architektúra

Tajný dom na strome ukrytý v kanadských lesoch – HemLoft

lesný dom strom joel allen

A dom na strome, ukrytý v lesoch kanadského Whistleru upútal pozornosť milovníkov dizajnu po celom svete a takmer tri roky sa stále hovorí o vzrušujúcom príbehu o jeho vzniku.

Domček na strome Joela Allena

malý most k domu na strome

31-ročný softvérový dizajnér Joel Allen postavil tento vajcovitý tvar dom na strome v roku 2009 potom, čo jeho štart zlyhal a chcel urobiť niečo nové. Joel začal dlhé prechádzky lesom so starým hipisákom menom Old Man John. Nakoniec to viedlo k rozhodnutiu o skutočne úžasnom stromovom dome. Problém je v tom, že Joel nemal žiadne peniaze ani pozemok, takže väčšinu materiálu dostal zadarmo a stavbu postavil na pozemku, ktorý nevlastnil..

Dom na strome v sférickom tvare

stromový dom drevená konštrukcia kanada

Láskyplne niekoľko rokov s použitím väčšinou recyklovaných materiálov a s pomocou priateľov Joel skutočne vytvoril jeden z najdokonalejších návrhov domčekov na strome, aké sme za tie roky videli.

Konštrukcia

podpora stromového domu

Dvojposchodový dom na strome je úplne podopretý stromom jedlovca a zahŕňa terasu s posuvnými sklenenými dverami, úplne uzavretý obytný priestor a strešnú okno. Sklenená strecha poskytuje svetlo a lepšie vetranie. Po vybudovaní modelu Joel a jeho priatelia architekti urobili minidom v tvare vajíčka o niečo širší, aby sa zväčšil vnútorný priestor.

Svetlíky pre osvetlenie a vetranie

dom obytná štruktúra strom svetlík les landshcaft

Joel tento projekt tajil tri roky, pretože vedel, že kanadskí úradníci nebudú nadšení, keď sa dozvedia, že staval krajinu bez povolenia, a tak sa nakoniec spojil s časopisom Dwell, ktorý vydal prvú publikáciu o tomto príbehu. Od tej doby je však budúcnosť vzrušujúceho projektu neistá.

                                          od Joel Allen

Malá kuchyňa

malá kuchynka na strome joel allen

Drevený dizajn

drevený dizajn stromový pracovný priestor

Obývačka

interiérový dizajn stromového domu joel allen

Nočné osvetlenie

Hemloft-stromový dom-osvetlenie-kanada

vstup

drevený dom kamenná výzdoba vchod

dom na strome guľa les joel allen

Hemloft Canada Joel Allen

kmeň stromu ukrytý v lesnej kanade