architektúra

Moderný dom s drevenou fasádou v Nemecku

moderný dom s drevenou fasádou

A Dom s drevenou fasádou v Memmingene kombinuje tradičný štýl a modernú architektúru. Architekti zo Soho navrhli tento dom tak, aby vyčnieval od ostatných a vyžaroval z neho určitá individualita. Projekt sa nazýva Dom MuUGN a vychádza z typického nemeckého stavebného plánu, ktorý vďaka tmavému drevu dodáva dizajnu rustikálny vzhľad. Drevené panely pokrývajú celú fasádu a za nimi sa skrýva prekvapivo svetlý interiér. Vďaka tmavým farbám a asymetricky umiestneným oknám budova vyzerá zaujímavo a priťahuje pozornosť všetkých.

Dom s drevenou fasádou a moderným interiérom

zaujímavý dizajn schodiska

To Dom s drevenou fasádou dobre zapadá do okolia a vykazuje určité podobnosti s ostatnými budovami na ulici, ale projekt redefinuje klasický koncept tradičnej stavby. Moderná, veľká vonkajšia terasa so svetlými drevenými podlahami a moderným záhradným nábytkom sľubuje skvelý čas vonku pre celú rodinu. Konzervatívna fasáda chráni obyvateľov pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich a stále prepúšťa do domu dostatok slnečného svetla.

Dom s drevenou fasádou – minimalistický interiér

rustikálny dekor drevené trámy

Vnútri od Dom s drevenou fasádou interiér je svetlý a príjemný. Tiež sa tu hojne používalo drevo, aspoň v svetlo béžovej farbe. Steny boli natreté na bielo a tradičnú architektúru pripomínajú iba tmavé drevené trámy. Útulný interiér s množstvom kútikov na čítanie, moderným kuchynským ostrovom a veľkou poličkou s knihami v obývacej izbe upúta pozornosť. Schodisko je tiež veľmi inovatívne – konštrukcia „pláva“ nad podlahou a zároveň nehrozí pád. Jasne vidíte, že pri stavbe sa uprednostňovali prírodné materiály – steny z dreva, žuly a prírodného kameňa sú určujúcimi znakmi interiéru. Dom z Architektúra SoHo je definitívnym dôkazom toho, že kreativite a predstavivosti sa medze nekladú.

Moderná architektúra z Nemecka

Dom Nemecko moderná architektúra

Šedá kúpeľňa

sivá kúpeľňa z prírodného kameňa

Moderne vybavená kuchyňa

moderná kuchyňa vybavená kuchynským kútom