architektúra

Minimalizmus v architektúre – jednoduchý dizajnový jazyk

Minimalizmus v architektúre

Z Minimalizmus v architektúre umožňuje splniť projekty, ktoré spájajú pohodlie, pohodlie a environmentálne povedomie. Futuristické tvary sú často zobrazené vo vnútornej krajine tak, aby boli rozmanité a atraktívne pre potešenie hľadačov a obdivovateľov estetiky, experimentovania v oblasti zariaďovania a inovátorov. Sú výzvou pre stavebné umenie, ktoré sa líši od bežného štandardu architektúry. Cieľom takýchto inovácií je Minimalizmus v architektúre zobrazovať vo svojom vlastnom uhle pohľadu.

Minimalizmus v architektúre – domov v Arizone

Minimalizmus-v-architektúre-fasáde domu

Projekt domu v meste Superior v Arizone je unikátnym zastúpením Minimalizmus v architektúre. Malé mesto vzniklo okolo zlatých, medených a strieborných baní. Je to malebné prostredie, uprostred okolitých kopcov a sviežej zelene. Projekt pozostáva z dvoch balíkov, z ktorých jeden sa mal stať otvoreným miestom na jedenie a trávenie voľného času. Budova má jedinečnú polohu medzi historickou hlavnou ulicou a Queen Creek. Myšlienkou projektu bola rekonštrukcia a rozšírenie existujúceho dvojpodlažného domu. Okrem pridania terasy, ktorú je možné využiť aj ako jedálenský kút.

Minimalizmus v architektúre – Exteriér a krajina

Minimalizmus-v-architektúre-exteriéri-krajine

Kuchyňa spolu s niektorými servisnými a skladovacími miestnosťami je postavená na dolnom poschodí, zatiaľ čo na hornom poschodí sa plánuje miesto pre akcie. Hostia sa môžu zoznámiť s umením miestnych maliarov. Na toto poschodie sa dostanete vonkajším rebríkom, ktorý sa otáča do špirály a obklopuje nádherný pohľad na prírodu a krajinu. Použité materiály sú prírodné – drevo, hliník a sklo kombinované originálnym spôsobom, aby vynikli v životnom prostredí. Budova je toho ukážkovým príkladom Minimalizmus v architektúre, čo istým spôsobom dokazuje, že minimalizmus je štýl, ktorý sa dobre hodí do akéhokoľvek typu prostredia.

B. Angelov

dvojposchodový domov v Arizone

Minimalizmus-v architektúre-dvojposchodový dom

Minimalizmus-v-architektúre-dome-arizona

Minimalizmus-v architektúre-vonku

Minimalizmus v architektúre-točité schodisko

Minimalizmus-v-architektúre-spálni

Minimalizmus v interiéri