozmazané, čo najmä pri slnečnom svetle môže výrazne obmedziť výhľad. Dobre ho teda očistite – pre optimálny výhľad!

Upravte svoje auto na jar – krátka kontrola v dielni!

dielňa na kontrolu tlaku v pneumatikách

Mnoho dielní ponúka aj krátku kontrolu pružiny pri výmene pneumatík, počas ktorej sa kontroluje napríklad nastavenie svetla, tlak v pneumatikách a pod. Tieto kontroly sú zvyčajne relatívne lacné a mali by ste ich vykonávať pre svoju vlastnú bezpečnosť a pre bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky. Aj keď si sami meníte pneumatiky, stojí za to nechať si krátko skontrolovať ostatné vybavenie a diely, ktoré sú zodpovedné za bezpečnosť vozidla.

Alebo hneď nové auto?

nové-auto-jarné-inovácie-balenie-papier-zabalené

V máji je všetko nové! Jar je časom inovácií, a preto je pochopiteľné, že mnohí využívajú tento čas na získanie nového auta. Vo všeobecnosti je to vhodné obdobie, pretože na jednej strane si ušetríte jarné upratovanie a osvieženie vlastného vozidla a na strane druhej, keď si kúpite nové auto, ťažké časy vplyvov prostredia, ktoré spôsobili do zimy je pre auto už koniec a vy sa môžete pohodlne dostať do štartového leta.

Pred kúpou nového vozidla by ste sa však mali postarať aj o predaj toho „starého“. Pri kúpe nového auta ho samozrejme môžete vymeniť priamo v mnohých predajniach automobilov, ale tu zvyčajne získate nižšiu cenu, ako keby ste vozidlo predali súkromne. Nezávislé burzy ojazdených automobilov na internete tu môžu byť vždy dobrým tipom.

Niektoré platformy, ako napríklad wirkaufendeinauto.de, nielenže kupujú každé auto, ale poskytujú aj užitočné nástroje, pomocou ktorých napríklad každý môže používať Zistite cenu ojazdeného auta môcť. Jednoduché, rýchle a praktické – ak chcete predať svoje auto, mali by ste sa zastaviť na týchto stránkach, aby ste získali predstavu o hodnote vášho vozidla..

Či už umývanie a príprava, alebo nové auto, čokoľvek si vyberiete, prajeme vám bezpečnú cestu a zábavné leto!