Autá, životný štýl

Lamborghini Asterion LPI 910-4 – prvé hybridné auto značky

lamborghini-italian-super-sports-paris-motor-show-2014-výrobca športových automobilov

Nové Lamborghini Asterion LPI 910-4 je prvým hybridným automobilom od talianskeho výrobcu športových automobilov, aj keď sa pôvodne vyrábal iba ako štúdia vozidla. Tento superšportový automobil oslavuje svoju premiéru na autosalóne v Paríži v roku 2014. Hybridný model je zárukou vynikajúceho povedomia o životnom prostredí a zaujme výkonom 910 k a nízkou spotrebou – športový automobil by mal spotrebovať iba dobré štyri litre na 100 kilometrov..

Nové Lamborghini Asterión LPI 910-4

Elektromotory Lamborghini Asterion LPI 910-4-5,2 litra V10

910 v názve modelu označuje počet HP, kombinácia písmen LP znamená „pozdĺžne zabudovaný stredný motor“ a I znamená „ibrido“ (čo v taliančine znamená „hybrid“). Systémový výkon je výsledkom 510-litrového motora V10 s výkonom 610 k, ktorého výkon je spojený s výkonom troch elektromotorov s celkovým výkonom 300 k. Podľa výrobcu by superšportový automobil mal dosiahnuť rýchlosť 100 km / h za 3 sekundy.

Lamborghini Asterion LPI 910-4 – superšportové auto s hybridným pohonom

lamborghini-asterion-LP-910-4-prvý-hybridný-model-značky

Lamborghini Asterion LPI 910-4 je inšpirované hybridným tvorom Asterion z gréckej mytológie – to je skutočné meno hermafrodita Minotauera – bytosti s ľudským telom a býčou hlavou. V interiéri si môžete vychutnať kombináciu kože, hliníka, karbónu a titánu. Okraj riadenia obsahuje tri tlačidlá pre požadovaný režim jazdy: nulový (elektrický), Ibrido (hybridný) alebo T (tepelná energia). Nakoniec je v interiéri priestor aj na tablet, pomocou ktorého je možné ovládať GPS, infotainment a klimatizáciu.

lamborghini-asterion-with-výrazný-environmentálne-povedomie

Koncepčné vozidlo Asterión

Hybridný model-Lamborghini-asterion-2014-moderná-technológia-pohonu

Super športové auto so spaľovacím motorom a batériovou technológiou

Lamborghini-hybridný model-v-Paríži-super-šport-2014-interiér-auta

Lamborghini Asterion LPI 910-4

Mercedes-Maybach S600