architektúra

Moderný drevený dom pri bazéne so sprchou a šatňou v Kanade

Drevený dom pri bazéne s modernou terasou a baldachýnom-posedenie

Bazénové domy sú užitočné stavby, ktoré hrajú obzvlášť dôležitú úlohu v záhrade s bazénom. V bazénovom dome je možné požadovanú technológiu a príslušenstvo pre bazén obvykle uložiť, aby bolo všetko vždy na dosah. Architekti z Amantea Architects navrhli drevený dom pri bazéne, ktorý je vybavený úložným priestorom, šatňou a vonkajšou sprchou..

Drevený dom pri bazéne v modernej záhrade s bazénom a vonkajšou kuchyňou

dom pri bazéne-drevo-dvor-pergola-jedálenský kút

Moderný drevený dom pri bazéne je v strede tejto minimalisticky navrhnutej záhrady neďaleko kanadského Toronta. Záhrada je špeciálne navrhnutá na leto a zahŕňa bazén, zelený trávnik a vonkajšiu kuchyňu.

bazénový dom-drevená záhrada-súkromie-obrazovka-bazén

Vonkajšia kuchyňa je vybavená betónovou pecou na pizzu a barom, ideálnym miestom na grilovanie vo dvore. Na druhom konci betónovej tyče je ohnisko. Jedálenský kút je zariadený jedálenským stolom z masívneho duba a prekrytý pergolou z dreva a ocele.

dom pri bazéne-drevo-lamela-súkromná clona

Dom pri bazéne je navrhnutý na okraji záhrady tak, aby oddeľoval nádvorie od susedného domu. Predná časť domu pri bazéne je navrhnutá s lamelami z douglasky, ktoré v interiéri slúžia ako ochranná clona.

dom pri bazéne-moderný-drevený-dvor-bazén

Zadná časť záhradného domčeka je tiež obložená douglaskou, ale vo forme drevených dosiek. Na rozdiel od lamiel sú dosky úplne nepriehľadné a ponúkajú tak úplnú ochranu súkromia pred susedmi.

dom pri bazéne drevená lavička do šatne

Drevený dom pri bazéne má šatňu s lavičkou, kúpeľňu a vonkajšiu sprchu. Aby bolo zaistené súkromie kúpeľne a šatne, architekti sa rozhodli pre matné sklá pre okná. To prepúšťa denné svetlo do interiéru, ale stále nie je priehľadné.

dom pri bazéne-sprcha-drevo-vonku

Sprchovací kút nie je úplne otvorený, iba čiastočne otvorený. Hneď vedľa rastie strom, ktorý v kombinácii s drevom vytvára v tejto oblasti veľmi zvláštny prírodný pocit.

dom pri bazéne-kúpeľňa-drevené pultové drezy

* projekt od Architekti Amantea