architektúra

Zvláštne kúzlo minimalistickej modernej maloobchodnej architektúry

‘Inhotim’  je mimoriadna výstava umenia v Brazílii. Toto miesto zobrazuje rôzne umelecké diela, pričom väčšina z nich leží vonku a ostatné v dočasných a stálych galériách. Celý výstavný priestor sa nachádza v botanickej záhrade, ktorá je obdivovaná pre svoju vzácnu krásu. Celosvetovo známy svojim fantastickým moderným umením kreslí ‘Inhotim’ záujem aj prostredníctvom svojej unikátnej botanickej zbierky. Botanický obchod v „Inhotim ‘ zaujal mnohých návštevníkov rastlinami, ktoré rastú zo zeme. Rozhodnutie využiť tento záujem vyústilo do konštrukcie tohto jednoduchého príkladu minimalistický moderná maloobchodná architektúra.

Moderná maloobchodná architektúra v botanickom obchode

V súlade s hlavnými črtami tejto oblasti je táto budova otvorená živlom. Strecha a dve trvalé steny chránia expozíciu pred obzvlášť zlými poveternostnými podmienkami. V opačnom prípade starosti minimalistický moderná maloobchodná architektúra štýlové zázemie pre nádherné rastliny, pôsobivý záhradný nábytok a ďalšie požadované objekty a doplnky.

Sloboda v minimalistickej maloobchodnej architektúre

Jednoduchý uhlový dizajn troch povrchov stien a strechy určuje priestor a vytvára štruktúru výstavy rastlín a produktov. Podlaha je vyrobená z nahrubo brúsených kameňov, ktorých organická kvalita je príjemná na rozdiel od hranatých prvkov stien predajní. Kombinácia teplej farebnej dlažby z prírodného kameňa a nádherného usporiadania rastlín je osviežujúca a povznášajúca.

Výstava rastlín v botanickom obchode

Neformálne kúzlo minimalistický moderná maloobchodná architektúra pozýva návštevníkov do obchodu. Záhradný nábytok a rastliny sú rozložené ležérne, čo vytvára dojem prirodzeného usporiadania. Aby autori nevyzerali príliš chaoticky, sú mnohé veľké rastliny v kvetináčoch rozvrhnuté v rovnakej farbe – ako podlaha a steny štýlového botanického obchodu. Ďalšie kovové a sklenené konštrukcie dodávajú vizuálnu a materiálovú rozmanitosť a vytvárajú alternatívnu, ľahkú a vzdušnú zónu.

Výstava produktov s minimalistickou maloobchodnou architektúrou

V noci je botanický obchod osvetlený mnohými kruhovými lampami, ktoré visia zo strešného stropu. Výsledkom je, že interiérový dizajn vyzerá v noci rovnako magicky ako vo dne.

Botanický obchod v „Inhotim“ v Brazílii od Rizoma Architects

od Jaz

Architekti: Rizoma

Miesto: Brumadinho, Minas Gerais, Brazília

“>