Autá, technika

Lamborghini Terzo Millennio-superšportový automobil budúcnosti, ktorý uchováva elektrickú energiu a samoliečí sa

inovatívne materiály lamborghini terzo millennio elektrický superšport

Lamborghini ukazuje svoju víziu elektricky poháňaného superšportového auta budúcnosti. Lamborghini Terzo Millennio, tretie storočie Lamborghini, bolo vyvinuté v spolupráci s renomovaným Massachusettským technologickým inštitútom. Lamborghini je s týmto konceptom športového auta dobre pripravené na elektrický vek.

športové auto lamborghini terzo millennio poháňané energiou

Lamborghini Terzo Millennio sľubuje nové špičkové výkony, ktoré sa dosahujú vďaka ľahkej konštrukcii a aerodynamickým konceptom, ako aj pohonu všetkých kolies. Terzo Millennio sa zameriava na vývoj v oblasti dizajnu, pohonu, materiálov, systémov skladovania energie a emocionality. Aj keď je tento model štúdiou, vývojári a vedci vozidiel v Lamborghini vzali do úvahy pri svojom najnovšom vývoji možnosti existujúcej technológie. Športový automobil budúcnosti nebude jazdiť na benzín, ale na elektrinu. Namiesto bežných batérií používa Lamborghini Terzo Millennio takzvané supercapy, ktoré sa vyznačujú nízkym efektom starnutia. Kondenzátorová technológia by mala zaručiť rovnaké množstvo prúdu, ktoré sa spotrebuje, ako sa emituje.

rekuperácia energie z elektriny vysokovýkonné lamborghini terzo millennio

Terzo Millennio by malo ponúknuť karbónové telo, ktoré je možné využiť ako zásobáreň energie. Nabíjateľné nanočastice, ktoré sú integrované do súčastí uhlíkových vlákien, by mali fungovať ako batérie. Na druhej strane by mal športový automobil monitorovať svoj vlastný stav a byť schopný sa sám „uzdraviť“. Ak dôjde napríklad k poškodeniu, môžu byť praskliny vyplnené chemikáliami, ktoré sú distribuované cez mikrokanály. Toto jedinečné monitorovanie zdravia minimalizuje šírenie trhlín v štruktúre uhlíkových vlákien na nulu. Aby bola v dizajne väčšia voľnosť, mali by byť elektromotory integrované do kolies. Napriek technológii pohonu všetkých kolies tento model nemá hnaciu sústavu.

Lamborghini terzo millennio zážitok z jazdy v úložisku energie

Okrem týchto vízií neboli poskytnuté žiadne ďalšie informácie týkajúce sa výkonnostného potenciálu. Lamborghini Terzo Millennio taktiež neposkytuje žiadne konkrétne informácie týkajúce sa dizajnu modelov budúcej série. Pre dizajn štúdie športových automobilov mali byť ďalej rozvinuté typické vlastnosti talianskej značky, ako aj nové, futuristické. S týmto vizionárskym prístupom do budúcna posunul inovatívny priekopník Automobili Lamborghini charakteristické vlastnosti značky do extrémov. Lamborghini stanovilo tieto vysoké štandardy pre tretie tisícročie, aby dosiahol maximálny zážitok z jazdy.

supercar lamborghini terzo millennio videnie svetiel

nanočastice na ukladanie energie lamborghini terzo millennio

monitorovanie zdravia nanomateriálov lamborghini terzo millennio

koncept skladovania energie kompozitov lamborghini terzo millenio

samoregeneračný dizajn športového auta lamborghini terzo millennio

elektrický pohon aerodynamika zážitok z jazdy lamborghini terzo millennio

dizajn lamborghini terzo millennio elektrické systémy super kondenzátor

zdravotný dohľad lamborghini terzo millennio svetlá