autá

Mercedes SL 63 AMG s dvoma exkluzívnymi víťaznými modelmi F1

Víťazné modely Mercedes SL 63 AMG vo Formule 1

Mercedes oslavuje víťazstvo na majstrovstvách sveta formuly 1 v roku 2014 dvoma exkluzívnymi Mercedes SL 63 AMG Špeciálne modely, ktoré osobne navrhli Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Dvaja piloti formuly 1 obsadili prvé miesto v 16 z 19 tohtoročných pretekov, a preto sa Mercedes-Benz rozhodol odmeniť svojich dvoch špičkových pilotov za tento legendárny výkon dvoma vynikajúcimi špeciálnymi modelmi SL 63. Každý model „zberateľskej edície majstrovstiev sveta 2014“ je jedinečný a navrhnutý podľa vlastných predstáv vodiča.

Hamilton štylizuje svoj Mercedes SL 63 AMG do čiernej a zlatej farby

Mercedes SL 63 AMG lewis-hamilton-čierno-zlatý-predný

Držiteľ titulu Formule 1 sezóny 2014 Lewis Hamilton si vybral špeciálnu povrchovú úpravu „Nachschwarz magno“ nielen pre vonkajší plášť, ale aj pre prídavné diely, ako sú kľučky dverí, vonkajšie spätné zrkadlá a ráfiky. Dokonca aj koncovky výfuku sú čierne pochrómované. A ako by ste od víťaza očakávali, nápisy, plutvy a pruhy na zadnom nárazníku žiaria silným zlatom. Vnútri dominuje aj čierna a zlatá. Sedadlá, prístrojový panel a stredová konzola sú čalúnené čiernou kožou napa a zdobené zlatým prešívaním. Zlatisto žiaria aj kľučky dverí, radiace páčky a ďalšie ozdobné diely.

mercedes-benz-sl-63-amg-lewis-hamilton-čierna-zlatá-zadná

mercedes-benz-sl-63-amg-lewis-hamilton-čierna-zlatá-interiér

stredová konzola mercedes-benz-sl-63-amg-lewis-hamilton-čierna-zlatá-stredná konzola

Rosberg si pre svoj Mercedes SL 63 AMG vybral kašmírovú bielu a himalájsku šedú

mercedes-benz-sl-63-amg-nico-rosberg-cashmere-white

Ako farebné motto si Nico Rosberg vybral kašmírovú bielu. Ostatné vonkajšie časti boli namaľované jemnou himalájskou šedou a vytvárajú dobre dávkovaný kontrast. Obaja jazdci formuly 1 sa zhodujú na ozdobách koncoviek výfuku: Svietia tiež v čiernom chróme. Interiér elegantného vozidla je z titánovo sivej kože. Sú ním pokryté sedadlá, volant, línie pásov dverí a horná časť prístrojovej dosky, zatiaľ čo spodná časť, stredová konzola a obloženie dverí sú v tmavo bielej nappe.

mercedes-benz-sl-63-amg-nico-rosberg-interiér-biela-šedá

Z každého z dvoch špeciálnych modelov Mercedes SL 63 AMG bude iba 19. Toľko bolo kurzov Formuly 1 v roku 2014. Model identifikuje aj dizajn príslušnej trasy na podlahových rohožiach, na odznaku na stredovej konzole a s príslušným kľúčom. Mercedes-Benz ponúka obe vozidlá výhradne členom kruhu výnimočnosti Mercedes-Benz. Pôvodne ako duo v cene 629 510 eur, neskôr ako jediné vozidlo za 320 111 eur. Vozidlá budú odovzdané počas Veľkej ceny Nemecka 2015.

Mercedes SL 63 AMG nico-rosberg-interiér-bielo-sivá-stredová konzola