architektúra

Mostný dom – architektúra priateľská k životnému prostrediu

Autor: Max Pritchard Architects

Toto neobvyklé Mostný dom, navrhol Pritchard Architects a bol založený medzi divokou prírodnou vegetáciou neďaleko Adelaide v Austrálii. Jedná sa o kompaktnú modernú budovu, ktorá slúži ako domov a kancelária pre pár. Dizajn je inovatívny a kombinuje funkčnosť, prepojenie s prírodou a energetickú účinnosť.

To Dom sedí na zaujímavom teréne, ktorý vyzerá veľmi nevhodne na stavbu domu. Jedinečným dizajnom sa však architektom darí dosiahnuť maximum. Celá budova stojí na oceľovej mostnej konštrukcii, ktorú tvoria dva montované nosníky. Táto metóda stavby zaistila, že dom bol stabilný na zemi.

Nezvyčajný Projekt domu – mostný dom

moderná inovatívna konštrukcia

Jednoposchodový  Dom sám bol postavený s predĺženým obdĺžnikovým tvarom. Budova má úžitkovú plochu iba 110 metrov štvorcových, ale pre dvoch ľudí úplne stačí. Interiér pozostáva z kancelárie, práčovne, veľkého obývacieho priestoru a obývačky s kúpeľňou. Výhľad z každej strany domu je čistá divoká príroda. Sklenená fasáda otvára dom do úchvatného okolia. A nie je sa čomu čudovať – ​​koniec koncov, oblasť je úplne súkromná a nečaká sa na žiadnych susedov.

Zaujímavá a inovatívna moderná architektúra

zaujímavá fasáda

To Mostný dom bol postavený ekologicky. Na strechu bol nainštalovaný solárny systém, ďalší systém na streche zachytáva dažďovú vodu a čistí ju. Znečistená voda sa odčerpáva, aby sa zabránilo znečisteniu. Tento dom tiež používa recyklované materiály, ako je oceľ a hliník. Unikátny dizajn tohto Dom predstavuje spojenie medzi systémami šetriacimi energiu a materiálmi šetrnými k životnému prostrediu a modernou architektúrou a výsledkom je úchvatná budova

Od K.H. Christovej

Foto: Sam Noonan

ekologická nehnuteľnosť - otvorená terasa

moderná inovatívna konštrukcia