architektúra

Luxusná chata Via Sauvagia odráža novú horskú architektúru

Lyžiarska chata s plochou strechou v Kanade, moderný tvar

To je ukryté v krajine Laurentianskych hôr severne od kanadského Montréalu, zasadených do zvlnených kopcov Luxusná chata Cez Sauvagiu. Moderná budova nadväzuje na dlhé miestne stavebné tradície a odzrkadľuje nový životný štýl. Via Sauvagia vyplynula z tvorivej spolupráce medzi architektom Pierrom Thibaultom, Catlin Stothers Design a Labrie Daigle Design Studio.

Luxusná chata Via Sauvagia – idylické útočisko uprostred prírody

Jedlá v kuchyni s drevenými preskleniami posuvných dverí-luxusná horská chata Kanada Via Sauvagia

Moderné súkromné ​​kondomínium v ​​krásnej a pokojnej krajine zapôsobí na súčasnosť aj zvonku. To Luxusná chata má všetko pohodlie, ktoré uľahčuje život v horách. V interiéri kombinuje drevo, sklo a kov pôsobivý celkový obraz. Kým drevo a sklo tlačia do popredia, viditeľné kovové prvky interiérového dizajnu ustupujú do pozadia ako dekor.

Prírodné materiály vo vnútri budovy

Podkrovný obývací priestor v štýle čalúneného nábytku, drevený stôl, jedálenský kút

Aj keď je moderná vysokohorská pastvina počas niekoľkých mesiacov vystavená ľadu, snehu a drsným poveternostným podmienkam, prekvapuje netypickým tvarom strechy. Plochá strecha chaty sa namiesto strmej šikmej strechy láme všetkými formami a špecifikáciami tradičnej horskej architektúry. Fasáda je obložená rovnomerne rozloženými povrchmi zo skla a dreva – jedna polovica obytného priestoru v suteréne je zasklená a druhá vonkajšia stena je z dreva, zatiaľ čo v hornom poschodí je to naopak. Týmto spôsobom je do miestnosti dovolené od svitu do súmraku vstupovať veľa prirodzeného svetla.

Drevená kuchyňa v modernej horskej chate

kuchyňa drevo-svetlá kuchyňa ostrov-multifunkčná luxusná chata-Via Sauvagia

Tu, na mierne sa zvažujúcom svahu, kde sa zdá, že masa snehu si razí cestu cez presklené steny, zostáva horská chata stabilná a spoľahlivá. Vstupná hala je veľmi jednoduchá, takmer minimalistická. Interiér budovy je navrhnutý ako podkrovný a je zariadený praktickým a moderným nábytkom. Dizajn kuchyne kombinuje vysoké nároky na estetiku a funkčnosť. K dispozícii sú veľkorysé povrchy, funkčná stenová jednotka od podlahy po strop s úložným priestorom a priehradkami. Kuchynský ostrov je možné využiť aj ako raňajkový bufet alebo pracovnú plochu.

Dizajnová chata v kondomíniu uprostred prírody 

Dizajnové nápady na podlahu, dizajn drevenej podlahy, závesné svetlá na stôl

Jedáleň s masívnym jedálenským stolom z čierneho zafarbeného dreva robí z otvoreného plánu dobrý prechod z kuchynskej časti do obývačky. Len niekoľko rustikálnych detailov mu dodáva nostalgický nádych. Posuvné dvere od podlahy k stropu v spálňach posilňujú pocit života v harmónii s prírodou. Útulný bytový textil a drevené rámy postelí kladú dôraz. Kúpeľne sú prekvapivo veľké a priestranné a majú vaňu aj sprchovací kút.

Horská chata je podľa návrhu Pierre Thibault v spolupráci s Catlin Stothers dizajn a Labrie Daigle Design Studio

Luxusná chata obložená sklom a drevom

Interiér luxusnej chaty, útulné posedenie, krajina, obývacia izba, koberec

Jedinečný zážitok v horách

Zasklenie od podlahy až k stropu a luxusná horská vila Via Sauvagia

Súčasná horská chata Via Sauvagia

Dizajnová chata s posuvnými dverami s plným zasklením na verande

Úspora miesta Zariadenie v spálni

nábytok do spálne moderná skriňa s posuvnými dverami nábytok-chata

Kúpeľňa s vaňou a sprchovacím kútom

zariadenie do kúpelne-drevená skrinka pod umývadlo vaňa sprchovací kút

bezbariérový sprchovací kút-keramická vaňa v chate

kúpeľňový nábytok Via Sauvagia kanadská dizajnérska chata